План

1. Обладнання та планування магазинів

2. Правила продажу алкогольних напоїв

3. Організація перевезення товарів автомобільним транспортом

Література

1. Обладнання та планування магазинів

Основна проблема розробки планування магазина – наявність великого числа конфліктуючих факторів. Насамперед покупці повинні рухатися по магазину і купувати більше товарів, ніж вони планували.

При розташуванні товарів у торговому залі враховується кілька факторів:

• оптимальне використання простору торгового залу,

• оптимальне розташування товарних груп,

• розташування основних і додаткових точок продажу,

• способи уповільнення потоку покупців

1. Оптимальне використання простору торгового залу.

Як правило, 40% площі торгової точки займає торгове устаткування (полки, холодильне устаткування, стелажі і т.д.), розташоване в залежності від форми приміщення максимально вигідно. Приблизно 60% площі торгової точки необхідно залишати для руху покупців (забезпечення вільного руху покупця по магазині, правила техніки безпеки і т.д.), щоб покупці почували себе комфортно.

Існує кілька можливих варіантів розташування торгового устаткування.

Розташування товарних груп.

Після визначення типу розташування устаткування в торговій точці, потрібно визначити ефективне розташування товарних груп. При розташуванні товарних груп визначальними є два моменти:

Пріоритетність місця в торговому залі

Поділ товарних груп на категорії в залежності від популярності серед постійних покупців

Мал. 1. Типи розташування торгового устаткування усередині торгового залу.

Пріоритетність місця в торговому залі.

Відомо, що пріоритетні місця в торговому залі визначаються в залежності від потоку покупця, тобто від того шляху, що проходить більшість покупців. Товар найвищої якості, самий широко рекламований і навіть самий популярний товар не буде продаватися, якщо його позиція в магазині підібрана невдало.

У магазині існує природний напрямок руху покупців, що повинен визначатися ще на стадії проектування магазина: розташування входу, торгового устаткування в залі і кас. Рух потоку покупців повинен бути розрахований заздалегідь і підібраний з максимальною вигодою, даючи на огляд покупцю якнайбільше товарів.

• 80-90% покупців обходять усі точки продажу, розташовані по периметру торгового залу і лише 40-50% покупців обходять внутрішні ряди.

• найбільше “гарячими" місцями при цьому є початок потоку покупця і зона кас.

На малюнку показана залежність продажів від руху покупців, тобто відсоток покупців, що, приходиться на кожен квадрат.

Біля кас покупець проводить час у черзі і нічим не зайнятий. Тому зона кас є привабливої для тих товарів, що частіше інших купуються під вплив імпульсу (жувальні гумки, солодкості, напої і т.д.) Також добре розташовувати в цій зоні газети і журнали – покупець може взяти їх для перегляду і потім купити.

Отже, пріоритетні місця в торговому залі:

Таким чином, при розташуванні основних і додаткових точок продажу якого-небудь товару, необхідно задумуватися про поведінку покупців у торговій точці, існуючому розташуванні устаткування і конкурентів у залі, а також йти на нестандартні рішення. Правильно розміщений товар завжди буде давати виробнику і магазину максимальну вигоду.

Особливо гостро стоять проблеми, коли відбувається реконструкція магазинів, радянського періоду, тому що ви можете собі уявити - усередині міста на найкращих місцях буває сама складна ситуація з нерухомістю. І часто беруть магазини, що вже існували. Як правило, більшість розрахована на заприлавочну форму торгівлі. Коли відбувається перехід на самообслуговування, то виникають проблеми з тим, що валиться внутрішня логістика магазину - адже вона теж була розрахована на прилавочну форму торгівлі, і через це виникають серйозні складності. Плюс до цього треба додати таку річ: якщо ми маємо справу з убудовано-прибудованими магазинами, то додається проблема у вигляді несучих конструкцій, що уже реально існують і які практично ніяк не можна перенести. Часто зустрічаються витягнуті магазини, що мають своєрідну форму через виступи, утворених під'їздами житлових будинків, несучими колонами. Виходить, що магазин уже спроектований, він починає свою діяльність будучи реально важко керованим.

Для витягнутих довгих приміщень переважніше розміщення стелажів поперечне, а не подовжнє. Ми багато разів зіштовхувалися на практиці з подовжнім розміщенням - у таких умовах дуже погано працюється. У деяких випадках, коли ми маємо справу з витягнутими магазинами, то кількість покупців різко зростає з настанням сильної жари, сильного холоду чи дощу. Але іноді магазини мають кутову форму.

Тепер про співвідношення торгових площ і неторгових приміщень. Тут ситуація залежить від конкретного міста, від того, що не скрізь однаково складається ситуація з постачальниками. Багато чого залежить від компактності - від відстані від магазина до постачальників. Є такі цікаві міста для торгівлі, як Одеса, де місто надзвичайно компактне (мається на увазі ті частини міста, де реально проживає більшість населення, крім приморської смуги, де знаходяться місця відпочинку і котеджі). У таких випадках можна скорочувати підсобні приміщення. Але бувають регіони, де постачання дуже щільно організовані або є засилля постачальників - там, звичайно, скорочення підсобних приміщень невигідно і передчасно.

Що стосується самого планування торгового залу, то дуже важливо на моменті проектування усвідомлювати, що на вузьких ділянках не можна ні в якому разі ставити товари, на придбання яких покупцю потрібен час. Вони погано працюють. Тому на ці місця краще проектувати ті товари, що будуть купуватися імпульсно. У ряді випадків, якщо є можливість, можна купити дозвіл на те, щоб трошки винести фасад. Хоча б у формі еркерів. Викладення в цьому випадку буде працювати на дві сторони - вона буде сприйматися і з залу і зовні.

Важливе виділення зон у магазині. Перша зона магазина може бути відведена під продукти, що умовно відносяться до "сніданку" і "здоровому харчуванню". Там розташовуються овочі-фрукти, мінеральна вода. В другий, як правило, знаходяться основні продукти харчування. І третя зона виділяється для кондитерських виробів, чаю-кави. Вона ж присвячена святам.

Важливо враховувати і досить високу роль магазина, як місце проведення дозвілля. Саме тому передбачити зону для просування товару ще на етапі проектування - надзвичайно важливо. Ми є прихильниками синхронізованих рекламних акцій. Акції повинні відбуватися синхронно, щоб була можливість презентувати товар і за прилавком, якщо є заприлавочна форма торгівлі, і товар у вільному доступі.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 26

Безкоштовна робота

Закрити

Техніка і технологія торгівлі

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.