Ліван - невелика держава, що знаходиться на Близькому Сході. На заході його береги омиваються водами Середземного моря, а на півночі і на півдні республіка межує з такими країнами, як Сирія та Ізраїль. До громадянської війни 1975-1990 років Ліван був фінансовим центром всієї Південно-Західньої Азії та Близького Сходу. Цю країну називали Близькосхідною Швейцарією за високу концентрацію тут банків та валютно-фінансових компаній. Проте громадянська війна, а згодом військовий конфлікт з Ізраїлем відкинули Ліван на десятки років назад. Сьогодні Ліван має середні темпи розвитку, є значним туристичним центром, а незмінним символом країни є ліванський кедр.

Ліван володіє чудовою природою і м'яким кліматом, невичерпними природними ресурсами, а також великою кількістю архітектурних та історичних пам'яток. Але, на жаль, регулярні війни і політична нестабільність не дозволяють республіці по-справжньому стати однією з процвітаючих країн Близького Сходу.

Перебуваючи протягом чотирьохсот років під владою Османської імперії, Ліван запозичив багато з мусульманської релігії, але, тим не менш, чисельність християн досягає 30-40%. Втім, на даний період часу, в республіці не спостерігається єдиної релігійної приналежності, в релігійній різноманітності і є особливість Лівану. В ліванських містах знаходиться велика кількість, як католицьких церков, так і мусульманських мечетей. Крім того тут поширені такі релігійні меншини як православні, друзи, вірмени, алавіти.

Бейрут - столиця Лівану

Столицею і найвідомішим містом Лівану є Бейрут. Він є найважливішим фінансовим центром на всьому Близькому Сході, а також має статус найбільшого морського порту країни. З 1932 року на території столиці не проводилася перепис населення, тому вказати точну кількість осіб, що мешкають у Бейруті, не представляється можливим. За деякими даними, їх може налічуватися від одного до двох мільйонів. Місто знаходиться на самому березі Середземного моря, хвилі якого буквально пестять столичне узбережжі. Центром міста вважається площа Зірки, названа так у силу свого розташування. Кожне відгалуження вважається тут перехрестям, від якого, у свою чергу, виходять численні вулиці. Центр площі прикрашає висока вежа з міським годинником. Набережна «Корніш» є найбільш мальовничим місцем в Бейруті. Звідси відкривається чудовий вид на «Голубині скелі», які являють собою два масштабних скелястих острова, що виступають з води на деякому віддаленні від набережної, романтично віддаляючись вглиб Середземного моря.

Нова Мечеть Бейрута, Ліван

Південна частина Бейрута, крім мальовничих видів з берега володіє прекрасними піщаними пляжами, будівлею Американського Університету, на території якого знаходиться унікальний археологічний музей, і вишукані ресторани, додають набережній подібність із французьким блакитним узбережжям. В районі Ашрафія (західний Бейрут) розташований музей Сурсок, де розміщується унікальна колекція експонатів сучасного мистецтва. З архітектурних пам'яток минулого виділяється розкішний палац Гран-Серайль в центрі столиці. У часи Османської імперії це була султанська резиденція. Зовсім поряд з палацом знаходиться «археологічний парк», де можна побачити руїни, що залишилися від колись величної споруди римських лазень. У східній частині міста, в одному кварталі від мечеті Омара, лежить площа Мучеників, що являє собою меморіал, в честь людей, загиблих у боротьбі з османським пануванням.

Бейрут являє собою красивий мегаполіс з вишуканими архітектурними спорудами, побудованими в різні епохи, і своїм, тільки йому властивим, своєрідним східним шармом. Якби не війна середини XX століття, а потім «липневий конфлікт з Ізраїлем, сильно видоизменившие зовнішній вигляд міста, Бейрут можна було б назвати однією з найкрасивіших столиць світу.

На території Лівану царює м'який середземноморський клімат. В гірських районах, взимку температура повітря завжди опускається нижче нуля градусів, на відміну від приморських районів. Влітку в горах не жарко, а на узбережжі температура піднімається до +33. Опади в країні випадають у зимові місяці, а літо зазвичай видається спекотним, підвищена вологість спостерігається лише в прибережних районах країни. Часті піщані бурі і затяжні вітру. Особливо це стосується центральної частини республіки, віддаленої від узбережжя. В районі Бейрута, клімат більш передбачуваний. Середньорічна температура повітря у цьому регіоні становить +24 градуси, на відміну від рівнин, де стовпчик термометра у середньому, тримається на позначці в +28 градусів.

На жаль, військові події минулих років, лежать важким тягарем на історії Лівану. До громадянської війни 1975 року, республіка вважалася процвітаючим арабською державою на території Близького Сходу, пишалася своїми історичними пам'ятниками і східною архітектурою, а налагоджена інфраструктура країни була предметом заздрості багатьох представників афро-азіатського регіону. Однак наріжний релігійний камінь розбрату між християнськими і мусульманськими громадами, став тим чинником, який зруйнував ліванську ідилію, і послужив сигналом до хаосу і розбрату, втягнувши країну в безодню усобиці.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 11

Безкоштовна робота

Закрити

Держава Ліван

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.