Історія розвитку велосипеда

Історія розвитку велосипеда пройшла декілька етапів. Спочатку був так званий низький велосипед, його змінив високий, щоб потім знов поступитися місцем низькому. По-справжньому велосипед почав удосконалюватися з початку XIX століття. Протепроконструкції з колесами, призначені для самостійного переміщення їх людиною, згадується вже в XV сторіччі. Так, Майнінгенська хроніка 1447 року оповідає про пристрій, що переміщається, який приводиться в рух водієм.

У 1761 році стельмах Міхаель Каслер “проскочив” 2 кілометри з Браусдорфа(округ Магдебург) в селище Стегну (нинішня назва Браусбедра). Його машина була двома оббитими сталевими обручами дерев'яних колеса, які з'єднувалися лавкою для сидіння. Вага її складала, мабуть, приблизно 125 кілограм.

Шлях до сучасного велосипеда був прокладений тільки в 1817 році Людвігом Драйсом (Карл Фрідріх Християн Людвіг Фрайгерр Драйс із Зауєрбронна, 1785- 1851). На своєму самокаті завдовжки 2,4 метри з 30 дюймовими колесами він ввів новинку - кероване переднє колесо(малюнок 1).

На цій машині Драйс зумів подолати відстань від Лейпціга до Дрездена (111 кілометрів) за 7 годин.

У 1860 році Пьер Мішо, каретник з Парижа, ремонтуючи старий самокат, встановив на передні колеса дві педалі (малюнок 2).Вже два роки опісля такі машини почали пускатися серійно під назвою “велосипед”(“вело” - швидко, “пед” - нога).

Відкриття Мішо остаточно затвердило велосипед. Почали з'являтися нові удосконалення. Якщо до того велосипеди виготовлялися переважно з дерева, то в подальші 10 років колеса одягнулися щільною гумою, а для рам і порожнистих вилок почали використовувати трубки.

У 1870 році англієць Хілман починає продавати перші повністю металеві велосипеди з високими колесами (малюнок 3).

Величина переднього колеса, як правило, складала 54 дюйми (сучасних колес - 27 дюймів, рівно в два рази менше).

У 1885 році англієць Старлей виготовив так званий “ровер” - перший низький велосипед з ланцюговим приводом(малюнок 4). Він важив близько 20 кілограм.

У 1888 році ірландець Денлоп винайшов і випустив в продаж шини, наповнювані повітрям. З цієї миті наступає справжній розквіт двоколісного велосипеда. В кінці XIX- початку XX століття в світі налічувалося близько мільйона велосипедистів.

Перші змагання велосипедистів відбулися в Парижі в 1868 році. В 1875 році встановлюється перший світовий рекорд на одну англійську милю(1660 метрів) для високого велосипеда(2 хвилини 55 секунд).

У 1876 році був встановлений перший неофіційний світовий рекорд на дальність поїздки(за 1 годину - 25, 508 кілометрів). Офіційний рекорд в цьому вигляді, встановлений в 1893 році французом Дегранжем, складав вже 32, 325 кілометрів. В 1893 році на шосейних гонках Вена-Берлін за 32 години 22 хвилини була подолана відстань 591 кілометр.

Зубчато-ланцюгова передача початку застосовуватися на рубежі століть. Вона складалася з ведучої шестерні, сполученої з важелями, і відомої, розташованої на маточині заднього колеса. Сполучені ланцюгом, вони і складали передачу. Спочатку така передача на велосипедах робилася жорсткою. Треба було крутити педалі на кожному подоланному метрі, навіть при спуску з гори. Холостий хід дав можливість не рухати ногами, якщо під час переміщення не вимагалося додаткового зусилля. За допомогою заміни провідної або відомої шестерні можна було регулювати передавальне співвідношення, що відкривало шлях до зміни швидкостей.

Надалі маточину заднього колеса сталі виготовляти так, щоб зліва і справа на неї можна було нагвинчувати зірочки - шестерні різної величини. Завдяки цьому з'явилася можливість, підкручування заднього колеса, здійснювати заміну передачі. В 30-ті роки розробили перший перемикач швидкостей, який, проте, не забезпечував достатньої надійності (ланцюг дуже натягався або, навпаки, спадав). Пізніше цей вузол був перероблений і з'явився сучасний перемикач швидкостей паралельного типу. Ведучу шестерню сталь виготовляти двух- або навіть трьох дисковою. Спеціальний перемикач дозволяв на ходу перекидати ланцюг з одного диска на іншій. В результаті сучасний велосипедист при двох ведучих дисках і п'яти відомих може мати свій в розпорядженні десять швидкостей. Велосипедні вузли і деталі за останні 30 років значно удосконалилися. Багато частин, такі, як кермо, рульова колонка, вали, обода, педалі, шестерні, втулка, гальма, виготовляються сьогодні з легких металів. Недавно і раму почали робити з легких металів і цілком склеєною. Гнучкі велосипедні шини (або трубки) завдяки значному поліпшенню дорожніх покриттів стали легше. Нинішні шосейні трубки важать від 250 до 330 г. Зібрана з таких частин гоночна машина важить від 9 до 9,5 кг, тобто вона на 2-3 кг легше за звичні гоночні машини.

ГОНОЧНИЙ ВЕЛОСИПЕД

Гоночний велосипед - це складна машина, що складається з багатьох вузлів. Звичайно, дуже важливо, щоб всі вони працювали нормально і перш за все щоб велосипед, призначений для їзди по вулиці, був відповідно обладнаний. Кожна деталь, якої б маленькою вона не була, має своє призначення, і хороший велосипедист повинен обов'язково її знать.

На малюнку 3 показано шосейний гоночний велосипед.

Основні вузли велосипеда.Перш ніж детально розглядати окремі деталі, назвемо його основні вузли, які треба добре запам'ятати.

Рама.

1. Рульова труба. 2. Наклонна труба.

2. Підсідельна труба рами. 4. Горизонтальна труба рами.

3. Задня вилка. 6. Передня вилка.

Кермо.

7. Винесення керма.

Сідло.

8. каркас сідла, обтягнутий шкірою. 9. Підсідельний штир.

Ведучий механізм.

10. каретка з двома педалями на осі, шатуни і велика зубчатка.

Педалі.

11. педалі з тукліпсами.

Колеса.

12. втулка, обода, спиці, ніпелі, шини(трубки), шестерні.

Гальма.

13. гальма для переднього і заднього коліс з гнучкою передачею і гальмівними ручками.

Різні частини.

14. Ланцюг. 15. Задній перемикач передач. 16. Передній перемикач передач. 17. Монетка переднього і заднього перемикачів передач.

15. Насос і пристрій його кріплення. 19. Генератор з лампою. 20. Стоп-сигнал.

16. Дзвінок. 22. Запасна шина. 

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 8

Безкоштовна робота

Закрити

Історія розвитку велосипеда

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.