Настільний теніс (пінг-понг) — один із найпопулярніших видів спорту у світі. Гра полягає в перекиданні м'яча ракетками так, щоб він ударявся певним чином об ігровий стіл на стороні суперника

Гра відбувається на спеціальному столі розміром 2,74 метри (9 футів) на 1,525 метра (5 футів). Висота столу — 76 см (30 дюймів). Стіл звичайно зроблений з ДСП або подібного матеріалу і пофарбований у зелений, темно-синій або чорний колір. Стіл ділиться навпіл сіткою заввишки 15,2 см (6 дюймів). Гра ведеться ракетками, що зроблені з дерева, покритого одним чи двома шарами спеціальної гуми з кожного боку. М'яч для настільного тенісу зроблений з целулоїда. Розмір м'яча — 40 мм у діаметрі, вага — 2,7 г. М'яч повинен бути пофарбований у жовтогарячий або білий колір.

Гра проходить між двома гравцями, або між двома командами з двох гравців.

Кожен розіграш м'яча закінчується присвоєнням одного очка тому чи іншому гравцю (команді). За сучасними міжнародними правилами, встановленими у 2001 році, кожна гра триває до 11 очок, хоча гра до 21 очка все ще популярна на непрофесійному рівні. Матч складається з непарної кількості ігор (звичайно п'яти або семи).

Гра полягає в перекиданні м'яча ударами ракетки через сітку, натягнуту впоперек столу. Грати можуть двоє або четверо.

Мінімальні розміри приміщення для 1 столу — 7,7 на 4,5 м.

Для гри необхідно мати: стіл, сітку, ракетки, м'яч.

Гра починається з подачі м'яча одним із гравців (по долі). Після удару ракеткою по м'ячу він повинен відскочити від столу на стороні того, хто подає, перелетіти через сітку, не зачепивши її, і торкнутися столу на іншій стороні. Під час подачі гравець, а також його ракетка й м'яч повинні знаходитись за задньою лінією столу.

Подача вважається неправильною, якщо м'яч подано над столом або з ходу (з 1 вересня 2002 р. — подача регламентується новими правилами). Якщо м'яч під час подачі відскочив від столу на стороні того, хто подає, перелетів через сітку, зачепивши її або стійки сітки, і торкнувся столу на іншій стороні, то проводять повторну подачу, а очко не зараховують. Кількість повторних подач не обмежена.

Гравець, що приймає, повинен відбити м'яч, що відскочив на його стороні, назад на сторону гравця, який подав; той, у свою чергу, відправляє його на сторону того, хто приймає, і так продовжується доти, доки хто-небудь із гравців не припуститься помилки. Кожна помилка дає супротивнику 1 очко.

Гравець виграє очко, якщо супротивник:

• неправильно подасть м'яч;

• відіб'є м'яч з льоту до його дотику до столу;

• відіб'є м'яч за межі столу;

• не зможе прийняти правильно надісланий м'яч;

• відбиваючи м'яч, чіпатиме його ракеткою більше одного разу або піймає м'яч на ракетку, а потім кине його;

• торкнеться м'яча під час розіграшу будь-якою частиною тіла, що знаходиться над столом, або зачепить сітку, стійку столу.

Після кожних 2 очок (до 1 вересня 2001 р. — кожні 5 очок) подача переходить до гравця, що приймає.

Партія вважається виграною після того, як один з гравців набере 11 очок (до 1 вересня 2001 р. — набере 21 очко) за переваги не менше ніж у 2 очки. За рахунку 10:10 (до 1 вересня 2001 р. — за рахунку 20:20) подачі чергуються після кожного очка. Після кожної партії гравці міняються сторонами і черговістю подач. Гра складається з 5 або 7 партій (до 1 вересня 2001 р. — кількість партій становила 3 або 5).

Устаткування

Стіл

Робоча поверхня столу для гри в теніс 2,74 м в довжину і 1, 525 м завширшки, розташована горизонтально на висоті 76 сантиметрів над підлогою. Вона може бути виконана з будь-якого матеріалу, але повинна бути матовою.

Бічні лінії і краєві лінії, шириною 2 см, пнулися уздовж кожного краю столу. Для парної гри кожна половина столу розділена пополам лінією, шириною 3 мм, проходячої паралель з бічними лініями. Це здійснено з метою виділення правої частини кожної половини столу, яка важлива при здійсненні подачі в парній грі.

Сітка, 15,25 см. над столом, розділяє робочу поверхню столу на дві рівні частини. Вона прикріплена до двох стійок, тієї ж висоти, що і сітка.

Кулька

Кулька повинна бути білого або оранжевого кольору, матовий, в діаметрі 38 мм і важити 2,5 р. Кожний з гравців вибирає декілька кульок перед тим, як ввійти на ігровий майданчик, і суддя вибирає ту кульку, яка і буде використана під час гри.

Ракетка

Для ракеток не існує обмежень формою і розміру, але правила, що вимагають, щоб "робоча поверхня" залишалася жорсткою і плоскою, з дерев'яною серцевиною, складовою 85% їх товщини, гарантують те, що вони залишаються маленьких розмірів.

Специфікація для гумових поверхонь ракеток гранично специфічна. Гравцям дозволяється використовувати пупирчатою або листкову гуму, хоча листи пупирчатої гуми повинні бути не товщими за 2-і мм, а листкової - не товще за 4-і мм Певні види клею, що дозволяють збільшити швидкість кульки, заборонені правилами Олімпійських змагань.

Під час початку матчу і в тих випадках, коли гравці міняють ракетки під час матчу, вони повинні давати можливість своїм суперникам і судді перевірити їх ракетки.

Формат змагання

І в одиночних і в парних змаганнях, відбір відбувається шляхом відсівання програли поодинці. Гравці, відібрані по жеребкуванню (16 на одиночних змаганнях, вісім в парних) переходять безпосередньо до головного відбіркового змагання, тоді як інші спочатку змагаються в групах по три, один з яких проходить відбір. За наслідками цих групових змагань ще 16 гравців візьмуть участь в одиночних змаганнях і ще вісім парних команд.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 9

Безкоштовна робота

Закрити

Настільний теніс

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.