Зміст

1. Перебіг урагану

1.1.1. вересня і вересень

2. Наслідки

2.1. Галерея катастрофи

2.2. Новий Орлеан

2.3. Енергетична криза

3. Допомога 

Ураган "Катріна" — один з найруйнівніших ураганів в історії США (ще до того, як він досяг території США, йому було присвоєно 5-й (найвищий) рівень небезпечності за шкалою ураганів Саффіра-Сімпсона). Сформувався 23-го Серпня 2005 року, досяг сого піку 28 серпня і зник 31 Серпня 2005-го року. Швидкість вітру досягала 280 км/годину. Найнижчий атмосферний тиск — 902 мм ртутного стовпчика. Втрати — 81,2 млрд. дол. США (на 2005 р.) (найдорожчий атлантичний ураган за всю історії). 1836 смертельних випадків. Вражені території

Шлях урагану Катріна

Багами, південна Флоріда, Луїзіана (особливо Великий Новий Орлеан), Міссіссіппі, Алабама, Сковородний держак Флоріди (північно-західна частина штату), більша частина сходу Північної Америки.

Ураган Катрина був найдорожчим і одним з самих смертоносних ураганів в історії Сполучених Штатів. Він був в шість разів сильніший Атлантичний ураган за коли-небудь інший, що був зареєстрований і в три рази сильніший ураган, що обрушувався коли-небудь на землю США. Катрина, зформувалась в кінці серпня протягом 2005 Атлантичного ураганного сезону, і сильно спустошила північне центральне Галф узбережжя Сполучених Штатів. Найбільше освіченою пресою був ефект урагана Катрина на Новий Орлеан, Луїзіана, і на узбережжя Міссісіпі.

Перебіг урагану

27 серпня 2005 пройшов над узбережжям Флоріди недалеко від Маямі.

Потім над Мексиканською затокою

29 серпня 2005 досягнув південно-східного узбережжя США. Згідно повідомлень з посиланням на "офіційні джерела" всі жителі Нового Орлеану були примусово евакуйовані, але, як виявилося після урагану, "сотні тисяч" людей залишилися у місті.

Швидкість вітру під час цього урагану досягла 280 км/год.

Багато міст на південно-східному узбережжі Сполучених Штатів затопило. Деякі будинки у Новому Орлеані зруйновані, і близько 80% території міста (40.000 осель) повністю затоплені водою.

Встановити справжні розміри природного лиха можна буде лише наприкінці тижня. За попередніми оцінками:

Близько 800 тисяч осіб, які перебувають у зоні лиха, позбавлені електроенергії та телефонного зв’язку;

Кількість жертв превищила 80 осіб;

матеріальна шкода, завдана буревієм, перевищує 100 мільярдів доларів.

21 вересня, 2005 року про вимушенних перебувати на стадіоні десятків тисяч бідних мешканців Нового Орлеані і маленьких жертов ураганаБлизько 2 мільйонів у штатах Алабама, Міссісіпі та Луїзіана опинилися без електроенергії, а сотні тисяч терміново потребують води та їжі. Понад 20 тисяч осіб, які ховалися від буревію на стадіоні “Супердоум” (Новий Орлеан), виявилися майже відрізаними від зовнішнього світу. У схожій ситуації опинилося багато інших жителів Нового Орлеану, рівень води в якому за останній день підвищився до 6 метрів.

Без даху над головою залишилося більше 1 000 000 чоловік.

Наслідки

Територія, що постраждала від стихійного лиха становить близько 200 000 км2 (третина території України). Офіційно підтверджено смерть 1185 осіб.

За оцінками експертів збитки завдані буревієм перевищили 26 мільярдів доларів. Це більше чим збитки від урагана Ендрю в 1992 році і навіть перевищує збитки завдані землетрусом в Індонезії в 2004.

Більше ніж 2-мільйонне місто втратило більше 2/3 свого населення. Набільше людей (300 тисяч) переїхало в сусідній Батон Руж; 100 тисяч лишилося в Атланта, Джорджія; багато переїхало в Хьюстон, Тексас і Нью Йорк.

Новий Орлеан

В Новому Орлеані прорвало дві дамби, близько 80% території міста повністю затоплені водою.

В місті було оголошено воєнний стан. Мер віддав наказ приблизно 1,5 тисячам поліцейських, котрі брали участь у рятувальних роботах, зосередитися на боротьбі з численними мародерами, котрі грабують магазини і склади. За його словами, мародери, користуючись хаосом, крадуть електроніку й електропобутові прилади, одяг і все, що потрапляє під руку.

Енергетична криза

В районі Мексиканської затоки добувається близько четвертини нафти і газу США. Продукція НПЗ цього регіону складає велику частину від загальної в США. Внаслідок урагану більшість нафтодобувних підприємств і НПЗ не працює, тому ціни на нафтопродукти в США і всьому світі різко зросли. 1 вересня ціна бареля (близько 159 літрів) нафти на Нью-Йорській біржі становила $70,85. Ціна бензну Super (A95) в Німеччині з 29 серпня до 3 вересня зросла на 0,18 € до 1,45 € за літр.

Розріз міста Новий Орлеан. З двух сторін вода озера Понтчартрейн і ріки Міссіссіппі; в центрі, внизу місто нижче рівня води моря. А і В — дамби, максимальна висота яких, що могла стримати воду була 7 м (23 фута)

США почали використовувати свій стратегічний резервний запас нафти.

Допомога

Президент і влада США попали під жорстку критику за вкрай погану організацію допомоги постраждалим від урагану.

Сенат США виділив 10,5 мільярдів доларів для надання екстреної допомоги штатам Луїзіана, Алабама та Міссісіпі.

Допомогу Сполученим Штатам пропонують понад 50 держав.

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан запропонував будь-яку допомогу, яку ООН може надати.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 7

Безкоштовна робота

Закрити

Ураган Катріна

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.