Ідеологічна основа імперської політики Росії

Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 41

Платна робота

Ціна: 300.00грн.

Замовити роботу

План

Вступ. 3

Розділ І. Росія як імперія: теорія і практика. 5

1.1. Російська модель імперської свідомості 5

1.2. Створення Росії як імперії, етапи територіальних придбань. 14

Розділ ІІ. Три моделі приєднання і контролю.. 23

2.1 Україна – автономія і остаточне включення. 23

2.1 Правовий статус Королівства Польського. 28

2.3 Велике князівство Фінляндське. 34

Висновки. 39

Список використаної літератури. 41

Вступ

Історія Росії – це лан непочатої роботи. В ній існує безліч чорних дір, які безупинно привертають увагу багатьох істориків, енна кількість спірних питань, що постійно дискутуються в наукових колах. Одниміз таких питань є проблема експансії Росії.

Актуальність теми. Російська експансія. Західний акцент полягає, насамперед, в тому, що проблема агресії сильнішого проти слабшого завжди цікавила людей. Російська імперська політика – це один з прикладів складного процесу перетворення малої держави в імперію світового значення. Російська експансія на Захід є дуже цікавим явищем, і є особливо актуальним тепер. Україна, Польща, Фінляндія, які були під владою Росії, зараз розвиваються різними шляхами, мають подібні та відмінні цілі. Але що підштовхувало їх на ці напрямки розвитку. На це питання ми дамо відповідь, коли детальніше ознайомимося з їх історією входження до складу Росії. Зрозуміємо, чому їм важко було обирати між двома шляхами: Схід чи Захід? ( Україна ще й досі вагається). Також багатьох цікавить питання ідейного обґрунтування імперської політики.

Об’єктом наукових досліджень є соціальний процес експансії, в нашому випадку його розвитку в західному напрямку.

Предметом досліджень є ідеологічна основа імперської політики Росії. Особлива модель російсько-імперської свідомості, правова основа входження України, Польщі і Фінляндії до складу Росії.

Хронологічні рамки курсової охоплюють середину XVIIст. - початок ХІХст. відПереяславської Ради 1654 р. до Віденського конгресу 1815. Також, варто сказати, що в першому розділі оглядово охопимо всі три етапи формування території Російської імперії.

Мета курсової роботи полягає у висвітленні проблеми різного правового включення нових територій ( маються на увазі землі України, Польщі, Фінляндії) до складу Російської імперії. Проблема ідеологічного підгрунття експансії імперської свідомості.

Завданням даної роботи є якомога ширше дослідити питання особливої моделі російського імперського мислення. Розкрити питання різних моделей правового включення до складу Росії, України, Польщі, Фінляндії.

Що стосується наукової новизни даної теми, що історики давно цікавляться історією включення західних територій в Російську імперіюі ідеологією Росії, але в такому ракурсі, в якому дана тема висвітлена в цій курсовій роботі, вона почала розглядатися недавно. Це пов’язано з розпадом СРСР та демократизацією життя.

Ступінь наукової роботи теми є досить незначний. В основному над нею працюють сучасні історики ( з чим це пов’язано зазначається вище). Серед них: Семеннікова Л.І., Діяк І.В., Новікова І.Н., німецький історик Каппелер І.А. та ін.

Відносно джерельної бази можемо сказати, що вона є досить значною, особливо в документальному плані.

Практичне значення роботи в тому, що вона нам допомагає зрозуміти тогочасні взаємовідносини Росії з її колишніми західними територіями. Усвідомити, який потенціал мали Україна, Польща, Фінляндія на стадіях свого самостійного розвитку.

Що до апробації досліджень, то варто сказати, що деякіаспекти теми час від часу висвітлюються в періодичних виданнях. Нещодавно відбулася конференція кафедри всесвітньої історії, де було розкрите питання ідеологічного підґрунтяімперської політики Росії.

Закрити

Ідеологічна основа імперської політики Росії

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.