План

1. Принцип дії карбюраторного двигуна

а) Чотирьохтактного двигуна

б) Двотактного двигуна

2. Схема карбюратора

3. Історія створення

4. Список використаної літератури

Принцип дії карбюраторного двигуна

Принцип дії чотирьохтактного карбюраторного двигуна

Робочим циклом двигуна називається періодично ряд послідовних процесів, що протікають в кожному циліндрі двигуна і обумовлюючих перетворення теплової енергії в механічну роботу, що повторюється. Якщо робочий цикл скоюється за два ходи поршня, тобто за один оборот колінчастого валу, то такий двигун називається двотактним.

Автомобільні двигуни працюють, як правило, по чотирьохтактному циклу, який скоюється за два обороти колінчастого валу або чотири ходи поршня і складається з тактів впускання, стиснення, розширення (робочого ходу) і випуску.

Рис.1 принцип дії чотирьохтактного двигуна

У карбюраторному чотирьохтактному одноциліндровому двигуні робочий цикл (рис.1) відбувається таким чином:

1. Такт впускання (рис.1 а)). У міру того, як колінчастий вал двигуна робить перший півоберт, поршень 2 переміщається від ВМТ до НМТ, клапан впускання 4 відкритий, випускний клапан 3 закритий. В циліндрі створюється розрядка 0.07 - 0.095 МПа, унаслідок чого свіжий заряд горючої суміші, що складається з пари бензину і повітря, засмоктується через газопровід впускання 5 в циліндр і, змішуючись із залишковими відпрацьованими газами, утворює робочу суміш.

2. Такт стиснення (рис.1,b)). Після заповнення циліндра горючою сумішшю при подальшому обертанні колінчастого валу (другий півоберт) поршень переміщається від НМТ до ВМТ при закритих клапанах 3 і 4. У міру зменшення об'єму температура і тиск робочої суміші підвищуються.

3. Такт розширення або робочий хід (рис.1,c)). В кінці такту стиснення робоча суміш запалала від електричної іскри і швидко згоряє, унаслідок чого температура і тиск газів, що утворюються, різко зростає, поршень при цьому переміщається від ВМТ до НМТ.

У процесі такту розширення шарнірно пов'язаний з поршнем шатун 1 скоює складний рух і через кривошип приводить в обертання колінчастий вал. При розширенні гази скоюють корисну роботу, тому хід поршня при третьому півоберті колінчастого валу називають робочим ходом.

У кінці робочого ходу поршня, при знаходженні його біля НМТ відкривається випускний клапан, тиск в циліндрі знижується до 0.3 - 0.75 МПа, а температура до 950 - 1200 З.

4. Такт випуску (рис.1, d)). При четвертому півоберті колінчастого валу поршень переміщається від НМТ до ВМТ. При цьому випускний клапан 3 відкритий, і продукти згоряє виштовхуються з циліндра в атмосферу через випускний газопровід 6 .

Схема карбюратора

1- камера Змішувача; 2- Дифузор; 3- Повітряна заслінка; 4- Замочна голка; 5- Поплавець; 6- Жиклер; 7- Розпилювач; 8- Дросельна заслінка.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 8

Безкоштовна робота

Закрити

Карбюраторний двигун

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.