Бісквітне тісто - вид легкого тіста з пухкою, дрібно-пористою структурою. Бісквітне тісто через свою пишність й легкісті прекрасно підходить для виготовлення найрізноманітніших десертів, тістечок, печива, тортів та рулетів. Бісквіт найкраще випікати напередодні, вчорашні коржі ріжуться набагато легше, а зберегти їх свіжими можна, якщо загорнути в алюмінієву фольгу.

Складники

До складу бісквітного тіста входять борошно, цукор і яйця. Для масляного бісквіта додають вершковемасло. В якості добавок кладуть різноманітні прянощі, фрукти, горіхи, мигдаль, цедру цитрусових, каву, какао. Борошно використовується пшеничне, а для отримання сухішого, розсипчастого виробу його змішують з такою самою кількістю картопляного крохмалю.

Підготовка продуктів

1. Посуд

Миска, в якій ви збираєтеся збивати тісто, повинна бути чистою і обов'язково сухою. Так само як і вінчики міксера, лопатки і вінчики, якими ви надалі будете збивати і перемішувати тісто.

2. Яйця

Яйця для бісквітного тіста повинні бути чистими, свіжими, бажано кімнатної температури.Якщо ви готуєте бісквіт, розділяючи яйця на білки і жовтки, то робити це слід дуже акуратно, щоб не пошкодити жовток, і він не потрапив в білок.

3. Цукор

Іноді в цукрі бувають грудочки і сторонні домішки - слід від них позбавитися, посіяти.Для найкращого результату цукор слід додавати не відразу і не весь - в цьому випадку він осяде і його буде важче підняти з дна миски. Коли білки вже збиті в досить високу, але не густу піну, починайте підсилав цукор невеликими порціями з інтервалом приблизно в півхвилини. Збивати слід до повного розчинення цукру.

Також можна використовувати і цукрову пудру. Але великого значення це не має, так як яйця збиваються довго, і коли вони збиті досить добре, цукор вже повністю розчиняється.

4. Борошно (крохмаль, какао)

Для того щоб борошно вимішалося добре, і тісто не втратило своєї легкості і пишності, його слід додавати в тісто невеликими порціями. Перемішувати тісто слід впевненими, але не різкими рухами, вінчиком або лопаткою круговими рухами в одному напрямку, піднімаючи при цьому тісто з дна миски. Хаотичні і різкі рухи руйнувати структуру бісквіта і випускають все повітря з тіста.

Перед тим як додати в тісто муку її слід 2-3 рази просіяти, щоб вона переповнилася киснем. Просіювання так само позбавляє борошно від можливих сторонніх домішок.

Якщо ви печете бісквіт з додаванням крохмалю або какао, то їх слід спершу ретельно перемішати з борошном до однорідності, і потім 2-3 рази просіяти все разом.

5. Масло (або шоколад)

Якщо в бісквіт додається розтоплене вершкове масло або шоколад, його слід обов'язково остудити до кімнатної температури або в крайньому випадку до теплого стану. Якщо ви печете бісквіт з додаванням вершкового масла кімнатної температури, то йогослід попередньо збити міксером до білого кольору і пишної консистенції.

6. Рідини

Якщо ви печете бісквіт з додаванням якоїсь рідкої складової (соку або фруктового пюре), то для цього краще вибрати бісквіт, в якому білки і жовтки збиваються окремо. При цьому рідина слід додати в жовткова-цукрову суміш.

7. Різні сухі добавки

Мова йде про горіхи, сухофрукти, коксову стружку, фрукти, ягоди. Їх слід додавати в готове тісто. Вже після додавання борошна. Якщо ви використовуєте свіжі або морожені фрукти та ягоди, то слід їх обов'язково просушити паперовим рушником.

8. Випічка

Для зручності форму в якій ви збираєтеся випікати слід вистелити пекарської папером - це полегшить процес відділення готового бісквіта від дна форми. Зручно використовувати роз'ємну форму.

Бісквітне тісто потрібно випікати відразу ж! Зробили, вилили в форму, розрівняли і відразу в духовку. Духовка повинна бути заздалегідь добре прогріта. Оптимальна температура випічки - 170-190 градусів. Бісквіт не терпить протягів, тому, коли ви ставите, витягуєте бісквіт з духовки, дверцята слід відкривати без різких рухів і не плескати нею при закриванні. Також переконайтеся, що протягу немає і на кухні. Протягом усього процесу випічки дверцята духовки краще не відкривати.

9. Бісквіт готовий

Готовність бісквіта можна перевірити, проткнув його в середині зубочисткою або сухим чистим ножем - якщо на них немає ні крапельки сирого тіста, і вони виходять з бісквіту сухими - він готовий.

10. Підготовка до складання торта

Бісквіту потрібно обов'язково не менше 10 годин вилежати. У такому випадку бісквіт дозріває, його простіше різати, він не кришиться і краще тримає форму.

Якщо у вас немає часу чекати стільки, то хоча б дочекайтеся повного охолодження. Якщо майбутній торт задумано покрити мастикою - дати вилежатися бісквіту обов'язково!

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 17

Безкоштовна робота

Закрити

Бісквітне тісто

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.