Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 42

Платна робота

Ціна: 300.00грн.

Замовити роботу

ЗМІСТ

ВСТУП.. 3

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ВИВЧЕННЯ ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ КРАЇНИ.. 5

1.1. Визначення поняття економіко-географічного положення. 5

1.2. Методичні основи вивчення економіко-географічної характеристики країни  9

РОЗДІЛ 2. ЕКОНОМІКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА НОРВЕГІЇ 12

2.1. Історико-географічні особливості формування території 12

2.2. Природно-ресурсний потенціал. 14

2.3. Демографічна ситуація і трудові ресурси. 17

2.4. Господарство країни. 19

2.4.1. Промисловість. 19

2.4.2. Сільське, лісове господарство та рибальство. 21

2.4.3. Економічні райони Норвегії 23

РОЗДІЛ 3. СУСПІЛЬСТВО І КУЛЬТУРА НОРВЕГІЇ 26

3.1. Соціальна політика Норвегії та  аспекти її реалізації 26

3.2. Культурне життя  Норвегії 33

ВИСНОВКИ.. 37

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.. 39

ДОДАТКИ.. 41

ВСТУП

Актуальність дослідження. Дана курсова робота написана за темою: „Економіко-географічна характеристика Норвегії”. Вивчення даної теми є актуальною в наш час і особливо, для України. Адже, сучасні тенденції інтеграції України у світове, насамперед європейське, співтовариство зумовлюють особливу актуальність дослідження і знання політичних, економічних і соціально культурних аспектів світової спільноти загалом і окремих держав, зокрема Норвегії.

Світ, в якому ми живемо, являє собою єдине ціле. Цілісність ця склалася на основі взаємодії природи і суспільства всієї планети.

У межах цієї глобальної цілісності взаємодіють у різних формах господарства країн та різноманітні недержавні утворення, що й формують світове господарство.

Норвегія, Королівство Норвегія — держава у Північній Європі, в західній частині Скандинавського півострова. Межує зі Швецією, Фінляндією та Російською Федерацією.

Столиця Норвегії — Осло (605 тис. жителів в 2011 р.). Найбільші міста — Берґен (235 тис. осіб), Трондхейм (152 тис. осіб), Ставангер (114 тис. осіб), Крістіансанд (74 тис. осіб). Член Європейської асоціації вільної торгівлі, а також СОТ,МБРР, МВФ, МФКК, НАТО, ОБСЄ, ООН, РЄ та інших.

Норвегія — найпівнічніша країна Європи. Слово «Норвегія» в перекладі означає «шлях на північ». 1/3 країни лежить на північ від Північного полярного кола, де сонце з травня по липень майже не заходить за горизонт. У середині зими на крайній півночі майже всю добу триває полярна ніч, а на півдні світловий день триває усього декілька годин.

Норвегія - конституційна монархія. Глава держави - король. Адміністративно-територіальний розподіл (18 фюльке). Вищий законодавчий орган - Стортинг (однопалатний парламент). Виконавчу владу здійснює призначається королем уряд.

Норвегія – високорозвинена індустріальна країна. Основні галузі економіки: нафтова і газова, харчова, кораблебудування, паперова, металургійна, хімічна, текстильна та легка промисловість, гірнича, рибна. Основні види транспорту – автомобільний, залізничний, морський. Мор. порти: Осло, Берґен.

Королівство Норвегія - країна фіордів, притягує тисячі туристів красою своєї природи, країна, де іммігрант-біженець може легко знайти роботу, а студент - отримати освіту, країна з багатою, цікавою історією та мовою, яка має десятки діалектів.

Метою даної курсової роботи є вивчення основних країнознавчих характеристик Норвегії, головним чином її економіко-географічну характеристику як держави, місце на міжнародній арені.

У зв'язку з цим завдання, які ставляться в курсовій роботі, наступні:

- Відобразити географічне положення, природні умови і ресурси (з описом рельєфу, кліматичних особливостей, водних ресурсів);

- Дослідити унікальність флори і фауни Норвегії;

- Вивчити історію розвитку країни і населення;

- Розглянути загальну характеристику господарства;

- Вивчити соціальну політику та культурне життя Норвегії.

Для реалізації цих завдань використовувалися такі методи наукового дослідження, як: теоретико-описовий; метод синтезу і аналізу; соціологічний; статистичний; історико-хронологічний.

У роботі використані дослідження вчених та дослідників з різних наукових галузей, такі як природничі, правничі, економічні науки, міжнародні відносини; а також статистичні дані міжнародних організацій.

Структурно робота складається зі вступу, трьох розділів, висновку та списку використаних джерел.

Закрити

Економіко-географічна характеристика Норвегії

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.