Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 33

Платна робота

Ціна: 300.00грн.

Замовити роботу

Зміст

Вступ. 3

Частина 1. Жанрові особливості утопії та антиутопії. Антиутопічний роман Джорджа Оруелла. 6

1.1. Дистопія як різновид антиутопії 6

1.2. Антиутопічність у романі «1984». 9

Частина 2. Роман-антиутопія Джорджа Оруелла «1984» - пересторога для майбутніх поколінь. 12

2.1. Перестороги у романі Дж. Оруелла «1984». 12

2.2. Психологічна пересторога як хвороба населення Океанії 19

2.3. Роль двоємислення і новомови у тоталітарному суспільстві 22

2.4. Оптимізм і песимізм в романі 25

2.5. Актуальність твору Дж. Оруелла «1984». 27

Висновки. 32

Список використаних джерел. 34

Вступ

Роман Джорджа Оруелла «1984» - роман-антиутопія, що засуджує будь-який тоталітарний режим. Для жодного українського читача цей роман не є чимось незвичним і новим. Велика частина населення колишнього Радянського Союзу відчула на собі вплив тоталітаризму. Актуальність обраної теми пов’язана із застереженнями письменника про вплив тоталітаризму на суспільство. І хоч багато передбачень автора не здійснилися, твір залишається і досі актуальним. Необхідно визнати незаперечне: твір англійського письменника зачепив виключно чутливу струну суспільної самосвідомості. Тому його резонанс виявився довгим, провокуючи дискусії, що безпосередньо стосуються найважливіших питань, які поставила історія нашого століття. Історичні узагальнення взагалі не є сильною стороною його книги. Їх привабливість в іншому: у свободі від ілюзій, коли справа стосується реального стану речей, у відмові від казуїстичних виправдань того, що виправдати не можна, у здатності назвати диктатуру Вождя диктатурою (або, використовуючи улюблене слово Дж. Оруелла, тоталітаризмом), а здійснену сталінізмом розправу над революцією – розправою і зрадою, скільки б не говорили про справжню перемогу революційного ідеалу.

Дж. Оруелл був переконаний, що сучасний письменник не може залишатися поза політикою, і про це свідчать ті політичні проблеми, які він піднімає у своїй книзі «1984». Повчальними є ті його міркування, що зачіпають саму суть казарменно-бюрократичних режимів, якими вони виявилися у ХХ столітті, за численністю їх і за стійкістю, що далеко випередили усі попередні. Оруелл раніше за інших зрозумів, що цей соціальний устрій абсолютно особливого типу, що претендує на довгочасність, якщо не на віковічність, і, вже у всякому разі, зовсім не є якимось швидкоплинним злим капризом історії. Мова йде, звісно, не про Радянський Союз як такий, а про тоталітарні режими взагалі. Міф про такі режими до кінця не розвіяний і сьогодні. Історія доводить, що будь-який тоталітарний режим, навіть створений за принципом ідеальної моделі людства, не є минулим. Це може стати нашою сучасністю і майбутнім, якщо люди не докладуть зусиль до того, щоб уникнути цього.

З’ясування антиутопічних і реальних співвідношень людського буття в умовах тоталітарного режиму є головною метою курсової роботи. Вагомим є з’ясувати:

- чи роман Джорджа Оруелла «1984» є дійсно антиутопічним;

- чи дійсно даний твір є пересторогою для майбутніх поколінь;

- чи справді жителі Океанії охоплені небезпечною психічною інфекцією;

- роль новомови як культурного прояву;

- чи присутній у даному творі оптимізм і песимізм;

- чому з усіх антиутопій ХХ ст. саме роман Дж. Оруелла став найпопулярнішим.

Щоб реалізувати мету необхідно:

- ознайомитися з науковою літературою з обраної теми;

- на основі текстуального аналізу визначити ряд застережень, що випливають зі змісту і проблематики роману «1984».

Об’єктом дослідження є характер пересторог, що висвітлюються у книзі «1984». Матеріалом – роман Дж. Оруелла «1984».

У процесі дослідження використаний описовий метод дослідження, метод інтерпретації та аналізу твору.

Методологією дослідження є літературознавчі праці В. Гаташ, С.І. Кононенко, В. Чалікової, Р. Медведєва, К. Шахової, О. Рудь, Г. Морсона, В. Скуратовського, С. Власова, Н. Белашової, М. Борецького, А. Звєрєва, М. Шудрі.

Практичне значення дослідження полягає в тому, що його результати можуть бути використані у практиці викладання зарубіжної літератури на уроках у школі.

Курсова робота складається зі вступу, двох частин, висновків та списку використаних джерел.

Закрити

Антиутопічні перестороги роману Джорджа Оруелла «1984»

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.