ПЛАН

Вступ

1. Класифікація напоїв

2. Оформлення напоїв перед подаванням

3. Приготування і оформлення змішаних напоїв

3.1. Приготування в шейкері.

3.2. Приготування напою в стакані змішувача

3.3.Приготування в посуді подачі.

3.4. Оформлення напоїв.

3.5.Фрукти в напоях.

3.6.Охолоджування посуду подачі.

4. Посуд для приготування коктейлів.

5. Гарячі напої

Список використаної літератури

Додатки

1. Класифікація напоїв

У відвідувачів барів великою популярністю користуються змішані напої, в які входять різні компоненти: молоко, фрукти, фруктові соки, овочеві і фруктові сиропи, кавові і чайні відвари, пиво, алкогольні напої з додаванням різних наповнювачів.

У складі змішаних напоїв один або декілька компонентів, які додають їм специфічний смак, красивий зовнішній вигляд, тонізують, угамовують спрагу або порушують апетит.

Залежно від основної сировини змішані напої діляться на безалкогольні і алкогольні. Найбільш популярні безалкогольні напої, які реалізуються не тільки в молочних барах і кафе, але і в барах при готелях, ресторанах, в коктейль-барах і коктейль-холах, де вони складають додатковий асортимент.

Безалкогольні напої діляться на молочні, фруктові шербети, овочеві, кавові, чайні, пивні.

Для приготування молочних змішаних напоїв використовують натуральне, знежирене, сухе молоко, кефір, кисле молоко, зливання. Додаткові компоненти-фруктові соки, сиропи; натуральні або консервовані фрукти; морозиво, яйця, газована вода, алкогольні напої.

Молочні коктейлі з алкогольними наповнювачами складають додатковий асортимент в молочних барах кафе, молочних кафе.

Основними компонентами фруктових змішаних напоїв являються свіжі фрукти, фруктові соки, сиропи морси; додатковими - яйца, білки і жовтки яєць, газована вода, морозиво.

Алкогольні напої діляться на горілчані, коньячні. ромові, з шампанським, джемом і віскі, винні.

Додатковими компонентами можуть бути натуральні або консервовані фрукти, яйця, білки і жовтки яєць, кавові і чайні сиропи, настої.


2. Оформлення напоїв перед подаванням

Приготовлені напої повинні мати не тільки хороший смак, а й привабливий вигляд. Перед подаванням їх прикра­шають, використовуючи вишні, че­решні, виноград, персики, лимони, апельсини, лід тощо . Лимони і апельсини миють, обсушують,карбують і нарізують гострим ножем тонкими кружальцями. В кожному кру­жальці роблять надріз по радіусу від центра і надівають його на край склян­ки або келиха. Якщо використовують половинку кружальця, то надріз роблять між цедрою і м'якоттю. Лимони і апельсини можна нарізати кружальцями, кубиками або часточка­ми і покласти їх в посуд з напоєм. Крім того, напої можна прикрасити і цедрою лимона або апельсина. Для цього з половини цитрусового плода зрізують цедру вузькою (не більш як 0,5 см завширшки) і довгою стрічкою, згортають її в спіраль, опускають в ке­лих, закріпивши один кінець за край келиха. Цедровою спіраллю добре при­крашати кулеподібний келих. Зрізану цедру лимона або апельсина можна розрізати на квадратики розмі­ром 1 х 1 см або у вигляді зірочок і покласти їх всередину келиха. Вишні, черешні, виноград миють, обсу­шують, нанизують їх на ретельно обстру­гану паличку або на пластмасову шпаж­ку і опускають у келих, залишивши ззовні кінчик, або кладуть зверху на келих. Фрукти і ягоди можна нарізати дрібни­ми кубиками і покласти їх у келих. Напій можна прикрасити "п'яною" виш­нею, маслиною або персиком, які опус­кають у келих. Щоб одержати "п'яну" вишню, вишні миють, проколюють І опускають в коньяк на одну добу. Дуже привабливі напої в келихах, при­крашених цукровою "памороззю", яку називають краста. Для цього зовнішню частину склянки або келиха змащують по колу 0,5 см завширшки соком з цед­ри лимона, апельсина, мандарина, яб­лука або різними сиропами, крем-лікерами, потім опускають підготовлений посуд у цукор-пісок або цукрову пуд­ру, виймають і струшують. Кристали­ки цукру прилипають до мокрого скла тонким шаром, що нагадує снігову паморозь, відтінок якої залежить від ко­льору соку, сиропу, лікеру, яким зма­щують край келиха. Ця смужка гарно прикрашає напій. Таким способом оформляють коктейлі групи Краста.

Коктейлі, до складу яких входить сік свіжої м'яти, оформляють зацукрова­ною гілочкою свіжої м'яти. Для цього м'яту змочують у сиропі, потім опуска­ють у цукрову пудру. Багато напоїв подають з харчовим льо­дом. Його готують з перевареної води, заморожують в морозильній камері в спеціальних ванночках з секціями. Най­краще готувати лід у вигляді кубиків величиною з волоський горіх. Такий лід не встигає швидко розтанути і помітно розбавити напій подою. Для прикрашання світлих напоїв часто використовують фруктовий харчовий лід (кольоровий). Його готують так: на­туральний плодово-ягідний сік (400 мг) або плодовий (ягідний) екстракт (300 мг) змішують з охолодженою перевареною водою (відповідно 650 і 750 мг), нали­вають у формочки і заморожують (ви­хід — 1000). Так само можна приготува­ти чайний або кавовий лід з процідже­ної чайної заварки або кавового настою. Якщо кубики льоду обдати теплою во­дою, попи стануть блискучими. Для прикрашання можна використову­вати і "фарширований" лід. Це кубики льоду, в яких заморожені ягоди, час­точки фруктів. Для цього в кожну сек­цію ванночки, в якій готують такий лід, слід покласти ягоду або часточку яко­гось плода, залити водою і поставити для заморожування. Щоб кубики льоду були прозорими, воду необхідно заздалегідь переварити І охолодити.

Дуже привабливий вигляд мають кок­тейлі, що подаються у заморожених склянках. Для цього склянку охолоджу­ють у морозильній камері, потім опускають у воду і знову ставлять в моро­зильну камеру.

Крім того, для оформлення напоїв ви­користовують муси, самбуки, збиті біл­ки яєць, які підфарбовують соками, сиропами, а також натерту цедру цит­русових.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 26

Безкоштовна робота

Закрити

Приготування холодних та гарячих напоїв

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.