Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 30

Платна робота

Ціна: 300.00грн.

Замовити роботу

План

Вступ. 3

1. Планування депортації 1947 року та підготовка до неї 4

2. Початок операції Вісла. 6

3. Місце операції "Вісла" в політиці Польщі щодо українців. 9

4. Етнічні чистки ХХ ст. та місце серед них операції "Вісла". 11

5. Військові аспекти операції "Вісла". 14

6. Ставлення до операції Вісла. 21

Висновок. 23

Використана література. 30

Вступ

У 1944 між комуністичними урядами УРСР і Польщі було підписано "Угоду про взаємний обмін населенням у прикордонних районах". Це перше виселення українців зі споконвічних українських земель, що на той час належали Польщі, котре передувало "Операції "Вісла" та яке мало (за умовами Угоди) бути винятково добровільним, проводилося найчастіше примусово та із застосуванням військової сили. Польські адміністративні органи для збільшення масштабів переселення вдавалися до:

позбавлення прав українців на землю,

ліквідація рідного шкільництва,

ліквідація культурно-освітніх установ,

ліквідація греко-католицької церкви та інші.

Протягом жовтня 1944 - серпня 1946, за даними польських джерел, до України (тоді - УРСР у складі СРСР) було переселено 482 тис. осіб.

Переселення і масові репресивні акції польського уряду щодо українського цивільного населення викликали закономірну рішучу протидію національно-патріотичних сил - Української Повстанської Армії та націоналістичного підпілля Організації Українських Націоналістів на території Закерзоння, що становило серйозну загрозу для існування тоталітарного режиму в цілій Польщі. За цих умов польська комуністична влада, продовжуючи свою антиукраїнську політику, вирішила повністю виселити українське населення з його етнічних земель і розпорошити українську національну меншину в Польщі.

Закрити

Операція Вісла

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.