Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 25

Платна робота

Ціна: 300.00грн.

Замовити роботу

Зміст

Вступ. 3

Розділ І. Олександр Купрін – яскравий представник російської літератури кінця ХІХ – середини XX ст. 6

Розділ 2. Осмислення кохання у творі О.І.Купріна «Гранатовий браслет». 10

2.1. Історія написання, тема та ідея оповідання «Гранатовий браслет». 10

2.2. Значення кохання для  героїв твору. 12

2.3. Символи в оповіданні «Гранатовий браслет». 15

2.4. Безмежна любов - як основа оповідання «Гранатовий браслет». 18

Висновки. 22

Список використаної літератури. 24 

Вступ

Актуальність дослідження. Кохання – надзвичайно ємне та найбільш загадкове людське почуття. Кожен, хто пережив чи переживає це почуття, може сказати щось своє - яскраве та неповторне. Під час зародження кохання душа сповнена таємним, меланхолійним хвилюванням; усі предмети здаються привабливими, в голові та серці живе одна думка: постійно бачити кохану людину. Справжнє кохання робить людину духовно багатшою, добрішою, мудрішою, благороднішою.

Актуальність даної теми визначається тим, що саме кохання сприяє вияву кращих сторін людської душі. Це почуття було і є вічним. Феномен кохання проходить через усе наше життя. До цього прекрасного почуття звертались митці усіх часів. Вони змальовували, прославляли та оспівували його у своїх творах. Саме кохання є духовним началом у всіх людських стосунках, тому тема ця завади залишається актуальною.

О. Купрін - майстер слова початку XX століття, видатний письменник, жодна деталь не вислизне від його погляду. Його короткі повісті, оповідання, невеликі романи містять всю глибину людських почуттів. Олександр Купрін володів майстерністю лаконічності і стислості, жодної зайвої деталі, жодного зайве упущеного слова не знайти в його творах. За силою і запам’ятовуваністю вони стоять нарівні з творами класиків російської літератури.

Слід зауважити, що кохання є провідною темою багатьох визначних витворів Купріна. Велике пристрасне почуття пронизує такі його твори, як «Молох» і «Олеся», «Поєдинок» і «Суламіф». Кохання визначає сюжетний рух численних купрінських книг. Воно немов окрилює закоханих героїв і героїнь, сприяє виявленню їх найкращих якостей. Кохання рідко у творах Купріна буває щасливим, воно найчастіше за все не знаходить відгуку в душі того, до кого звернена. Однак саме кохання надає навіть «побутовим» оповіданням письменника романтичної схвильованості й ліричного струменю. Саме кохання підносить закоханих героїв над сірим безрадісним побутом. І саме воно стверджує в свідомості читача думку про силу й красу великого, «сильного як смерть» людського почуття.

«Гранатовий браслет» - сумна повість-новела про кохання, кохання маленької людини, але почуття від цього не стають меншими. Пройти повз кохання, ідеальне і чисте, легко, оскільки почуття мовчазне, і воно не терпить принижень. Желтков самовіддано кохав. Вісім років - чималий термін для перевірки почуттів, і, проте, за всі ці роки він ні на секунду не забував її, «кожна мить дня була заповнена Вами, думкою про Вас...» І, тим не менше, Желтков завжди залишався осторонь, не принижуючись і не принижуючи її.

Дане оповідання - це відображення натури Купріна-романтика. Це історія надзвичайно трагічного кохання, наповненого загадковими символами і містичним настроєм.

Дослідженням даної теми займалось багато літературних критиків, зокрема дана проблема висвітлена у роботах А.Волкова, П.Н.Беркова, О.Михайлова, В.Афанасьєва, Б.Кисельова, Г.Честерсона, Миронова, Адмоні В. та Сільмана Т., Русакової А.В., Апта С. та інших дослідників.

Виходячи з усього вище сказаного, ми переконалися, що тема даної роботи є дуже актуальною.

Об’єкт дослідження - осмислення кохання в творчості Олександра Купріна.

Предмет дослідження - оповідання"Гранатовий браслет" О.І.Купріна.

Мета роботи: осмислити тему кохання у оповіданні Олександра Купріна «Гранатовий браслет».

Для досягнення цієї мети необхідним є вирішення таких завдань:

ознайомитись з творчістю Олександра Купріна;

розкрити історію написання, тему та основну ідею оповідання «Гранатовий браслет»;

визначити особливості розуміння кохання героями твору;

описати символи в оповіданні «Гранатовий браслет»;

дослідити тему кохання у оповіданні «Гранатовий браслет».

Структура роботи: курсова робота складається зі вступу, 2-х розділів, висновків та списку використаної літератури.

Закрити

Тема кохання в новелі Купріна Гранатовий браслет

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.