Відповідальність за умисне легке тілесне ушкодження

Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 20

Платна робота

Ціна: 300.00грн.

Замовити роботу

Зміст 

Вступ. 3

1. Поняття тілесного ушкодження, їх види. 5

2. Легкі тілесні ушкодження як  вид тілесних ушкоджень. 10

3. Об’єкт та об’єктивна сторона злочину. 13

4. Суб’єкт та суб’єктивна сторона злочину. 15

5. Тілесні ушкодження в кримінальному праві зарубіжних  країн. 17

Висновки. 19

Список використаної літератури. 20

Вступ

Здоров'я — стан живого організму, при якому організм у цілому і всі органи здатні виконувати свої життєві функції. Охорона здоров'я громадян — одна з функцій держави. У світовому масштабі охороною здоров'я займається Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ). В Україні державним органом, що опікується здоров'ям громадян є Міністерство охорони здоров'я України.

Фізичне й психічне здоров'я є одним з найважливіших людських благ. Саме нормальне здоров'я забезпечує особі високий рівень соціальної активності, сприяє розвитку її талантів і здібностей. Завдання шкоди здоров'ю заподіює особі в багатьох випадках велику фізичну, моральну й матеріальну шкоду (останнє пов'язане з витратами на відновлення здоров'я, лікування й реабілітацію).

Завдання шкоди здоров'ю людини є негативним чинником і для суспільства в цілому, яке також потерпає від втрати або зниження соціальної активності кожного з його членів.

Конституція України проголошує життя, здоров’я, честь і гідність людини найвищою соціальною цінністю. На охороні цієї цінності стоїть кримінальне право, яке передбачає найсуворішу – кримінальну відповідальність за неправомірне посягання на такі цінності. Кримінально-правова охорона життя і здоров’я має універсальних характер, вона не залежить від суспільних ознак особи потерпілого.

Здоров’я людини є одним з найважливіших особистих благ. Визначаючи поняття здоров’я особи, слід враховувати, що захисту підлягає людина як носій і біологічних, і соціальних властивостей. Посягання проти здоров’я зовні проявляється як заподіяння шкоди організму потерпілого. Наслідки заподіяння такої шкоди не лише біологічні (фізичний біль, порушення звичайного функціонування органів і тканин), а й соціальні.

Мета роботи – дослідити та охарактеризувати поняття умисного легкого тілесного ушкодження за Кримінальним кодексом України та порівняти з законодавчим врегулюванням тілесних ушкоджень в інших країнах.

Завдання дослідження: дослідити поняття та види тілесних ушкоджень за Кримінальним кодексом України; дати характеристику легких тілесних ушкоджень; дослідити поняття і ознаки тілесних ушкоджень в кримінальному праві закордонних країн.

Предмет дослідження – кримінальне законодавство у сфері визначення поняття та видів тілесних ушкоджень, призначення покарання за спричинення шкоди здоров’ю особи шляхом завдання таких ушкоджень.

Об’єкт дослідження – суспільні відносини у сфері визначення поняття та видів тілесних ушкоджень, призначення покарання за завдання таких ушкоджень.

Тому особливо актуальним є дослідження поняття легкого тілесного ушкодження як одного з виду тілесних ушкоджень за Кримінальним кодексом України.

Закрити

Відповідальність за умисне легке тілесне ушкодження

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.