У II столітті нашої ери, люди подорожували далеко і часто, навіть просто в туристичних цілях: багатоз них отримувало радість побачити чужі міста і країни. Але, звичайно ж, не туризм дав початок поїздкам і походам. Такий мотив міг з'явитися лише тоді, коли античні держави вже стабілізувалися, дороги сталі доступні і безпечні, засоби зв'язку відповідали потребам і інтересам мандрівних, а рівень культури зумовив широке прагнення до пошуку і пізнання чогось нового. Ні у одній країні ми не встановимо якої-небудь певної дати, під якою було б записане ім'я першого мандрівника – людини, що вперше покинула тутешні місця у пошуках нових земель.

Слово tourist з'явилося на англійській мові на початку XIX століття і в перекладі з англійського означає: той, хто здійснює поїздку ради власного задоволення або розширення культурного кругозору. За визначенням ООН турист – це особа, що перебуває в даній місцевості терміном більш ніж на одну ніч і менш ніж на рік.

Туризм – це динамічне явище, що розвивається, орієнтоване на споживача. Всесвітня рада з туризму і подорожей вказала на наступні характеристики сучасного туризму:

-це найбільша індустрія миру, що має приблизно 3,5 $ трильйона оборотного капіталу і що включає такі компоненти як подорожі (круїзи, автобуси, літаки, автомобілі, залізниці); мешкання (готелі і мотелі, конференції, виставки, зустрічі); живлення (ресторани, кафе, бари); відпочинок і дозвілля (ігри, парки, розваги, атракціони).

-Провідний виробник промислової продукції, чий внесок у валовий національний продукт складає 6,1%.

-Провідний платник податків.

-Працедавець 127 млн. людей, тобто приблизно кожного 15 з всіх працюючих.

-Галузь, яка швидко розвивається, не тільки європейської, але і світової економіки.

Початок сучасного туризму був закладений в 40-ві роки XIX століття, коли англійський підприємець Т. Кук організував усередині країни декілька екскурсій і подорожей, а потім в 1885 році і першу зарубіжну поїздку до Парижа на Всесвітню виставку. Рік потому починаються постійні організовані подорожі англійців до Європи, а в 1868 році – в США. У 1882 році організація Кука влаштовує першу кругосвітню подорож. Новий бізнес почав приносити своїм власникам непогані доходи, до нього стали виявляти цікавість і інші підприємці. Поступово в різних країнах утворюються туристичні компанії, що займаються організацією екскурсією і подорожей у всі частини світу.

Досягнення у області транспорту на початку XX століття відобразилися і на розвитку туризму. Для подорожей і екскурсій почали використовувати пароплави, залізниці, а вже потім і автомобільний транспорт. Швидкість, дальність, комфортність пересувань постійно росли. На своїй ранній стадії закордонні подорожі були долею представників аристократії і буржуазії, оскільки саме ці соціальні групи мали в своєму розпорядженні достатні для цього доходи.

Складні політичні, економічні і соціальні процеси, що відбулися в світі в XX столітті (дві світові війни, революції, кризи, науково-технічний прогрес, «холодну війну» і т.д.), змінили суспільство. Воно стало розвиненішим в промисловому і культурному відношенні, мобільнішим, демократичнішим. Туризм став масовим, демократичним, розрахованим на різні інтереси, смаки, доходи, на самий різний контингент (від школярів і студентів до військових і ветеранів).

Туризм перетворився практично на самостійне міжгалузеве господарство, в індустрію. Він грає дуже серйозну роль в економіці багатьох держав. На його розвиток виділяються крупні асигнування. Створюються спеціалізовані туристичні центри – комплекси для відпочинку з широкою мережею розваг.

Сьогодні туризм одержав розвиток на всій планеті. Окрім Європи (традиційного туристичного центру), активно відвідують країни Америки, Африки, Азії, Австралії і Океанія.


Італія

На базі крупних серій чартерних авіаперевезень італійські туристські фірми змогли добитися досить стійкого потоку італійських туристів до України. Для італійських туристів характерний великий інтерес до культури і сучасного життя людей. Український туризм до Італії має пізнавальний характер. Туристи знайомляться з пам'ятниками Стародавнього Риму, всесвітньо відомими музеями Флоренції, здійснюють захоплюючі подорожі до Венеції, відвідують промислові центри – Мілан і Геную.

Італія розташована на Півдні Європи, біля берегів теплого Середземного моря, на Апеннінському півострові. Майже всю територію країни займають гори. На півночі піднімаються хребти італійських Альп, але на півдні навіть взимку не буває холодів.

На території сучасної Італії задовго до нової ери існувала держава – Римська імперія. Після краху її утворилося багато дрібних держав. Тільки в 1870 році Італія була об'єднана. А в 1946 році Італія була проголошена республікою. Італія – розвинена промислова країна. Її заводи випускають автомобілі, судна, хімічні товари. Італія бідна вугіллям і залізняком, але в її надрах є ртуть, сірка, мармур. Землероби вирощують пшеницю, рис, кукурудзу, виноград, оливки. Поміщикам належить майже половина всіх земель.

Прекрасні стародавні міста Італія з їх цінними архітектурними пам'ятники і скарбницями мистецтва відомі у всьому світі. Найкрупніше і стародавніше місто – столиця Рим. У ньому збереглися будівлі, побудовані ще до нашої ери: Колізей – одна з найбільших споруд Стародавнього Риму, старовинні храми і палаци.

На східному березі Апеннінського півострова знаходиться місто-порт Венеція. Замість вулиць тут прокладені канали. На островах Торчеллі і Мурано дотепер можна зустріти стародавні руїни VIII, IX, X століттях. Це все, що залишилося від цивілізації того часу, коли жителі континенту, рятуючись від нападу Атілли і Лонгобардов, бігли на острови і перенесли туди стародавні традиції області Венето. Незгладимий вплив Візантії можна побачити в старовинних відтисненнях із зображенням Палацу дожів, у візантійських арках, що дотепер збереглися, в будинках патриціїв, в плануванні собору Св. Марка, в його перших мозаїчних прикрасах. Потім період готики – становлення мистецтва, розвиток економіки, період, коли людина відчуває себе повновладним паном миру: Палац дожів, убрання собору Св. Марка, Но Д'Оро і інші палаци, декоративне і скульптурне оформлення яких витримане в чисто східному стилі. Потім всесвітня історія, яку область Венето використовувала в своїх інтересах, спочатку підкоривши лагуну, а потім море, єдине місце, де ні Папа, ні Імператор не могли нав'язати свою владу. Епоха Відродження знайшла своє віддзеркалення в площі Св. Марка, в П’яцетті, в палацах Великого каналу, де порядок, значність, розміри порушують чарівну рівновагу міста. Венеціанська область XVIII століття не робить історію: її жителі ведуть відокремлений спосіб життя і площах. Область залишається в стороні від революцій: однієї – промислової, інший – політичної, від наукових відкриттів, від воєн. І сьогодні Венеція така ж, як і п'ятнадцять століть назад, змінилися лише людські цінності.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 8

Безкоштовна робота

Закрити

Розвиток туризму в Італії

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.