Говард Шульц - власник мережі кав'ярень Starbucks.

Starbucks завжди була і залишається компанією, в який ви незмінно знайдете кращі у світі марки кави.

Starbucks - найбільша мережа кав'ярень в світі. Вважається, що для американців дітище Говарда Шульца є «третім місцем», між будинком і роботою. За останні кілька десятиліть Starbucks став одним із символів Америки, що не поступається у своїй популярності McDonald's. Крім того, компанія почала зарубіжну експансію. З перемінним успіхом. Десь мережа Starbucks стала популярна, як і в США, а десь не прижилася зовсім (наприклад, в Австрії відкрито всього кілька кав'ярень компанії, і розширення не планується). А почалася історія Starbucks в далекому 1971 році в Сіетлі ...

Початок

У 1971 році вчитель англійської мови Джеррі Болдуін, вчитель історії Зів Сігл і письменник Гордон Боукер склалися по 1350 доларів, зайняли ще 5000 і відкрили магазин з продажу кави в зернах в Сіетлі, штат Вашингтон. Магазин назвали на честь персонажа роману Германа Мелвілла «Мобі Дік»; на логотипі - стилізоване зображення сирени.

Протягом першого року роботи головним постачальником Starbucks був Альфред Піту, людина, яку засновники знали особисто. Однак така співпраця обходилося в копієчку, а тому власники Starbucks вирішили співпрацювати з постачальниками кави напряму, щоб скоротити свої витрати.

Своє ім'я компанія Starbucks отримала від одного з героїв роману «Мобі-Дік, або Білий кит» Германа Мелвілла (а чого ще було чекати від двох вчителів і письменника!). Старбака - так звали старпома на судні «Пекод», на якому і відбувалася гонитва за білим китом, прозваним Мобі Діком. Першою версією імені кавового магазину було - «Пекод», за назвою судна, але це слово було відхилено. Потім засновники, за однією з версій, стали шукати відповідну назву, звертаючи увагу на те, щоб слово відображало місцевий дух і колорит рідного їм Сіетла. За легендою, таким словом стало «Старбо» («Starbo») - так називався старий рудник, розташований неподалік. Але від ідеї взяти назву з роману все-таки не відмовилися і було знайдено ім'я, співзвучне слову «Старбо» - ім'я старпома Старбакса і стало назвою компанії. Всупереч поширеній думці старпом не був кофеманом, але ще довгий час його ім'я буде асоціюватися у більшості людей (за винятком хіба що вчителів англійської літератури) саме з кавою, а не з мореплавством.

Але, мабуть, найбільше пам'ятним елементом бренду Starbucks став його логотип. Русалка або сирена з двома хвостами, знайдена на старовинній гравюрі шістнадцятого сторіччя, перекочувала на емблему Starbucks і, хоч і трохи змінившись, залишилася там до сьогоднішнього дня, продовжуючи морську тему назви компанії. Русалка з двома хвостами - це поширений персонаж середньовічного фольклору, її називали Мелюзина або Мелизанда, цей образ часто використовувався в геральдиці. У 1987-му році логотип змінюється, об'єднуючи в собі логотипи двох компаній Starbucks і IlGiornale, саме від IlGiornale знак Starbucks і отримав свої характерні риси - русалку оточував зелене коло з зірками і ім'ям компанії. Користуючись нагодою й сама русалка була дещо осучаснена. У 1992-му логотип був ще раз змінений, слідом за пишними формами русалки зник і всякий натяк на її пупок.Пізніше вона була закрита волоссям, а сам логотип дещо обрізаний. Крім того, він змінив свій колір з коричневого на зелений (правда, зараз йде тестування нового логотипу компанії коричневого кольору. Якщо воно пройде успішно, то незабаром мережа кав'ярень в якомусь сенсі повернеться до витоків). Варто відзначити, що оригінальний логотип Starbucks досі можна побачити на першому магазині в Сіетлі.

Коли на початку 1980-х Говард Шульц прийшов в Starbucks, вона вже мала репутацію відомого фахівця з обжарюванні і шанованого локального продавця кави (меленої та в зернах). Під час ділової поїздки до Італії Говард познайомився з багатими традиціями приготування еспрессо. Саме еспресо і ліг в основу нової концепції Шульца. У 1987 році він, за підтримки місцевих інвесторів, придбав Starbucks. В даний час компанія продає каву, чай та частування не тільки в магазинах власної мережі, але також поставляє їх в інші роздрібні мережі.

По-справжньому ситуація змінилася після того, як Говард Шульц побував у Мілані. Там він побачив знамениті італійські кав'ярні. Однак ідея продавати готову каву в чашках не знайшла підтримки у засновників компанії. Вони вважали, що при такому підході їх магазин втратить свою суть, і відверне споживачів від головного. Вони були людьми з традиціями. І вважали, що справжня кава має бути приготованою в будинку.

Втім, Шульц був настільки впевнений у своїй затії, що покинув Starbucks і заснував свою власну кав'ярню II Gionale. Кав'ярня відкрила свої двері в 1985 році. А вже через два роки Шульц викуповує Starbucks у засновників за 4 мільйони доларів і перейменовує свою компанію (цікаво те, що зробити такий хід Шульцу порадив засновник Microsoft Білл Гейтс, колишній один з перших інвесторів Starbucks). Як і брати Макдоналд колись, три любителя кави з Сіетла вийшли зі свого власного бізнесу за солідну винагороду. А бізнесмен Шульц отримав свободу дій.

У тому ж році з'явилися перші Starbucks за межами Сіетла. Кав'ярні були відкриті у Ванкувері, Британській Колумбії і Чикаго. Вже через 7 років, на рік, коли компанія вийде на IPO, вона налічуватиме 165 кав'ярень по всій Америці. А ще через три роки була відкрита перша кав'ярня Starbucks за межами США - в Токіо. При цьому, близько 30% всіх кав'ярень компанії на сьогоднішній день є її власністю. Решта поширюються по франчайзингу.

Вклад Говарда Шульца

Говард Шульц виріс в небагатій родині. Правда, його дитинство не можна назвати вже зовсім бідним. Ні, його батьки багато працювали, але ніколи не могли дозволити собі надмірностей. Мрією Шульца на початку шляху Starbucks було поставити кав'ярню по всіх штатах. Так, щоб Starbucks була на кожному розі. Крім того, Говард Шульц хотів, щоб його мережа кав'ярень не просто продавала каву, але мала ще й чарівною атмосферою. Бізнесмен хотів, щоб Starbucks стала третім місцем для людей. Місцем між будинком і роботою. І, треба сказати, що він реалізував свою мрію.

Більшість людей, яким довелося працювати з Говардом Шульцом, відзначають його вміння швидко реагувати на обставини, що склалися. Шульц завжди стежить за останніми тенденціями, заздалегідь знає, що захоче покупець в найближчому майбутньому.

Однією з головних заслуг Говарда, посприяли успіху Starbucks, є те, що він привніс в компанію стандартизацію. У будь-якій кав'ярні присутній однаковий асортимент основних товарів. У якій би країні ви не були, але ви зможете випити свій улюблений кави. Звичайно, Starbucks представляє і якісь спеціальні продукти, створені для якоїсь національності. Втім, як і той же McDonald's.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 23

Безкоштовна робота

Закрити

Торговельні марки США

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.