Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 22

Платна робота

Ціна: 250.00грн.

Замовити роботу

Зміст

Вступ. 3

Розділ 1. Життєвий і творчий шлях Айріс Мердок. 4

Розділ 2. Творчість Айріс Мердок. 8

2.1. Рання творіть Айріс Мердок. 8

2.2. Творчість Айріс Мердок 1970-1980 р. 10

Розділ 3. Айріс Мердок. Чорний принц. 14

Висновок. 21

Список використаної літератури. 23

Вступ

2-а пол. 60-х — 1-ша пол. 70-х pp. відзначена у творчості Мердок низкою романів, які містять у собі як домінуючу платонівську ідею. Це романи «Приємні та добрі» («The Nice and the Good», 1968), «Сон Бруно» («Bruno's Dream», 1969), «Почесна поразка» («A Fairly Honourable Defeat», 1970), «Чорний принц» («The Black Prince», 1973), «Любов земна і любов небесна» («The Sacred and Profane Love Machine», 1974), а також роман 1976 p. «Генрі й Като» («Henry and Cato»). У них письменниця зайнята переважно вирішенням моральних проблем — проблем стосунків, взаємопроникнення та взаємовідштовхування добра та зла.

Особливий інтерес у цьому циклі становлять романи «Сон Бруно», у якому Мердок досліджує свідомість умираючої людини, та «Чорний принц», дія якого розгортається «під знаком Аполлона», тобто присвячена проблемам художньої творчості, істинного та облудного в житті та мистецтві. Роман цей найбільше насичений платонівськими алюзіями.

У 70-х pp. Мердок написала романи «Випадкова людина» («An Accidental Man, 1971), «Дитя слова» (« A Word Child», 1975), «Море, море» (1978), «Черниці та вояки»(«Nuns and Soldiers», 1980), що вирізняються багатством ідейно-художньої структури. Романи ці засвідчують зрослу психологічну майстерність Мердок, талант якої досягає тепер повного розквіту. Вельми складний і витончений психологічний рисунок роману «Черниці та вояки». Письменниця знову звертається до зображення добре знаного їй середовища англійської інтелігенції, що живе переважно інтелектуальними інтересами. У розмовах, які ведуть персонажі, присутні знову і Вітгенштайн, і Платон із Сократом, та інші античні й сучасні філософи та письменники. У першому розділі роману царює похмура та напружена атмосфера очікування смерті — вмираючий від раку Гюї Опеншоу залишає своїй дружині Гертруд наказ вижити за будь-яку ціну. 

Закрити

Творчість Айріс Мердок. Роман „Чорний принц”

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22 та (050) 297–73–76
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.