Передумови, особливості і основні етапи розвитку Російської держави

Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 33

Платна робота

Ціна: 250.00грн.

Замовити роботу

План 

Вступ. 3

Розділ І. Об'єднання російських земель і утворення Московської держави. 5

1.1 Передумови об'єднання. 5

1.2 Особливості і етапи утворення єдиної держави. 7

Розділ ІІ. Основні етапи розвитку Російської держави. 17

2.1 Московська держава. 17

2.2 Російська імперія. 20

2.3 Радянська держава. 25

2.4 Російська Федерація. 27

Висновок. 31

Список використаної літератури. 33

Вступ

Проблема утворення єдиної Російської держави належить до ключових в історичній науці. Різні історичні напрями і школи пропонували свої підходи і конкретні дороги вирішення цієї важливої теми.

В.Н. Татіщев розглядав цю проблему в контексті відновлення в Північно-Східній Русі самодержавства. У тому ж ключі розглядав процес становлення Російської держави і Н.М. Карамзін.

По Карамзіну, відновленням державності Русь зобов'язана монархічному ладу, єдино здатному здолати відцентрові тенденції епохи доль. В зв'язку з цим він підкреслював вплив ординського іга, що полегшило відтворення монархії знищенням «древніх цивільних прав» і політикою ханів. При такому підході поза увагою дослідників залишалася соціально-економічна тематика, роль народних мас в створенні Російської держави.

В середині XIX ст. цими проблемами зайнялися історики буржуазного напряму. Російська держава розглядається ними як певний підсумок етнічного розвитку народу. Стержнем їх побудов стала теорія виділення державного початку, який прийшов на місце початку вотчинному. У результаті вихідною точкою відліку створення держави для них ставала не Древня Русь, як це було в дворянській історіографії, а Русь Московська. Само ж вміст процесу зводився до боротьби різних суспільно-політичних форм. Ця схема отримала своє втілення в працях С.М. Соловйова. Саме він додав їй наукову цілісність і історичну аргументованість, звернувся до витоків внутрішнього, «органічного розвитку» російської державності.] 2:16

В.О. Ключевський і його послідовники доповнили цю схему вивченням соціально-економічних процесів, звернулися до з'ясування місця «суспільних класів». Російська національна держава виросла, на думку В.О. Ключевського, з «питомого порядку», з «вотчини» князів - нащадків Данила Московського. При цьому знаменитий історик підкреслював нерозбірливість московських князів, що діяли як «безсоромні хижаки». Самокорисливий інтерес московських правителів збігся з «народними потребами» народності великороса, що формується, - її прагненням до звільнення і отримання своєї незалежної держави.

У сучасній літературі незрідка зустрічаються роботи, що скептично відносяться до того, що було досягнуте радянською історичною наукою. Дійсно, жорсткі методологічні установки сильно обмежували творчі зусилля дослідників, визначали тематику і підходи.

У їх працях отримали детальне освітлення питання соціально-економічного розвитку, феодального землеволодіння, що дозволяє судити про передумови утворення держави і централізації, участі різних соціальних груп і шарів в утворенні Російської держави, політичній історії.

Мета роботи: розглянути передумови, особливості і основні етапи розвитку Російської держави в XІІ-XVIІ століттях, приділивши особливу увагу утворенню єдиної держави, соціально-економічному розвитку Росії в даний період, боротьбі за зміцнення централізованої влади.

Актуальність даної теми: процес становлення і розвитку Російської централізованої держави відбувався в складних умовах. Росія знаходила своє місце в світі, свій геополітичний простір в результаті кровопролитних перемог і умілої політики. Даний процес зіграв важливу роль для історії держави, зумовивши його подальше положення, розвиток і з'явився закономірним.

Закрити

Передумови, особливості і основні етапи розвитку Російської держави

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22 та (050) 297–73–76
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.