Зміст

1. Історія

2. Олімпійська історія

3. Деяких особливості художньої гімнастики

Список використаної літератури

Художня гімнастика — вид спорту, виконання під музику різних гімнастичних і танцювальних вправ без предмету, а також з предметом (скакалка, обруч, м'яч, булави, стрічка). Останнім часом виступи без предмету не проводяться на змаганнях світового класу. При групових виступах використовуються або одночасний два види предметів (наприклад - обручи і м'ячі) або один вигляд (п'ять м'ячів, п'ять пар булав). Переможці визначаються в багатоборстві, в окремих видах і груповому вправах. Виступи з недавнього часу оцінюються по 20-бальній системі. Один з самих видовищних і витончених видів спорту. У СРСР художня гімнастика як вид спорту виникла і сформувалася в 40-і рр. З 1984г. – олімпійський вид спорту. До недавнього часу, виключно жіночий вид спорту, проте з кінця 20-го століття, завдяки зусиллям японських гімнастів, стали проводитися змагання і між чоловіками.

Історія

Художня гімнастика порівняно молодий вид спорту. Своєю появою він зобов'язаний метрам балету прославленого маріїнського театру. За порівняно недовгий термін свого існування цей вид спорту завоював Світову вдячність і має численних поклонників у всіх куточках земної кулі. Цінителі жіночої краси і витонченості були у всі часи. Так в 1913 році в Ленінградському інституті фіз. культури імені П.Ф.Лесгафта Була відкрита вища школа художнього руху. Першими педагогами її сталі Роза Варшавська, Олена Горлова, Анастасія Невінськая, Олександра Семенова-найпак. Всі ці викладачі до приходу у ВШХГ мали свій досвід в роботі по викладанню : "естетичною гімнастикою" - Франсуа Дельсарта, "ритмічної гімнастики" - Еміля Жака дель-Кроза, "танцювальної гімнастики" - Жоржа Деміні і "вільного танцю" - Айседори Дункан. Злиття воєдино всіх цих напрямів гімнастики сприяло появі цього витонченого виду спорту.

У квітні 1941 року, був організований і проведений випускниками і вчителями школи, перший чемпіонат Ленінграда по художній гімнастиці. У 40-і рр.. розвиток художньої гімнастики, так само як і всього радянського спорту практично зупинилося із-за Великої Вітчизняної Війни. І лише в 1948 році, вже після війни пройшов перший чемпіонат СРСР по художній гімнастиці. У 1945 створена Всесоюзна секція художньої гімнастики перетворена в 1963 у федерацію СРСР. В кінці 40-х рр. розроблені класифікаційна програма і правила змагань. А далі розвиток цього виду спорту протікав з надзвичайною швидкістю, охоплюючи все більше число юних учасниць. З 1949 щорічно проводяться чемпіонати СРСР, з 1965 - змагання на Кубок СРСР по художньої гімнастики, з 1966 - всесоюзні дитячі змагання. Першою чемпіонкою СРСР в 1949г. у Києві стала Любов Денисова (тренер Ю.Шишкарева). І в 1954 році з'являються перші майстри спорту. Гімнастики починають виїжджати за межі СРСР з показовими виступами до Бельгії, Франції, ФРН, Чехославакію, Югославію. Після чого художня гімнастика була визнана Міжнародною федерацією гімнастики видом спорту. І вже в 1960 році в Софії проводиться перша офіційна міжнародна зустріч: Болгарія - СРСР - Чехославакія, а через 3 роки 7-8 грудня 1963г в Будапешті проходить перші офіційні міжнародні змагання, названі Кубком Європи. Підводячи підсумки було виявлено, що участь брали гімнастки не тільки з Європи, і тоді було ухвалено рішення вважати ці змагання першим чемпіонатом світу, а його переможницю – москвичку Людмилу Савінкову - першою чемпіонкою світу по художній гімнастиці. У Бударешті змагання проводилися за правилами, прийнятими в СРСР, але тільки за довільною програмою. У 1967г. у світовій художній гімнастиці з'являється принципово новий командний вигляд - змагання по групових вправах. У 1967г. у Копенгагені відбувся перший чемпіонат світу по групових вправах. Тоді ж радянська команда завоювала золоті медалі. З 1978 року проводяться чемпіонати Європи. У Мадриді, радянська гімнастка Галіма Шугурова, стає владаркою Європейської корони. У період з 1963г. по 1991г.чемпионаты миру проводилися раз на два роки по непарних роках, а по парних роках, починаючи з 1978 по 1992г., проводилися чемпіонати Європи. З 1992г. чемпіонати світу і Європи проводяться щорічно.

