Теоретико-методичні засади виховання швидкісно-силових здібностей легкоатлетів у бігові на короткі дистанції

Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 33

Платна робота

Ціна: 250.00грн.

Замовити роботу

ЗМІСТ 

ВСТУП.. 4

РОЗДІЛ I. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ВИХОВАННЯ ШВИДКІСНО-СИЛОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ЛЕГКОАТЛЕТІВ У БІГОВІ НА КОРОТКІ ДИСТАНЦІЇ 8

1.1. Проблема виховання швидкісно-силових здібностей юних легкоатлетів в науковій літературі. 8

1.2. Основи техніки бігу. 12

1.3. Деякі аспекти харчування спринтерів. 16

РОЗДІЛ II. ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВАННЯ ШВИДКІСНО-СИЛОВИХ ЗДІБНОСТЕЙ ЛЕГКОАТЛЕТІВ У БІГОВІ НА КОРОТКІ ДИСТАНЦІЇ 20

2.1. Засоби виховання швидкісно-силових здібностей легкоатлетів. 20

2.2 Методи виховання швидкісно-силових здібностей легкоатлетів у бігові на короткі дистанції 24

ВИСНОВКИ.. 32

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.. 34

ВСТУП

Актуальність даної теми полягає у вивченні ефективності завдань, засобів та методів у вихованнішвидкісно-силових здібностей легкоатлетів у бігові на короткі дистанції, та практичному їх застосуванні.

Аналіз світового досвіду показує, що в останні роки значно розширилася матеріально-технічна база бігових дисциплін. Побудовано закриті стадіони в більшості країн, створені спеціально-тренувальні бази в регіонах з теплим кліматом і гірських районах миру, де є всі умови для якісного виконання змагальних і тренувальних вимог у будь-який час року [18]. Ведеться безперервний пошук по вдосконалюванню спортивного взуття, покриттів бігових доріжок, створені тренажери, що дозволяють удосконалювати техніку перегони, розвивати фізичні якості й тестувати спортсменів. Однак, для досягнення результатів міжнародного класу необхідне завзята й правильно організоване тренування протягом багатьох років [15].

У нашій країні після досягнень В.Борзова не спостерігається більше високих результатів. Спринт практично перетворився в змагання між темношкірими спортсменами, які вже давно займають лідируючі місця в бігу на короткі дистанції. Результативність виступів спортсмена в бігу на короткі дистанції багато в чому визначається швидкісно-силовим потенціалом м'язових груп, що здійснюють рух ніг [5]. Спостереження за швидкісно-силовою підготовкою спринтерів показали, що в бігунів є істотні розходження силових характеристик відштовхувальної і махової ноги.

Швидкісно-силові якості людини – це здатність проявляти найбільшу силу в найкоротший час. Для розвитку швидкісно-силових здібностей використовують вправи з подоланням маси власного тіла (наприклад: стрибки) із зовнішніми обтяженнями. Оптимальним обтяженням є маса від 25 до 40% максимально доступного для того, хто займається такою вправою. Швидкісно-силова якість, або вибухова сила, виявляється в легкій атлетиці – при старті, у метанні, стрибках; волейболі – при нападаючому ударі; важній атлетиці – у поштовху та в інших вправа.

Сила потрібна спринтерові? На етапі поглибленого тренування в бігу зростаюча увага приділяється розвитку сили. У цей час доцільно широко використовувати силові вправи, що розвивають м'язові групи всього рухового апарата. Одночасно потрібно включати вправи, що дозволяють вибірково впливати на окремі групи м'язів, від яких головним чином залежить потужність перегони. Із цією метою,деякі тренери активно застосовують комплекси вправ на спеціальних тренажерах. Для розвитку групи м'язів застосовують силові вправи, які підрозділяються на дві групи: властиво силові - наприклад, жим, поштовх і ривок штанги, присідання й т.д.

