Зміст

Вступ
1. Загальна частина
1.1. Призначення та будова пристрою
1.2. Принцип дії та особливості роботи
1.3. Технічні характеристики пристрою
1.4. Електрична принципова схема та опис її роботи
1.5. Перевірочний розрахунок
2. Технічна частина
2.1. Характерні несправності пристрою та способи їх усунення
2.2. Алгоритм пошуку несправності
2.3. Схема розбирання
2.4. Дефектна відомість
2.5. Карта дефектації
2.6. Карта технологічного процесу
2.7. Аналіз ремонту
2.8. Схема складання
2.9. Післяремонтні випробування
2.10 Техніка безпеки під час проведення ремонтних робіт
Література
Додатки

Вступ

В даний час боротьба з брудом в побуті дуже важлива для здоров‘я людини. Джерелами бруду в приміщенні являються забруднене повітря, сміття принесене разом з взуттям і одягом, а також сміття утворене під час виконання певних домашніх робіт.

Прибирання приміщень може бути сухим, вологим і вакуумним. Сухе прибирання забезпечує усунення лише великих частин бруду, дрібний найбільш шкідливий пил при цьому тільки переміщується з одного місця в інше. Вологе прибирання пилу більш раціональне, але в багатьох випадках його не можливо застосовувати. При вологому прибиранні частина пилу залишається на місці. Вакуумне прибирання, яке здійснюється з допомогою електропилососів сприяє оздоровленню умов побуту. Дане прибирання приміщень одежі і меблів дозволяє практично повністюприбрати пил, особливо з важкодоступних місць, сприяє зменшенню зараження повітря мікроорганізмами, механізуєприбирання приміщень, чищенняодежі, паласів, меблів і т. д.

Вакуумне прибирання і чищення є найбільш поширеним видом, так як в останні роки пилососи стали найбільш поширеними побутовими приладами.

Використання пилососів скорочує час і зусилля, що затрачується на прибування побутових приміщень, чищення одежі, килимів, меблів, а також значно покращує санітарно-гігієнічні умови приміщення.

Виготовляють пилососи двох типів:

ПН – пилососи напільні і ПР – пилососи ручні. По напряму повітряного потоку в корпусі пилососа, класифікується на П – прямоточні і В – вихрові. Пилососи типу ПР крім звичайного виконання в залежності від конструктивних особливостей і способу експлуатації поділяються на Ш – штатові, Р – ранцеві, Щ – щітки, А – автомобільні.

Звичайні пилососи працюють від електричної мережі однофазного змінного струму напругою 220 В і частковою 50 Гц. Автомобільні пилососи працюють від мережі постійного струмунапругою 12 В.

Підвищення технічного рівня пилососів, степені комфортності, естетичних і ергономічних параметрів передбачено в пилососахпараметричного ряду. Передбачено виготовлення модифікацій базових моделей, які повинні бути уніфіковані з базовими моделями не менше ніж на 20%.


1. Загальна частина

1.1. Призначення та будова пристрою

Електрощітка – пилосос «Ореол» призначена для чищення від пилу одягу, м’яких меблів.

Корпус роз’ємний, складається з двох напівкорпусів (верхнього і нижнього) і з’ємної волосяної щітки 9 (див. рис. 1.1).

Рисунок 1.1. – електрощітка – пилосос:

1 – з’єднувальний шнур; 2 – перешкодоподавляючий пристрій; 3 – вимикач;

4 – крильчатка; 5 – корпус; 6 – фільтр; 7 – кожух; 8 – електродвигун;

9 – щітка; 10 – кришка.

Деталі корпуса виготовлені з ударостійкого полістиролу різних кольорів. Повітровсмоктуючий агрегат включає колекторний електродвигун 8 і поліетиленову крильчатку 4. На верхній частині корпуса встановлений вимикач 3. Схема руху повітря забезпечує охолодженням електродвигуна. В середині корпуса встановлено перешкодоподавляючий пристрій 2.


1.2. Принцип дії та особливості роботи

Електрощітка працює на принципу пилососа. Принцип дії заключається наступному. Повітровсмоктуючий агрегат через фільтр і спеціальних насадок всмоктує повітря разом з пилом і нитками. Фільтр затримує великі і м’які частинки пилу, а очищене повітря виходить на зовні тим самим охолоджуючи електродвигун. Сила всмоктування залежить від потужності повітровсмоктуючого агрегату, який забезпечує ту чи іншу швидкість потоку, а також залежить від опору середині всмоктуючого тракту.

Агрегат являє собою вентилятор центробічного типу, який в змонтований на вал електродвигуна.Лопасті вентилятора розміщені на дискові в середині якого є отвори. Повітря попадаючи у всмоктуючий отвір, який знаходиться зверху над циліндричною щіткою, лопастями з силою відкидається від нього, в результаті чого створюються розрідження. Чим більший діаметр диска вентилятора і вища частота обертання електродвигуна, тим більша продуктивність пристрою повітровсмоктуючий агрегат повинен повідомити повітряному потокові таку енергію, яка забезпечила б відрив частинок пилу від поверхні, проходження їх по всмоктуючому тракту і фільтрації повітря.

В міру засмічення фільтра пилососа швидкість повітряного потоку падає (збільшується опір) і погіршується якість очищення поверхні.


1.3. Технічні характеристики пристрою

Технічні дані електрощітки:

- споживана потужність – 80 В;

- номінальна напруга – 220 В;

- пилоочисна здатність – 60%;

- ниткозбиральна здатність – 80%;

- створюване розрідження – 8,65 кПа;

- рівень звукової потужності – 71 дБА;

- частота струму – 50 Гц;

- рід струму – змінний;

- габаритні розміри: 280 х 160 х 120 мм.

В даному типі електрощітки застосований колекторний електродвигун типу КВ – 25. Колекторні двигуни можуть працювати як від змінного струму так і від постійного.

Якір електродвигуна складається з вала, сердечника, обмотки і колектора, якій призначений для підведення струму до обмотки.

Двигун працює в наслідок постійного замикання і розмикання окремих обмоток якоря, в результаті чого утворюються струми індукції і самоіндукції. При замиканні і розмиканні обмоток виникає іскріння. Щоб зменшити це іскріння, необхідно відрегулювати прилягання (зазор) спеціальних графітових щіток до колектора.

Колекторні двигуни встановлюють в пилососах універсальних кухонних машинок, тобто в тих пристроях де необхідне велике число обертів робочого механізму. Крім того до переваг цих типів двигунів можна віднести малі габарити, вала, можливість регулювання швидкості в широких діапазонах.

Але ці типи двигунів менш надійні в роботі ніж асинхронні, а також створюють більшим шум під час роботи.

Технічні дані електродвигуна КВ-25;

- номінальна напруга – 127/220 В;

- корисна потужність на валу – 25 ВТ;

- частота струму – 50 Гц;

- швидкість обертання – 15000 об/хв;

- кофіціент корисної дії – 50%;

- вага – 0,4 кг.

До апаратів керування електрощіткою відноситься вимикач, який призначений для вмикання і вимикання електрощітки.

Він складається з корпуса і накладки, між якими розміщений механізм вмикання, що містить контактну стінку зв’язану пружиною розтягнення з кнопкою – штовхачем. Рухомий контакт розміщений на пластині яка встановлена в клавішу.

Основні параметри вимикача:

- номінальна напруга – 220 В;

- номінальний струм – 6,3 А;

- зусилля спрацювання – не більше 4,0 Н.

Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 40

Безкоштовна робота

Закрити

Проект ремонту електрощітки пилососа Ореол

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.