Олімпійська історія

1980г - став для художньої гімнастики поворотним, після завершення Олімпійських ігор в Москві, на конгресі МОКНУВ було ухвалено рішення про включення цього виду спорту в програму Олімпійських ігор. Олімпійська ж історія художньої гімнастики починається в 1984 році коли перше Олімпійське золото завоювала в Лос-Анджелесі канадка Лорі Фанг. Порівняно посередня гімнастка стає Олімпійською чемпіонкою т.к у виступах не брали участь провідні гімнастки СРСР і Болгарії. Через чотири роки олімпійською чемпіонкою в Сеулі стала Марина Лобач, Олександра Тимошенко взяла перемогу в Барселоні, в Атланті - Катерина Серебрянська, в Сиднєє- Юлія Барсукова, в Афінах - Аліна Кабаєва. Починаючи з Олімпійських Іграх в Атланті художня гімнастика була представлена повністю двома розділами: змаганнями в індивідуальних і групових вправах.

Деякі особливості художньої гімнастики

Перші кроки в художній гімнастиці бажані в дуже юному віці - в 6-7 років, і навіть ще раніше; т.к організм дитини більш сприйнятний до розвитку гнучкості, координації і швидкості рухів. Головні якості гімнаста це сила волі і витривалість. Підготовка до змагань вимагає жертви - це і травми і сльози і звичайно ж величезна праця. Як правило вже в 14-16 років багатьом спортсменам доводиться розлучатися з гімнастикою або переходити в спортивний балет. Лише небагато гімнасток продовжують спортивну кар'єру до 20-22 років. Якщо порівнювати із спортивною гімнастикою, то художня - доступніший і безпечніший вид спорту. Проте пред'являються дуже високі вимоги до зовнішнього вигляду спортсменів. Зовсім недавно художня гімнастика стала трансформуватися в аеробіку і фітнес, тому багато дівчат можуть продовжити своє життя в спорті. У спортивній аеробіці більшість учасниць з колишніх гімнасток. Художня гімнастика розвиває гнучкість, спритність, витривалість, дисциплінує людину, удосконалює його тіло, учить володіти їм красиво і граціозно рухатися, укріплює відчуття упевненості в собі, що дуже важливе в сьогоднішньому світі. Разом з тим не можна не відзначити і той факт, що художня гімнастика, точніше оцінка результатів виступів, річ украй суб'єктивна. Не раз виникали серйозні скандали і навіть дискліфікації суддів із за нерівноцінного відношення до спортсменів. Один з найгучніших інцендентів відбувся на на європейській першості в Сарагосе в 2000г. (див. статтю присвячену Олені Вітріченко). Із за це неодноразово піднімалися питання про зміну процедури суддівства (подібно до того як це зараз відбувається у фігурному катанні) або навіть про видалення цього виду спорту з олімпійської програми. Крім того художню гімнастику не обійшла стороною проблема допиногвых препаратів. Їх приймають, звичайно ж, не для підвищення витривалості або збільшення м'язової маси. Основна проблема гімнасток - зайва вага. Тому основні вживані препарати - сечогінні засоби. Які, у свою чергу, заборонені антидопінговим комітетом.


Список використаної літератури:

1. Популярная медицинская энциклопедия, Гл. ред. Покровский В. И., 1991г.

2. Уткин В. Л., Бондин В. И., «Атлас физических упражнений для красоты и здоровья», М.: Физкультура и спорт, 1990г.

3. Микулич П. В., Орлов Л. П., «Гимнастика», М.: Физкультура и спорт, 1959г.

4. Куценко Г. И., «Книга о здоровом образе жизни», М.: Профиздат, 1987г.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 6

Безкоштовна робота

Закрити

Художня гімнастика

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22 та (050) 297–73–76
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.