План

Фізична культура в родовому суспільстві.

Фізична культура в рабовласницькому суспільстві

Фізична культура в Стародавній Греції.

Старогрецькі Олімпійські ігри.

Фізична культура в родовому суспільстві.

У міру розвитку первісного суспільства виникає родова община. Це нова форма суспільної організації первісних людей. Розвиток продуктивних сил і розширення трудового досвіду привів до ускладнення виховання взагалі і фізичного виховання зокрема.

Виховання, як і праця, носило колективний характер. Це полегшувало первісним людям ведення важкої боротьби з природою за своє існування, допомагало долати суворі знегоди життя. Разом із землеробством, скотарством, ремеслами все велику роль починає грати військова організація родової общини. Фізичне виховання в цих умовах виконує функцію підготовки не тільки до трудової діяльності, але і до військової справи. З'являються зачатки військового виховання. Так, діти австралійців з ранніх років вправлялися в стрільбі з лука, метанні різних предметів, ходили разом з. дорослими на полювання і рибний лов. Австралійцям широко були відомі різноманітні ігри і розваги. У вихованні практикувалися метання бумеранга, гри в м'яч.

Первісні племена Африки широко застосовували у вихованні дітей, підлітків і хлопців фехтування на палицях, боротьбу, ігри з бігом і стрибками, стрільбу з лука, вправи в розгойдуванні на ліанах з подальшими стрибками. Племена бушменів відрізнялися швидкістю бігу і великою витривалістю. Чоловічі ігри у них мали спрямованість змагання, а танці носили атлетичний характер

У ініціаціях широко використовувалися фізичні вправи і ігри (біг, стрибки, метання списа, різні види боротьби і ін.).

У родовому суспільстві зародилися відмінності у вихованні хлопчиків і дівчаток. Це знайшло своє віддзеркалення в іграх і фізичних вправах. Хлопчики і хлопці грали в мисливські і військові ігри, влаштовували гонитву, засідки. Дівчатка і дівчата займалися іграми, танцями, вправами, що відображають побут і працю жінок.

Фізичні вправи і ігри поступово перетворювалися на важливий засіб виховання підростаючого покоління. Фізичне виховання почало виділятися в одну з головних функцій родової общини. Його особливостями з'явилися тісний зв'язок насилу і побутом, безкласовий характер і доступність для всіх членів роду. Фізична культура з елементами спортивних вправ виступала як складова частина загальної культури стародавньої людини.

Фізичне виховання придбавало все велику військову спрямованість. Суспільне життя зосереджувалося в чоловічих будинках, при яких були удома молоді. Ці форми родової організації створювалися з виховною метою. В них багато уваги надавалося військово-фізичній підготовці юнацтва.

Трудові члени племені і роду все більше відсторонялися від участі в суспільному житті, занять фізичними вправами і іграми. Їх долею ставала важка фізична праця і обслуговування аристократії. В цих умовах зв'язок фізичного виховання насилу втрачається у все більшому ступеню.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 12

Безкоштовна робота

Закрити

Історія фізичної культури

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.