Пануючу роль в історії російського театру постійно грали Імператорські театри, в Санкт-Петербурзі і в Москві. Зі скасуванням театральної монополії (1882) значення Імператорських театрів не впала, тому що володіючи великими засобами і не маючи необхідності в матеріальному успіху, вони можуть залучити до себе найкращі артистичні сили і кращі з з'являються п'єс.

В даний час Імператорські театри перебувають у відомстві Міністерства двору і підпорядковані директору Імператорських театрів, при якому складаються чиновники особливих доручень. Інспекторська і господарська частина і все діловодство зосереджено в санкт-петербурзьких і московських конторах Імператорських театрів, які складаються в завідуванні керуючих конторами, безпосередньо підпорядкованих директору театрів; на керуючого московської конторою покладено також найближчим керівництво репертуарної частиною московських театрів, під вищим наглядом директора.

Кожна контора складається з відділень розпорядчого, господарського, рахункового і монтувального. У віданні контор знаходяться всі театральні будівлі, що складаються в найближчому завідуванні поліцеймейстер театрів, а також лікарська частина - штатні лікарі при приймальних покоях, для приходять хворих, і чергові лікарі (по 4 в кожному театрі), і в Петербурзі, понад те, екіпажні заклад для розвезення вихованців театрального училища, артистів і монтувального інвентарю. На чолі кожної трупи стоїть головний режисер, і при ньому режисер із помічниками, а число труп - 7 (у Петербурзі - російська драматична, оперна, балетна і французька драматична; в Москві - російська драматична, оперна та балетна).

Персонал оркестрових музикантів знаходиться у веденні завідувачів оркестрами (по одному в Петербурзі та Москві); завідування власне артистичної частиною кожного оркестру доручено капельмейстера; число оркестрів Імператорських театрів - 5 (3 в Петербурзі та 2 у Москві). При оркестровому управлінні полягає головна музична бібліотека. Імператорських театрів у Петербурзі 3: Маріїнський (відкритий в 1860 р., вміщає 1625 чоловік; опера і балет), Александрінський (відкритий в 1832 р., 1790 чоловік; російська драма), і Михайлівський (відкритий в 1833 р., 1151 чоловік; російська і французька драма); в Москві також 3 - Великий (у справжньому вигляді відкритий в 1856 р., 1740 осіб; опера і балет), Малий (який належить казні з 1824 р., 1000 осіб; російська драма) і знятий в оренду з Наприкінці 1898 р. колишній Шелапутінскій театр, який отримав назву Нового (опера і драма).

Звання артистів Імператорських театрів мають: актори, керуючі трупами, режисери, капельмейстера, балетмейстери, диригенти оркестрів, танцівники, музиканти, декоратори, машиністи, інспектори освітлення та їх помічники, живописці, головний костюмер, суфлери, гардеробмейстера, фехтмейстери, театрмейстери, скульптори, наглядач нотної контори, фігуранти, нотні писарі, півчі і перукарі, і всі ці особи вважаються перебувають на державній службі і поділяються на три розряди, дивлячись по талантам і займаним ними амплуа і посадам.

Артисти першого і другого розряду Імператорських театрів (якщо вони росіяни піддані), а також і вихованці театрального училища, що не мають за походженням права на вступ в цивільну службу, отримують, за вислугу при театрах 15 років, права канцелярських служителів третього розряду; якщо вони, залишаючи театр, в цивільну службу не визначаться, то зараховуються до художників, які не мають чинів; діти артистів користуються правами своїх батьків.

Артисти третьому розряду по закінченні служби іменуються відставними артистами Імператорських театрів третьому розряду. Чиновники, які бажають вступити в актори, визначаються не інакше як з позбавленням чинів; після звільнення їх зовсім з акторського звання, їм повертаються колишні чини, але без всякого старшинства за їхню службу акторами (додаток до статті 32 статуту про службу за визначенням від уряду, Звід Законів, том III, видання 1896 р.).

У Петербурзьких трупах в сезоні 1897 - 98 р. полягала: в російській драматичній трупі артисток 52, артистів 50; в оперній трупі артисток 21, артистів 27, хористок 59, хористів 67; в балеті артисток 136, артистів 81; у французькій драмі артисток 17 і артистів 21; оркестр опери і балету складався з 125 музикантів, в оркестрах Александрінського і Михайлівського театрів було по 42 музиканта. У Москві: в драматичній трупі артисток 66, артистів 50; в опері артисток 23, артистів 26, хористок 60, хористів 57; в балеті артисток 128, артистів 84; в оркестрі опери і балету 123 музиканта, в оркестрі Малого театру - 33 музиканта.

При дирекції Імператорських театрів складається театрально-літературний комітет: він має на меті обговорення та оцінку в літературній і сценічній відносинах всіх дозволених цензурою драматичних творів російською мовою, що подаються авторами для постановки на сцені Імператорських театрів. Комітет складається з відділень петербурзького і московського; в кожному відділенні по чотири особи, яких запрошують на 4 роки директором театрів, з дозволу міністра, вони обирають зі свого середовища голови. У 1897 - 98 р. розглянуті були комітетом 114 п'єс (65 в Санкт-Петербурзі та 49 у Москві) і схвалені до подання 39 (32 в Санкт-Петербурзі та 7 у Москві).

Сам вибір п'єс для репертуару належить директору Імператорських театрів. Всього в сезоні 1897 - 98 р. було виконано п'єс у Санкт-Петербурзі: росіян і драматичних творів 84 (46 великих і 38 невеликих), з них 25 нових; опер - 28, балетів - 15; французьких драматичних творів 60, з них нових 28. У Москві виконано: драматичних творів 87 (48 великих і 39 невеликих), з них 19 нових; опер 23, балетів 16. У Санкт-Петербурзі дано вистав у сезоні 1897 - 98 р.: російських драматичних 239, російських оперних 141, балетних 48, французьких драматичних 146; вони дали валового збору 1029691 рублів (російська драма 296 тисяч рублів, опера 435 тисяч рублів, балет 121 000 рублів, французька драма 177 тисяч рублів).

У Москві дано вистав: драматичних 207, оперних 112, балетних 48, змішаних (опера і балет) 3; вони дали валового збору 529 264 рублів (драма 222 000 рублів, опера 237 тисяч рублів, балет 64 000 рублів).

За подання оригінальної п'єси на Імператорських театрах автор отримує, у вигляді поспектакльной плати, відсоткова винагорода з валового збору від 2 до 10% (за оперу - від 3 до 10%), дивлячись по кількості актів; за перекладні п'єси оплачується не більше 1% за кожен акт. Натомість поспектакльной плати, за угодою з автором, йому може бути призначено одноразову винагороду. Право на отримання поспектакльной плати належить по смерті автора його спадкоємцям не далі 50 років.

При Імператорських театрах в Петербурзі та Москві знаходяться Імператорські Театральні училища, що складаються з балетного відділення для хлопчиків і дівчаток (інтернів і приходять), з п'ятирічним курсом, і драматичних трирічних курсів для приходять молодих людей обох статей. У балетному відділенні, крім спеціальних предметів, вивчаються також і загальноосвітні, в обсязі початкових училищ. 

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 7

Безкоштовна робота

Закрити

Російський театр

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.