Зміст

1. Вступ

2. Політико і економіко-географічне положення Австралії.

3. Населення країни.

4. Природні ресурси і умови.

5. Промисловість.

6. Сільське господарство.

7. Розвиток галузей сфери обслуговування.

8. Зовнішні економічні зв'язки.

9. Використана література

Вступ

Австралія — єдина держава в світі, що займає територію цілого континенту, тому Австралія має тільки морські межі. Країнами-сусідами Австралії є Нова Зеландія, Індонезія, Папуа Нова Гвінея і інші острівні держави Океанії. Австралія віддалена від розвинених країн Америки і Європи, крупних ринків сировини і збуту продукції, але безліч морських шляхів зв'язують Австралію з ними, а також Австралія грає важливу роль в азіатсько-тихоокеанському регіоні.

Австралія має федеральний пристрій і включає 6 штатів:

Новий Південний Уельс, Вікторія, Квінсленд, Південна Австралія, Тасманія, Західна Австралія — і 2 території : Північна територія, Австралійська Столична територія. Територія країни складає 7682 тыс.кв.км, розташована на Австралійському материку, про.Тасманія і іншими островами.

Столиця Австралії — м. Канберра. Австралія — федеральна держава у складі співдружності, очолюваної Великобританією. Розділ держави — англійська королева, представлена генерал-губернатором, який призначається по рекомендації австралійського уряду. Найвищий законодавчий орган — Федеральний парламент, що складається з Сенату, що обирається на 6 років ( 76 членів, оновлюється наполовину кожні 3 року) і палати представників (148 членів), обираного на 3 роки.

Загальні вибори відбулися в березні 1993 р. Виконавча влада формально належить очолюваній генерал-губернатором виконавчій раді, фактично здійснюється урядом на чолі з прем'єр-міністром. Кожен штат має свою конституцію, органи влади і управління. У територіях встановлена спеціальна система управління.

Генерал-губернатор — Уїльям Хейден;

Прем'єр-міністр — Пол Китінг.


Політичне і економіко-географічне положення

Провідною партією в Австралії є Австралійська Лейбористська партія (АПЛ), утворена в 1891г. Основу партії складають профспілки, що входять в неї на правах колективних членів, молодіжні і жіночі організації, є також індивідуальне членство. Політика партії багато в чому визначається парламентською фракцією, парламентський лідер у разі перемоги партії на виборах автоматично стає прем'єр-міністром. Лідер партії — Пол Китінг. Ліберальна партія Австралії, заснована в 1944 р., виражає інтереси крупної буржуазії, Національна (Аграрна) партія Австралії, заснована в 1916г., виражає інтереси крупних землевласників і скотарів, утворює коаліцію з Австралійською Лейбористською партією, в Австралії існує ще безліч партій (Партія Австралійських Демократів, Партія Ядерного Роззброєння, Партія Сільської Австралії і ін.).


Населення.

У 1996г. населення Австралії склало 18,284,373 чіл., тому місце Австралії по населенню в світі знаходиться в сороковому десятку.

77% населення Австралії — нащадки переселенців з британських островів — англійців, ірландців, шотландців, що утворили англо-австралийскую націю, інші переважно іммігранти з інших європейських країн, аборигенів і метисів — 250тыс.чел. (1991г.). Велику частину населення країни складають іммігранти. Кожен четвертий житель Австралії народжений за її межами. Після Другої Світової війни почала здійснюватися імміграційна програма, в ході якої населення країни було збільшене з 7,6млн.чел в 1947г. до 15,5 млн.чел в 1984г. Близько 60% цього зростання дали іммігранти і їх діти, що народилися в Австралії.

Населення Австралії.

Як видно з таблиці, Австралія відноситься до країн з I типом відтворення.

З 18,322,231 чіл. чоловіків у віці від 1 до 14 років — 2,032,238, від 15 до 64— 6,181,887, від 65 і старше — 934,374, жінок у віці від 1 до 14лет — 1,929,366, від 15 до 64 — 6,017,362, від 65 і старше — 1,227,004 чіл.

Щільність населення по території країни різна. Це пояснюється тим, що близько половини території Австралії займають пустелі і напівпустелі, не придатні для мешкання. Тому щільність населення в районах пустель менше людини на квадратний кілометр, а на східному побережжі клімат набагато кращий, тому тут розташовані крупні міста Австралії — Сідней (3,6млн.чел), Мельбурн(3млн.чел), Брісбен (1,2млн.чел), і щільність населення тут від 1 до 10 чіл. на кв.км., так само на західному побережжі в районі м. Перт (1,2млн.чел) щільність населення до 10 чіл. на кв. км.

Австралійці в основному міські жителі. На початку ХХ в. у містах проживало 50% населення країни, після Другої Світової війни — 70%, в 60-х рр. сільського населення було 16%, в 80-х рр. — 14%. Процес урбанізації продовжувався весь час і її темп неухильно збільшувався, так по прогнозах в кінці ХХ в. сільське населення складе 8%.

Більше 70% австралійців живуть в 12 крупних містах країни: у федеральній столиці, столицях штатів і Північної території і містах з населенням більш 100тыс.чел. У Мельбурні і Сіднеї проживає близько 40% населення країни.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 35

Безкоштовна робота

Закрити

Економіко-географічна характеристика Австралії

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.