ПЛАН

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ

НАСЕЛЕННЯ

АДМІНІСТРАТИВНО – ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ

КОРИСНІ КОПАЛИНИ

ПРИРОДООХОРОННІ ОБ'ЄКТИ

ГЕРБ, ПРАПОР І ГІМН БЕРЕЗНІВСЬКОГО РАЙОНУ

КАРТА БЕРЕЗНІВСЬКОГО РАЙОНУ

ОСВІТА

ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

КУЛЬТУРА

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

ТУРИЗМ

ПРОМИСЛОВІСТЬ

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ

Березнівський район розташований у східній частині Рівненської області. Площа становить 1,71 тис.км2 (8,8% площі Рівненської області).

Відстань від м.Березне до обласного центру – 66 км, до залізничної станції Моквин – 20 км.

На півночі район межує із Сарненським і Рокитнівським районами Рівненської області, на сході – з Житомирською областю, на півдні – з Корецьким та Гощанським районами Рівненської області, на заході – з Костопільським районом Рівненської області.

НАСЕЛЕННЯ

Кількість населення – 62,5 тис. чол., з них міського – 15,2 тис. чол, сільського – 47,3 тис. чол. Середня густота населення становить 36 осіб на км2.

Національний склад населення одноманітний, більше 99,3% жителів українці, інші національності представлені незначною кількістю.

Співвідношення за віковим складом: молодші за працездатний вік – 17,7 тис. чол.(27,9%), працездатного віку – 33,8 тис. чол.(53,3%), старші за працездатний вік – 12,0 тис. чол.(18,8%).

АДМІНІСТРАТИВНО – ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ

На території району розміщено 55 населених пунктів, з них: міст – 1, селищ міського типу – 1, сільських населених пунктів – 53. Функціонує 25 місцевих рад, з них: 1 міська, 1 селищна, 23 сільських. Депутатський корпус районної ради нараховує 75 депутатів.

КОРИСНІ КОПАЛИНИ

В східній частині району, в межах Українського кристалічного щита, містяться численні родовища різнокольорових гранітів, сієнітів, габро. Ці кристалічні породи - цінний будівельний, декоративний і облицювальний матеріал. Запаси кам'яних матеріалів на території району практично не обмежені. Базою для розвитку фарфоро – фаянсової промисловості та виробництва вогнетривкої цегли є родовища каоліну. Найпоширенішими корисними копалинами є піски, які займають 70 %території району. Паливні корисні копалини представлені покладами торфу.

ПРИРОДООХОРОННІ ОБ'ЄКТИ

На території району існує 7 заказників. Із них лише один має статус загальнодержавного значення – загальнозоологічний "Урочище Брище – 1", решта – місцевого значення. Мережу місцевих заказників створюють загальнозоологічний "Урочище Брище – 2", ландшафтний – "Соколині гори", гідрологічний – "Полянські стави", лісові – "Більчаківський", "Остроганський". Чотири заказники – "Соколині гори", "Більчаківський", "Остроганський " та геологічний "Марининсько – Устянські граніти" входять до складу Надслучанського регіонального ландшафтного парку.

ГЕРБ, ПРАПОР І ГІМН БЕРЕЗНІВСЬКОГО РАЙОНУ

Відповідно до статей 22 та 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рішення сесії районної ради від 29 вересня 2000 року №151 "Про встановлення символіки Березнівського району", з урахуванням пропозицій обласного Геральдичного Товариства, Геральдичної комісії районної державної адміністрації, районна рада вирішила:

1. Затвердити герб, прапор та гімн Березнівського району у відповідності з Положенням "Про зміст, опис та порядок виконання символіки району" (зображення герба, прапора та текст гімну додається).

2. Затвердити Положення "Про зміст, опис та порядок використання символіки району".

Герб Березнівського району є відображенням історичних подій і традицій краю.

Головними елементами герба є щит з золотим полем, перетнутий голубою косою балкою від правого верхнього кута до лівого низу. У лівому верхньому полі зображено два березових листочки з двома бруньками зеленого кольору. У правому нижньому полі розміщено голубу квітку.

Елементи герба символізують:

Золоте поле щита - сільське господарство, яким з далекого

минулого займалися місцеві жителі.

Голуба балка річка Случ, що протікає територією району і розділяє її на дві частини.

Березові листочки з бруньками - відображає назву району та розвинуте лісове господарство.

Голуба квітка - символізує Поліську землю.

Прапор району - прямокутне жовте полотнище із співвідношенням сторін 2:3, посередині якого від верхньої частини древка до нижньої вільної частини проходить коса синя смуга шириною 1/5 ширини прапора. У верхній лівій частині розміщено два березових листочки з двома бруньками. У нижній правій частині квітка. Прапор несе у собі як кольори, так і елементи герба.


Величальна Березнівщині

1. Над краєм лине пісня легкокрила,

її у серце я собі зову.

Моя земля, Березнівщино мила,

Тобою я горжуся і живу.

Творці твоєї слави - мужні люди,

соколи тут злітають в небеса.

Тебе ніде й ніколи не забуду,

мій краю рідний, сонячна краса.

Приспів:

Березнівщино, ти ділами дужа,

про тебе пісня-ніжна, чарівна.

В добрі цвіти, мов полум'яна ружа,

бо ти - Вкраїни квітка запашна.

2. Пливуть у даль ясні Случеві води,

милують душу праліси й льони.

Мене чарує вічно твоя врода,

що завжди квітне ніжністю весни.

Щаслива доле, краю мій поліський.

Земля невтомних, щедрих трударів.

Тобі вклоняюсь щиро я і низько,

бо ти мене своїм добром зігрів.

Приспів.

Слова - Павло Рачок, музика - Федір Гощук.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 16

Безкоштовна робота

Закрити

Березнівський район

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.