Автоматичне зварювання з газовим або флюсовим захистом

Автоматичне зварювання з газовим або флюсовим захистом застосовується для з'єднання деталей завтовшки від 2 до 100 мм.

Завдяки підвищеній густині струму на електродному дроті автоматичне зварювання характеризується високою продуктивністю, а також високою якістю металу шва, що пояснюється надійним захистом зони зварювання від впливу оточуючого середовища.

Зварювання під шаром флюсу виконується одним або кількома дротами в одну або окремі ванни від джерел змінного чи постійного струму.

Автоматичне та напівавтоматичне зварювання плавким і неплавким електродом може здійснюватись у режимі безперервного або імпульсного горіння дуги.

Основні параметри режиму автоматичного зварювання (зварювальний струм, напруга на дузі, рід струму й полярність, діаметр електродного дроту та швидкість зварювання) впливають на розмір й форму шва так само, як і при ручному зварюванні. Параметри, характерні лише для механізованого зварювання, виявляють свій вплив таким чином. Із збільшенням вильоту електрода зростає інтенсивність підігріву та збільшується швидкість його плавлення, внаслідок чого знижується сила зварювального струму, а тому й глибина провару. Із зменшенням вильоту маємо зворотне явище.

Із зменшенням насипної маси флюсу збільшується об'єм порожнини навколо стовпа дуги, що збільшує рухливість дуги та ширину шва. Глибина провару при цьому зменшується.

Коригуванням витрати порошкового присаджувального металу на 1 м шва збільшують ширину шва і одержують оптимальні енергетичні характеристики та продуктивність процесу зварювання під шаром флюсу.

Параметри імпульсів струму при імпульсно-дуговому зварюванні плавким електродом (амплітуда струму, його тривалість, а також тривалість пауз між імпульсами) впливають на характер перенесення металу в дузі та сталість процесу зварювання.

Робочі параметри режиму автоматичного зварювання вибирають, орієнтуючись на потрібну глибину проплавлення основного металу h= δ/2+1...3 мм, де δ — товщина зварюваного металу, мм. Відомо, що на 1 мм проплавлення в середньому доводиться 80—100 А, тому зварювальний струм визначають за формулою

І=(80...100)h.

Визначити зварювальний струм можна також за відношенням граничного значення струму на 1 мм діаметра електродного дроту:

Діаметр електродного дроту, мм 2 ..................................................... Струм на 1 мм діаметра електрода, А ................................. 100—300
3 ..................................................... ...............................105—210
4 ..................................................... .............................. 110—200
5 ..................................................... ................................120—200
6 ..................................................... ............................... 130—200

Діаметр електродного дроту орієнтовно можна знайти за формулою

de = ,

де Ізв — зварювальний струм, А; j — допустима густина струму, А/мм2.

Наприклад, для автоматичного зварювання стикових швів без скосу кромок діаметр дроту залежить від допустимої густини струму таким чином:

Діаметр електродного дроту de, мм Допустима густина струму, А/мм2

2 .................................................................................................. 65-200

3 .................................................................................................. 45—90

4 .................................................................................................. 35—60

5 .................................................................................................. 30—50

6 .................................................................................................. 25—45

Дріт діаметром 1—3 мм використовується у напівавтоматах і автоматах з механізмами, які забезпечують постійну швидкість подачі дроту. Зварювання й наплавлення дротом більшого діаметра раціональніше виконувати на апаратах з автоматичним регулюванням напруги на дузі з примусовою зміною швидкості подачі електрода. Напруга на дузі регулюється у зварювальних автоматах спеціальними регуляторами.

Напругу на дузі (табл. 1) та швидкість зварювання вибирають для прийнятих діаметра дроту й зварювального струму з урахуванням вимог до форми і розмірів швів.

1. Значення напруги на дузі при автоматичному зварюванні під шаром флюсу

Діаметр електродного дроту, мм

Зварювальний струм, А

Напруга, В
2—3

4—6

200—300 300—400 400—600

400—600

700—900

900—1 100

30—32 32—36 36—40

34—38

38—42

40—44

У більшості автоматів з постійною швидкістю подачі дроту та працюючих за принципом саморегулювання дуги зварювальний струм настроюється зміною швидкості подачі електродного дроту при зміні пар шестерень у коробках швидкостей, варіаторними механізмами або регуляторами частоти обертання двигунів постійного струму.

В апаратах з автоматичними регуляторами напруги дуги зварювальний струм установлюється на джерелі живлення зміною напруги неробочого ходу або нахилу вольт-амперної характеристики.

Рід струму та полярність визначаються фізичними й технологічними особливостями способу зварювання. Так, механізоване зварювання плавким електродом у середовищі захисних газів, самозахисним дротом або під шаром флюсу, склад якого містить велику кількість фтору, потребує застосування постійного струму зворотної полярності, аргонодугове зварювання — постійного струму прямої полярності.

Флюс вибирають залежно від виду зварюваного металу:

Зварюваний метал
Вуглецеві та низьколеговані сталі ................................................

Флюс

АЕ-348А ОСЦ-45
Низьколеговані та середньолеговані сталі ................................... АН-10, АН-32
Високоміцні середньолеговані сталі .......................................... АН-14 АН-15
Низьколеговані сталі (багатодугове швидкісне зварювання).... Високолеговані сталі .................................................................... АН-60 АН-26 АНФ-5
Мідь та її сплави ............................................................................ АН-20
Захисний газ для зварювання вибирають залежно від хімічного складу металу та особливостей конструкції виробу:

Призначення

Зварювання тонколистових з'єднань з високолегованих нержавіючих та жароміцних сталей, алюмінію, міді, титану та їх сплавів..................................................................................................

Захисний газ


Аргон (ГОСТ 10157-79*)
Заміна аргону для піддування (при зварюванні) активних і рідкісних металів. Добавки до аргону при зварюванні міді, алюмінію титану та їх сплавів ........................................................ Гелій (ГОСТ 2046 1-75*)
Зварювання міді і мідних сплавів...................................................... Азот (ГОСТ 9293-74*)
Зварювання вуглецевих, низьколегованих та високолегованих нержавіючих сталей; зварювання у суміші газів тонколистових конструкцій з сталі..............................................................................

Вуглекислий газ
(ГОСТ 8050-85)
Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 4

Безкоштовна робота

Закрити

Автоматичне зварювання з газовим або флюсовим захистом

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.