Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 32

Платна робота

Ціна: 300.00грн.

Замовити роботу

ЗМІСТ

ВСТУП 3

РОЗДІЛ І. РОЛЬ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ У ФОРМУВАННІ ПРОФЕСІЙНОГО ТАНЦЮ 5

1.1. Культура Середньовіччя і її вплив на танець 5

1.2. Театр і танці – як пласт середньовічної культури 8

Висновок до розділу І 15

РОЗДІЛ ІІ. ХАРАКТЕРИСТИКА ТАНЦІВ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ 16

2.1. Особливості танців середньовіччя 16

2.2. Модель середньовічного танцю 20

2.3. Схема середньовічного танцю 26

Висновки до розділу ІІ 29

ВИСНОВКИ 30

ЛІТЕРАТУРА 32

ВСТУП

Актуальність теми. Роль епохи середньовіччя в розвитку танцю і танцювальної музики досить неоднозначна. З одного боку, в Європі і на Русі християнська мораль не визнавала танцю - християнство бачило в них форму вираження низинних сторін людської натури, «бісівське наслання». Середньовічна ідеологія виходила з уявлень про тлінність життя, про марність помислів і справ людини. Панування церкви означало заборону світських забав і видовищ, в їх числі танці.

Проповідь презирства до земних радощів, серед яких людина не повинна забувати про потойбічне життя, відбилася в темі танців смерті. Поезія, живопис і театр середньовіччя зверталися до цієї теми, видаючи страх перед кінцем, кажучи, що всі люди рівні перед обличчям смерті. Ідею смерті, яка змушує танцювати і знатних, і простолюдинів, перетворення танцю в символ тлінність людського буття, починаючи з XIII століття, відбили вірші, гравюри, фрески в соборах і на кладовищах.

З іншого боку, танець, незважаючи на заборони, продовжував жити як в народі, так і в аристократичних колах; він існував всюди в формах національного фольклору, проникав і в саму церкву. Гоніння не досягали мети, тому, з огляду на любов народу до видовищ, середньовічна церква з XI століття почала вводити в молебня картинні процесії, навіть церемоніальні танці, виконувані церковним хором.

Вплив на еволюцію танцювальної музики зробило мистецтво трубадурів, труверів, менестрелів, скоморохів та ін. Одні самі виконували свої твори, інші надавали це бродячим трупах менестрелів та жонглерів. Ці середньовічні мандрівні актори, будучи універсальними професіоналами своєї часу, відігравали велику роль в поширенні танців, мандруючи від маєтку до маєтку, від села до села. Вони розігрували діалоги, співали, грали на різних інструментах, а також танцювали, виробляли фокуси і акробатичні трюки перед своїми знатними покровителями або простолюдинами.

У цей час все гостріше починає відчуватися поділ між танцями простого народу і танцями аристократії. При дворах королів і феодалів періодично влаштовувалися військові змагання, лицарські турніри, переможців яких прославляли в піснях і віршах. Кожен такий турнір закінчувався балом.

Придворні танці в більшості своїй були перероблені і видозмінені згідно з правилами етикету народні танці. Потрапляючи в палацові зали, вони набували підкреслену стриманість, величавість, сповільненість. Такі Променадні танці-ходи носили урочистий характер і технічно були нескладними. Багато в чому це пояснювалося складним кроєм важких нарядів знаті - в них можна було робити вишукані повільні реверанси, але не стрибати. Сенс танцю полягав в тому, що присутні на бенкет гості, проходячи в своїх кращих нарядах перед господарем, демонстрували себе і багатство своїх костюмів.

Об’єктом дослідження є епоха Середньовіччя.

Предмет дослідження є танці епохи Середньовіччя..

Завданнями дослідження є:

1. Охарактеризувати роль середньовіччя у формувані професійного танцю.

2. Визначити чинники сприяння танцювального театру.

3. Описати модель середньовічного танцю.

4. Запропонувати та графічно оформити рухи середньовічного танцю

Структура курсової роботи визначена метою і завданнями та містить вступ, два розділи основної частини, висновки, список літератури.

Закрити

Середньовіччя епоха формування професійного танцю

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.