Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 27

Платна робота

Ціна: 300.00грн.

Замовити роботу

Зміст 

Вступ. 3

1. Основна частина. 5

1.1. Фосфорити, окремі гіпотези їх походження. 5

1.2. Відомості про Волинський фосфоритоносний район. 7

1.3. Милятинське родовище зернистих фосфоритів. 10

1.3.1. Гідрологічна будова. 10

1.3.2. Агрохімічні властивості рівненських фосфоритів. 12

2.1. Вплив на навколишнє середовище. 16

2.3. Результати досліджень. 17

Висновки. 19

Список використаної літератури. 20

Додатки. 22

Вступ

У зв`язку із стрімким збільшенням населення Землі перед людством гостро виникла проблема одержання проблема одержання їжі. Земля може забезпечити сите існування людини тільки в випадку інтенсифікації сільського господарства,що повністю неможливо без добрив. Велику роль у житті кожного суспільства відіграє мінеральна сировина,адже саме вона забезпечує розвиток економіки,формує політику держави. Чим розвиненіша держава,тим більше корисних копалин вона використовує.

42% промисловості нашої держави пов`язано із розвитком,видобутком,переробкою,та використанням мінеральної сировини.

З метою створення мінерально-сировинної бази для виробництва мінеральних добрив розвішується родовище фосфоритів. До 1992 року Україна використовувала близько 2 млн. тонн апатитового концентрату з родовищ Кольського півострова та Казахстану.

Нині, у зв`язку зі змінами в загальнополітичній та економічній обстановці і переходом на світові ціни,споживання цього концентрату знизилося у 405 раз. З`явилася потреба в освоєнні власних ресурсів фосфатної сировини. Цього можна досягти розробкою,як розвіданих родовищ апатиту,так і виявлених в останні роки проявів та родовищ зернистих фосфоритів.

За останні 10 років в Україні сформувався новий напрямок у вивченні надр пов’язаний із пошуками та розвідкою родовищ фосфоритів. Виявлено величезний мінерагенічний потенціал надр щодо фосфору:3,9 млд. Тонн P2O5,однак практична його реалізація через обмеження фінансування залишається мрією майбутнього.

Сполуки фосфору відіграють особливу роль у виникненні і розвитку життя на землі . Вони беруть участь у передаванні генетичної інформації і забезпеченні життєвих процесів потрібною енергією, надають жорстокість та міцність живим клітинам . Важливе значення мають сполуки фосфору і у розвитку рослин. Вони сприяють засвоєнню ними вуглецю внаслідок фотосинтезу,накопиченню цукру в буряках та крохмалю в картоплі,прискорюють утворення насіння і плодів з рослинних білків,підвищують морозостійкість рослин,зменшують забруднення сільськогосподарської продукції нітратами на 30-50% так радіонуклідами, знижують кислотність ґрунтів, що стабілізує кислотно-лужну рівновагу,покращують мікро - елементарний стан ґрунтів.

Тому розробка родовищ і видобуток фосфоритів на Україні є актуальним питанням нашого часу . враховуючи проблему українського бюджету надходження фосфоритів з-за кордону несе за собою безліч витрат,адже ціна їх значна:суперфосфату – 120, амофосу -400 грн. за кожну тонну,причому половину вартості складають транспортні витрати.

Мета: вивчити вплив родовищ фосфоритів на навколишнє середовище, дослідити ґрунти та підземні води Милятинського родовища фосфоритів.

Об’єкт дослідження: фосфорити.

Предмет дослідження: Милятинське родовище фосфоритів.

Закрити

Фосфорити Рівненщини, перспективи їх використання

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.