ЗМІСТ

Вступ

1. Історія створення компанії «Мері Кей» (Mary Kay)

2. Бізнес модель

Висновок

Список використаних джерел

ВСТУП

У світі не так багато компаній, які по праву можуть пишатися такою ж багатою спадщиною як компанія «Мері Кей».

Те, що починалось з ділових якостей Мері Кей Еш і її величезного бажання допомогти жінкам досягти успіху в житті, перетворилося в одну з найбільших косметичних компаній, яка працює за методом прямого продажу.

Продукція компанії «Мері Кей» представлена® більш, ніж в 35 країнах світу. Рівень оптових продажів складає 3 мільярди доларів США, а кількість Незалежних Консультантів з краси, що ведуть бізнес з компанією «Мері Кей», перевищила 3 мільйони людей.

Ця унікальна історія успіху розпочалась майже 50 років тому, коли Мері Кей Еш створила свою компанію Mary Kay Cosmetics. Компанія «Мері Кей» і сьогодні слідує основним заповітам Мері Кей Еш - надихати, допомагати і надавати жінкам можливості для досягнення найбільших успіхів.

Завдяки величезному бажанню змінити життя жінок на краще і своєму підприємницькому таланту, Мері Кей Еш створила компанію своєї мрії і стала гідним прикладом для наслідування. Ознайомтесь з основними історичними етапами становлення і розвитку бренду «Мері Кей», який вже став уособленням успіху і досягнув світового рівня серед продуктів по догляду за шкірою і декоративної косметики.


1. Історія створення компанії «Мері Кей» (MaryKay)

Історія бренду MaryKay почалася в 13 вересня 1963. У п'ятницю, до речі. Мері Кей Еш (MaryKayAsh) була людиною не надто забобонною. І адже вийшло - всупереч усім пересторогам, компанія стала однією з найуспішніших у своїй сфері.

Відкриття. Чоловік Мері Кей був її радником і повинен був взяти на себе управління адміністративною частиною бізнесу. Але за місяць до відкриття компанії він помер від інфаркту. Мері Кей залишилася без підтримки і засобів для відкриття бізнесу. Після похорону адвокат і бухгалтер порадили їй ліквідувати справу і компенсувати все, що можна, якщо цього не зробити, можна залишитися без гроша. Допомога прийшла несподівано від її сина, який віддав матері всі свої заощадження - 5000 доларів. Бізнес перетворився на сімейний. Син став управляти адміністративними справами, дочка стала консультантом, другий син переїхав, щоб допомагати в офісі. Завдяки підтримці її дітей компанія Мері Кей почала свій шлях до успіху.

Мері Кей втілила свою мрію, відкривши невеличкий офіс на Іксчейндж Парк (офісний центр в Далласі). Це була п'ятниця тринадцяте. Але з цієї дати починався термін орендного договору і вони відкрилися. Перший офіс «Mary Kay Cosmetics» представляв собою невелике приміщення, обставлене скромною меблями з єдиним шафою. У Еш була всього одна полиця, заповнена товарами, і дев'ять друзів – перший консультантів по косметиці. Мері Кей без малого 20 років пропрацювала в компанії, що займалася прямими продажами. Досвід у неї був колосальний. Так що не дивно, що свою власну справу вона будувала за вже знайомою тактиці.

Згідно з офіційною легендою, Мері викупила унікальні рецепти у дубильника шкіри, який виявив, що від контакту з інгредієнтами, з якими він працював, його шкіра стає незвичайно м'якою і пружною. Це дуже зацікавило дочка дубильника, яка продовжила експерименти батька. Відкривши кілька унікальних формул, вона не зуміла грамотно ними скористатися і погодилася продати їх Мері Кей, ділова хватка якої була куди краще. На жаль, імені дубильника і його дочки дізнатися не вдалося. До речі, бродить по Мережі і ще одна, куди менш популярна версія, згідно з якою рецепти Мері успадкувала від бабусі.

Працювати доводилося більшу частину доби. Але зусилля себе виправдали - вже через кілька місяців доходи вимірювалися десятками тисяч доларів, а через кілька років рахунок пішов на сотні тисяч.

Перша лінія косметики складалася з п'яти коштів: очищающий крем, маска, тонік, нічний крем і денний захисний кремоснова, а також включала набір декоративної косметики. Все це було упаковано в привабливу блакитну сумочку, сам набір називався - «Краса від Мері Кей». Але блакитний колір не став фірмовим, можливо тому, що в цей же час інша знаменита в Світ косметичного бізнесу персона Есте Лаудер вибрала як свого кольору - ніжно блакитний і навіть назвала використовуваний нею відтінок своїм ім'ям «лаудер блю».

Як би там не було, вже з 1964 року колір косметичних наборів Мері Кей і фірмової упаковки став рожевим. У цьому ж році в компанії зароджується перша традиція - щорічний семінар - святковий збір консультантів компанії. Спочатку він більш нагадував сімейна вечеря, але з роками перетворився на грандіозне шоу з виступом знаменитостей і врученням шикарних подарунків кращим консультантам.

