Романтичний герой та засоби його зображення в повісті Д.Байрона „Паломництво Чайльд Гарольда”

Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 38

Платна робота

Ціна: 300.00грн.

Замовити роботу

ЗМІСТ 

ВСТУП.. 3

РОЗДІЛ 1. Д. Г. БАЙРОН - РОМАНТИК НОВОГО ТИПУ.. 5

1.1. Світогляд Д. Байрона. 5

1.2. Байрон – творець нового літературного жанру – ліро-епічної революційної поеми. 9

РОЗДІЛ 2. РОМАНТИЧНИЙ ГЕРОЙ ТА ЗАСОБИ ЙОГО ЗОБРАЖЕННЯ  В ПОВІСТІ  Д.БАЙРОНА „ПАЛОМНИЦТВО ЧАЙЛЬД ГАРОЛЬДА”. 14

2.1. Історія написання повісті „Паломництво Чайльд Гарольда”. 14

2.2. Особливості жанру та стилю поеми. 18

2.3. Образ Чайльд Гарольда та його роль у композиційній побудові поеми. 25

2.4. Збірний образ народу – герой поеми. 30

ВИСНОВКИ.. 36

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА.. 38

ВСТУП

Джордж Ноель Гордон Байрон був не лише великим поетом-романтиком, він став для своїх сучасників і наступних поколінь у різних країнах світу втіленням того, що більшість розуміла й розуміє під поняттям романтичного героя. Після Наполеона Бонапарта, мабуть, не було в перші десятиліття XIX ст. людини, яка викликала до себе такий далекий від однозначності в оцінках інтерес. Не випадково їх часто порівнювали. Ще за життя про нього складалися міфи. Суспільні поговори створювали навколо живої складної та надто суперечливої особистості ауру надлюдини, перетворювали її на постать титанічну і демонічну, наділяли поета нечуваними пристрастями і вадами.

Д.Байрон по праву писав про себе, що “жив недаремно”. Його творчість надихала борців за волю далеко за межами батьківщини поета; при всіх своїх протиріччях вона була величезною революціонізуючою силою, яка протистояла і реакційний ідеології буржуазно-аристократичних верхівок Англії того часу, і феодально-аристократичній реакції Священного Союзу на континенті Європа.

З ім’ям Байрона пов’язана ціла епоха в розвитку не лише англійської, але й світової літератури минулого століття – епохи романтизму.

Про глибоку історичну своєчасність творчості Байрона свідчить і незчисленна кількість його послідовників у всіх європейських літературах, і величезні на той час тиражі його творів, перекладених майже на всі мови світу, і гострота суперечок, які з’явились в критиці після перших його виступів. Але перш за все про неї свідчить ставлення до творчості Байрона таких молодих його сучасників, як Міцкевича, Гейне, Петефі, Гюго, Пушкіна. Кожен з цих колосальних самобутніх національних геніїв так чи інакше в певний період своєї творчості “звів рахунки” з Байроном, цим самим прийшовши до тих самих проблем, до того ж художнього методу.

Байрон належав до того покоління письменників, яким судилося відобразити в своїй творчості один із самих кризових періодів всесвітньої історії і разом з тим історії суспільної думки – період, який безпосередньо слідував за французькою революцією кінця XVIII століття.

У другій половині ХХ століття були здійснені численні переклади творів Байрона українською мовою. Серед них слід відзначити особливо плідну працю Миколи Кабалюка, котрий переклав “Каїна”, “Шильйонського в’язня”, уривки з “Дон Жуана”; Дмитра Паламарчука, завдяки якому з’явився томик ліричних поезій, де представлені найвідоміші вірші Байрона, твори любовного, медитативного, сатиричного характеру, політичні пісні та епіграми тощо. Нарешті, маємо повного “Дон Жуана” українською мовою, який звучить так вільно і невимушено, що не помітні зусилля перекладача, і текст читається, як оригінальна блискуча поезія. Автор перекладу Сава Голованівський кілька років відшліфовував цей шедевр англійського митця, в якому 1889 строф, кожна насичена змістом, перлиться афоризмами і критичними висновками, захоплює багатством рим, їх точністю і повнозвучністю.

Мета курсової роботи полягає у глибокому вивченні поеми Д.Г.Байрона, а також особливості стилю та жанру.

Завдання роботи:

Дослідити питання, чому Д.Г.Байрон – романтик нового типу. З цією метою ознайомитись з світоглядом Байрона, з Байроном як творцем нового літературного жанру - ліро-епічної революційної поеми.

Розглянути поему Байрона “Паломництво Чайльд Гарольда” як програмний твір для наступної творчості поета, особливості жанру та стилю цієї поеми. Розкрити образ Чайльд Гарольда і показати його роль у композиційній побудові поеми.

Схарактеризувати “Східні поеми” як страсний заклик Д.Г.Байрона до дії, звернути увагу на композицію, стиль цих поем і жанрові особливості.

Закрити

Романтичний герой та засоби його зображення в повісті Д.Байрона „Паломництво Чайльд Гарольда”

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.