Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 24

Платна робота

Ціна: 300.00грн.

Замовити роботу
План 

Вступ. 3

Розділ І. Представники літератури XIX століття. Леся Українка і Герхарт Гауптман  6

Розділ ІІ. Порівняльна характеристика “Затопленого дзвону” та “Лісової пісні”  10

2.1. Подібність і відмінність жіночих персонажів (Мавка, Раутенделяйн) 10

Лісовик. 12

2.2. Генріх та Лукаш: характеристика персонажів. 16

Висновок. 21

Використана література. 24

Вступ

Проповідування чогось нового, протиставлення людини і природи, реальності і фантастики, спроба створити нову літературу, усе те, що в західній літературі проповідували Ніцше, Метерлінк, Гауптман, і те, що в російській повторювали В. Іванов, А. Бєлий, К. Больнд, - усе це не було чуже й Лесі Українці.

Твори останньої ще від їх появи ставали предметом дослідження, так, як і твори її німецького побратима – Герхарта Гауптмана. Про “Лісову пісню” в різні часи писали найвизначніші українські критики, іноді аналізуючи весь твір, інколи лише певні аспекти, мотиви. Вже у 20-ті рр. українські неокласики видали двадцятитомне видання творів поетеси. До усіх вагомих текстів були опубліковані статті, написані кращими тодішніми критиками – М.Зеровим, О. Білецьким, М. Драйхмарою. У період радянської влади твори Л.Українки інтерпретувалися поверхово, проте зараз ведеться більш детальне дослідження творів авторки. Зокрема це стосується її драматичних творів, яких вона написала близько двадцяти. На даний момент драматичний твір “Лісова пісня” має ще багато таємниць, які варто розкрити. Одним із сучасних дослідників творчості Л.Українки і зокрема її драматургії є Віра Агеєва. Саме вона упорядкувала своєрідний літературний проект пов’язаний із “Лісовою піснею”. Віра Агєєва написала статтю, вміщену у цьому проекті під назвою “Неоромантичне двосвіття “Лісової пісні”, акцентуючи свою увагу на поєднанні природи, людини та її почуттів.

Ще одним дослідником творчості Лесі Українки є М.Рильського, який із захопленням відгукнувся про “Лісову пісню”, назвавши її “діамантовим вінцем Лесі Українки”.

Важливу роль у дослідженні “Лісової пісні” Лесі Українки відіграв В.Петров, що здійснив порівняльний аналіз “Затопленого дзвону Гаупмана та “Лісової пісні”.

Про Герхарта Гауптмана писали також його сучасники, зокрема Г.Лансберг, Т.Манн, Хю Бартен. Про популярність Г.Гауптмана в той час свідчить те, що він отримав ступінь почесного доктора Оксфордського університету, тричі був нагороджений Грильпарцерівською премією. У 1912 став лауреатом Нобелівської премії. Він був запрошений Фондом міжнародного світу Карнегі в Америку. Як не дивно, і радянська адміністрація теж пропонувала Гауптману переїхати у Берлін, що був під протекцією СРСР.

Про Г.Гауптмана і його твори багато матеріалу зібрав його біограф Хю Бартен. Також цим займався Рюдігер Бернхард, представник німецької хвилі. Саме він написав про п’єси Гауптмана у дуже критичному тоні, зауваживши, що його твори останніх двадцять п’яти років нічого собою не представляють, а також, що у них відчувається певна фальш. Ще один театральний критик дав такий заголовок своїй книжці, що вийшла у 1900 р. “Геть Гауптмана!”. Цим критиком був Г.Ландоберг, який вважав, що головна ідея мистецтва у звільненні від наукових методів, а Гауптман, на його думку, цим зловживав, зокрема це стосується “Затопленого дзвону” (1896 р.). Критик вважав, що дійсність повинна пізнаватися інтуїтивно, “художньо”. Усіх літераторів і себе в тому числі він називав індивідуалістами, ідеалістами та романтиками.

В 1900-х творами Гауптмана цікавився Брандер Фріче. Останнійнаписав дослідницький твір “Психологія натуралістичної драми”. Вивченням творчого доробку найбільше цікавилися сучасники Гауптмана. Велику увагу вони приділяли його раннім творам, одним з яких і є “Затоплений дзвін”.

Порівняльна характеристика творів двох митців, особливо їх персонажів, є дуже важливою. Мало кому відомо, що саме Л. Українка була одним із перекладачів творів Гауптмана. Саме в цьому можна вважати сюжетну подібність „Затопленого дзвону” та „Лісової пісні”, але і суттєву відмінність також.

Отож, мета даної роботи знайти подібність і відмінність між персонажами “Затопленого дзвону” та “Лісової пісні”. З’ясувати причину обрання авторами теми, що ґрунтується на фольклорі, а також провідну тематику кожного твору.

Закрити

Представники літератури XIX століття. Леся Українка і Герхарт Гауптман

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.