Мері Кей вчила консультантів своєї звичної концепції продажів: організовувати зустрічі в будинку господарки, куди вона могла запросити стільки друзів, скільки захоче. Але класи по красі проводилися не більш ніж для чоловік. Консультанти з краси прагнули приділити увагу кожному.

Вже за перші три місяці дохід «Мері Кей Косметікс» склав 34 000 доларів. До кінця першого року вже 200 тисяч доларів. Її надихаючий приклад і персональну увагу до кожного додали впевненості консультантам. До другого року роботу продажі компанії збільшилися в чотири рази.

Система мотивації.

Геніальний маркетолог Мері Кей розробила свою власну систему мотивації. Першою була придумана програм на отримання статусу Лідера бізнесгруп (1965 рік). Для Лідерів були створені корпоративні костюми - чорний костюмдвойка і капелюх у стилі техаських ковбоїв. З 1965 року «Mary Kay Cosmetics» розробила вже більше 70 варіантів костюмів для своїх консультантів.

У 1966 році з'являються «Подарунки для попелюшки» система заохочувальних мотиваційних подарунків. Мері Кей дарувала лідерамконсультантам ті подарунки, які зазвичай вони собі не купують, але за що готові працювати і боротися: діамантових джмелів, престижні

автомобілі, розкішні кільця, шуби. Золоті та алмазні шпильки у формі джмеля, кожна з двадцятьма одним алмазом і вартістю близько чотирьох тисяч доларів, присуджуються «Королеві збуту» в Наприкінці кожного фінансового року.

У 1969 році Мері Кей подарувала кращим лідерам п'ять рожевих кадилаків. Коли її запитували, чи не думає вона, що рожевий кадилак був приманкою, вона запитувала в відповідь: «А якого кольору машину подарувала вам ваша компанія в минулому році? ».

У 1971 році в компанії створюється новий статус - статус Національного лідера. Це було пов'язано з тим, що в цьому ж році компанія «Мері Кей Косметика» відкрила перший міжнародний філія в Австралії.

У 1975 році Мері Кей вводить статус Зоряного консультанта. Як переваги компанії обмовлялося те, що тут жінка могла сама вибудовувати свій робочий день і вирішувати, скільки часу присвятити родині, а скільки бізнесу. По друге, Мері Кей позиціонувала колектив фтрми не як співробітників або працівників, а як одну сім'ю. Вона намагалася налагодити особисті контакти з кожним консультантом. Золотим правилом «Mary Kay Cosmetics» було: ставитеся до інших так, як б ви хотіли, щоб ставилися до вас.

У 1973 році рівно через десять років після того, як Мері Кей почала свій бізнес, компанія налічувала понад 21 000 незалежних консультантів з краси. Всього за 10 років Мері Кей стала власницею успішної багатомільйонної корпорації.

У 1976 році «Mary Kay Cosmetics» виходить на біржу Нью-Йорка. Вона шукала додаткові капітали, щоб розвивати компанію. Щоб привернути кошти були випущені цінні папери - компанія стала публічною. 1979 був відзначений для компанії Мері Кей рекордними продажами продукції. Виручка склала 100 мільйонів доларів. Незважаючи на благополуччя і успіх Мері Кей залишалася скромною та відкритою до спілкування. Вона завжди запрошувала лідерів до себе додому після навчання, залучила мужів консультантів в роботу їхніх дружин, писала їм листи і вручала нагороди під час щорічного семінару. Мері Кей говорила чоловікам: «Надихайте своїх дружин рухатися нагору, а не вниз. Вони зроблять вас багатими ».

У 80х роках Мері Кей управляє компанією з ще більшим завзяттям. Вона викуповує акції і повертає компанію собі. Це було до речі, оскільки в початку 80х продажу фірми дещо впали. Тепер ніхто з акціонерів не міг втручатися в політику Мері Кей і стверджувати, що «нерозумно – роздавати направо і наліво рожеві автомашини ». Здавалося, до чого б не торкалася Мері Кей - воно перетворювалося на золото, щороку приносив новий рекорд в області продажів. У 1996 році обсяг продажів компанії перевищив 1 мільярд доларів. У цьому ж році, в пам'ять про чоловіка, Мері Кей організувала благодійний фонд. Він фінансував дослідження, спрямовані на встановлення причин виникнення ракових захворювань, через кілька років у фонді з'явилася програма по боротьбі з домашнім насильством

У 1996 році невтомна Мері Кей перенесла інсульт, в результаті чого втратила здатність говорити, але не втратила свій дар надихати. У цьому ж році вона востаннє з'явилася на щорічному семінарі. Неймовірна сила волі допомогла їй вимовити три останніх слова для своїх консультантів: «Ви це зможете». 22 листопада 2001 Мері Кей померла у віці 83 років.

Сьогодні «Мері Кей Косметика» одна з провідних косметичних компаній.

Число її співробітників по всьому світу - 4500 осіб і 2 мільйони незалежних консультантів з краси. Філії компанії розташовані в 35 країнах.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 13

Безкоштовна робота

Закрити

Історія розвитку торгової марки Mary Kay

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.