У своїх дослідженнях Алабін В.Г., уточнив: що найдорожчі фактори, що визначають результат спринтера - швидкість і швидкісна витривалість. На етапі поглибленого тренування й починається своєрідна підготовка до реалізації даних факторів. Методика поліпшення швидкісної витривалості побудована на застосуванні більше довгих бігових відрізків і інтервальні перегони. Інтервальний біг (особливо з невеликими інтервалами) на цьому етапі тренування ще застосовувати небезпечно[2]. А от довгі відрізки в різних сполученнях варто включати в тренувальні програми у всіх періодах тренування. Найбільше ефективно пробігати відрізки від великого до малого(400,300,100,60).

Тренер Б. Жекас , дослідник з м. Каупаса, пропонує серійно виконати повторні пробіжки для підвищення швидкісної витривалості юних спринтерів 15-16 років. Суть серійного виконання повторних пробіжок полягає в тім, що кілька відрізків (3-5) пробігають із високою інтенсивністю й з високими інтервалами відпочинку, а після серії відрізків треба більше тривалий інтервал[3]. За даними експериментальних досліджень, серійне виконання повторних пробіжок, у порівнянні з повторним методом дозволяє збільшити обсяг спринтерського бігу на 70-100%. Раніше вважалося, наприклад, що самим надійним способом підвищення спортивного результату є просте збільшення обсягу тренувальної роботи із всіх її параметрів. Цей шлях здавався єдино вірним, оскільки в такий спосіб домагалося успіхів більшість чемпіонів. Зараз обсяги навантажень досягли значних величин, і видимо, подальше їхнє збільшення для спортсменів високого класу далеко не єдиний, а найчастіше й просто неефективний шлях до підвищення спортивного результату. Тому тренерові важливо розібратися у всьому складному механізмі тренувальної системи, щоб проводити підготовку своїх учнів на сучасному рівні [11]. Пошуки спринтерів швидкості тривають. Безсумнівно, що рекордні результати в спринті будуть обновлятися, оскільки в ньому таяться ще значні невикористані резерви. Пугач В.П. вважає, що бігуни на короткі дистанції повинні використовувати засоби загального характеру, при застосуванні яких, опорно-руховий апарат випробовує значні навантаження, що викликають великий фізіологічний вплив на розвиток сили м'язів. До таких вправ ставляться присідання, напівприсідання й підскіки зі штангою на плечах, які хоча й уступають бігу з максимальною швидкістю по розвивається потужність, що, зусиль, але по виконуваній роботі значно його перевершують (в 4-8 р). Щороку тренери знаходять щось нове й збагачують загальну методологію підготовки бігунів на короткі дистанції. Однак, сучасний рівень розвитку спорту вимагає рекомендацій не про те, як готовити гарних спортсменів. А чому треба проводити підготовку саме так [4]. З огляду на вище сказане, можна говорити про те, що тема спортивного тренування в спринті є актуальною й має потребу в нових дослідженнях.

Мета дослідження: Полягала у постановці завдань, у вдосконаленні вивчення засобів і методів виховання швидкісно-силових здібностей легкоатлетів. Реалізація мети передбачала розв’язання таких основних завдань:

1. Аналіз наукових джерел з проблем методики виховання швидкісно-силових здібностей легкоатлетів у бігові на короткі дистанції з урахуванням сучасних спортивних концепцій.

2. Теоретичне обґрунтування сутності і основ тренуванні легкоатлетів на короткі дистанції.

3. Розкриття аспектів методів та засобів виховання швидкісно-силових здібностей легкоатлетів у бігові на короткі дистанції.

Об’єкт дослідження: Процес формування тренувальних занять легкоатлетів у бігу на короткі дистанції.

Предмет дослідження: Методи і засоби виховання основ тренувань легкоатлетів.

Методи дослідження: Вивчення даних науково - методичної літератури.

Закрити

Теоретико-методичні засади виховання швидкісно-силових здібностей легкоатлетів у бігові на короткі дистанції

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22 та (050) 297–73–76
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.