Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 42

Платна робота

Ціна: 300.00грн.

Замовити роботу

Зміст

Вступ. 3

1. Особливості спортивного відбору в баскетболі 5

2. Характеристика етапів багаторічної підготовки баскетболістів. 15

3. Особливості етапу попередньої підготовки баскетболістів. 26

4. Контрольні завдання для відбору на етапі попередньої підготовки баскетболістів  38

Висновки. 41

Список використаної літератури. 43

Вступ

Актуальність. Для сучасного спорту характерні стрімке зростання рекордів, значна інтенсифікація тренувальних і змагальних навантажень, гостра боротьба рівних по силі суперників. Тренування часто проходить при значних сенсорних перевантаженнях, сильних емоційних переживаннях, нерідко на тлі напруженої розумової діяльності. Все це ускладнює підготовку спортсмена.

Характерною особливістю сучасного періоду розвитку спорту є всеохоплюючий, науково обґрунтований, зацікавлений пошук талановитої молоді, якій "по плечу" великі спортивні навантаження і високі темпи спортивного вдосконалення. Важливу роль в управлінні підготовкою юних спортсменів відіграють знання закономірностей росту і формування організму, вдосконалення рухових і вегетативних функцій, енергетичного обміну, працездатності.

Проблема відбору дуже багатогранна. Вона зачіпає численні аспекти - соціальні, психологічні, педагогічні, філософські, і т.д. З деяких питань відбору склалися більш-менш чіткі уявлення та теорії, за іншими - вони ще перебувають у стадії формування.

Для того щоб цілеспрямовано розробляти "золоту жилу" талантів, необхідна науково-обґрунтована система спортивного відбору. Вона дозволить визначити єдино вірний напрям вдосконалення майстерності кожного юного спортсмена.

Спортивний відбір ґрунтується на знаннях комплексу якостей (модельних характеристик), якими володіють найсильніші спортсмени певного виду спорту. Дуже важко в починаючому юному спортсменові розпізнати майбутнього рекордсмена або чемпіона. У цих умовах зростає роль тренера, який, керуючись знаннями вікових особливостей організму, законами спортивного вдосконалення, враховуючи індивідуальні темпи розвитку, формує спортивні здібності, перетворюючи їх на талант.

Інтуїція і тренерський досвід можуть послужити хорошу службу. Але це не вирішує проблеми відбору, про що свідчать і великий відсів зі спортивних шкіл, і труднощі комплектування команд майстрів здатними гравцями.

Ці проблеми відбиваються в суперечностях: педагоги, що працюють в ДЮСШ, проводять велику роботу по орієнтації і відбору дітей у спортивні секції, однак, коефіцієнт корисної дії (ККД) таких шкіл складає всього 8-10%. Розчаровані діти кидають заняття спортом, багато тренерів відходять від своєї професійної діяльності.

Мета роботи - узагальнивши досвід роботи багатьох тренерів, розробити власну концепцію відбору дітей для занять баскетболом.

Гіпотеза дослідження: ми припустили, що якщо створити єдину систему оптимальної орієнтації і всебічних засобів відбору в групи по баскетболу, то значно підвищиться коефіцієнт корисної дії школи і результати виступів команд у різних змаганнях.

Об'єкт дослідження - організація роботи ДЮСШ.

Предмет дослідження - процес відбору дітей для занять баскетболом.

Методи дослідження - для вирішення поставлених завдань були використані наступні методи: теоретичний аналіз і узагальнення літературних джерел, контрольні вимірювання, педагогічний експеримент, статистична обробка отриманих даних.

Закрити

Відбір у баскетболі на етапі попередньої підготовки

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.