Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 28

Платна робота

Ціна: 300.00грн.

Замовити роботу

ЗМІСТ

ВСТУП 3

І. ТВОРЧИЙ ШЛЯХ АЙСЕДОРИ ДУНКАН 5

1.1. Історія життя Айседори Дункан 5

1.2. Загальний огляд творчості 9

ІІ. ВКЛАД А. ДУНКАН У РОЗВИТОК ВІЛЬНОГО ТАНЦЮ І КЛАСИЧНОГО БАЛЕТУ 13

2.1. Айседора Дункан і танець модерн 13

2.2. Новаторство Айседори Дункан 15

ВИСНОВКИ 23

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 24

ДОДАТКИ 25

ВСТУП

Актуальність і стан дослідження проблеми. 27 травня 2007 виповнилось 130 років від дня народження видатної американської танцівниці Айседоpи Дункан, справжнє ім'я якої було Анджела Айзедоpа Дьонкен. Дивне життя "божественної босоніжки", яке відзначалося то розкішшю, то убогістю, було повне бурхливих пристрастей і страшних трагедій.

Її поважали за майстерність і талант. Їй заздрили - за любов публіки, незалежність поведінки, заступництво сильних. Її остання любов з русявим російським поетом зіграла дивну роль у долі танцівниці. Цю любов, близькість до оточення Єсеніна і преклоніння перед революцією в Росії згадують частіше, ніж яскраве творче життя великої танцівниці Айседори Дункан, яка мала винятковий успіх у всій Європі. Її мистецтвом захоплювалися, йому наслідували, однак слава Дункан була викликана не тільки тим, що вона запропонувала новий вид танцю. У ній знайшло втілення нове світовідчуття. Те, що пропонувала Дункан, мало особливу привабливість, тому що відповідало потребам часу. Танець Дункан сприймався, насамперед, як танець вільний. Він не підкорявся нормам і канонам, нічого не запозичив у звичних форм. Символом свободи стала і сама артистка, яка сміливо заявила про своє право висловлювати будь-які погляди, носити будь-який одяг, любити і жити без огляду на догми.

Її танець був новим і незвичайним, викликав запеклі суперечки, а часто і нерозуміння. Дункан постійно шукала нові форми танцювальної естетики, експериментувала і помилялася. Тоді, у 1920-х роках, її надихнули надії на оновлену революцією Росію, однак збутися цим надіям не було призначено. Догмати класичного балету стали згодом основою державної політики в області танцювального мистецтва. Але не про такий танець мріяла Айседора Дункан: "Що говорять вам ці механічні і безпристрасні рухи? Вони не тільки не виражають цю музику, вони не виражають нічого взагалі". Багатьом здавалося, що Дункан іде по шляху відродження танцю стародавніх греків, на що вона завжди повторювала: "Мій танець - не танець минулого - це танець майбутнього". З античної культури Айседора Дункан взяла "неперевершені зразки гарних і природних рухів людини". Сам же танець античних греків міг бути далеким від досконалості, адже "музика їх, очевидно, була примітивною". Дункан реформувала мистецтво танцю, і ця реформація полягала у гармонійному злитті всіх його компонентів - музики, пластики і костюмів.

Про Дункан написано дуже мало - лише ті невеликі статті-рецензії, які, притягуючи до себе увагу, наводять на роздуми: яким саме був феномен А. Дункан у світовій хореографії, зацікавлення яким не зникає до сьогодні?

Об’єкт дослідження - Айседор Дункан як засновниця вільного стилю у танці.

Предмет дослідження - творчісті Айседори Дункан і впливу на її творчість життєвих подій.

Мета роботи полягає у дослідженні особливостей танців Айседори Дункан, їх специфіки і відмінностей від класичного балету, а також у вивченні особливостей, завдяки яким її вважають засновницею танцю модерн.

Відповідно до об’єкта, предмета і мети роботи було поставлено наступні завдання:

провести загальний огляд творчості А. Дункан;

вивчити вплив життєвих подій на творчість танцівниці;

визначити специфіку “вільного” танцю А. Дункан;

дослідити репертуар і джерела натхнень;

оцінити внесок А. Дункан у класичний балет і тогочасне мистецтво.

Структура роботи. Курсова робота складається з вступу, теоретичної частин, висновку і додатків. 

Закрити

Айседор Дункан як засновниця вільного стилю у танці

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.