Масаж як засіб фізичної реабілітації в процесі підготовки волейболістів (на прикладі команди Регіна)

Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 44

Платна робота

Ціна: 190.00грн.

Замовити роботу

Зміст

Вступ. 3

Розділ І. Масаж у процесі підготовки до змагань команди “Регіна”. 5

1.1. Літературний огляд джерел. 5

1.2. Масаж у волейболі. 6

1.3. Вплив підготовчого (мобілізаційного) масажу в процесі підготовки до змагань команди “Регіна”. Завдання підготовчого масажу. 7

Розділ ІІ.  Механізм дії масажу на організм волейболіста. 10

2.1. Організація досліджень. 10

2.2 Методи дослідження. 11

2.3. Вплив масажу на функціональний стан організму. 24

Розділ ІІІ. Матеріали власних досліджень і їх обстеження. 28

3.1. Дослідження на базі реабілітаційного центру. 28

Техніка виконання точкового масажу включає різні прийоми: розтирання, поглажування, натискування, вібрацію, захоплення і т.п. 34

3.2. Підбір найефективніших засобів для проведення масажу на прикладі команди “Регіна”. 37

3.3. Розробка техніки проведення підготовчого масажу. 39

Висновок. 41

Використана література. 43

Вступ

Волейбол – цікава, захоплююча за напруженням боротьби спортивна гра. Нею займається значна частина молоді і, звичайно, багато хто прагне досягнути спортивних висот. Але, щоб демонструвати в такій грі майстерність, треба пройти досить великий шлях підготовки [24].

Сучасний волейбол пов’язаний з великим фізичним навантаженням і значним емоційним напруженням. Для дальшого росту спортивних досягнень необхідна раціональна побудова тренувального процесу із застосуванням усього арсеналу засобів, направлених на підвищення працездатності волейболістів. Одним з найбільш ефективних засобів, які збільшують і відновлюють спортивну працездатність, є спортивний масаж.

Актуальність. У зв’язку з підвищенням інтенсивності тренувального процесу значно зріс процент виникнення травм і захворювань опорно-рухового апарату, перевтоми, неврозів.

Великі фізичні і психоемоційні навантаження приводять до перенапруження тканин опорно-рухового апарату у волейболістів. Травми і захворювання, які виникають на фоні хронічної втоми, гіпоксії, порушення мікроциркуляції і біохімічних змін в крові, знижують спортивну дієздатність і заважають росту спортивних результатів.

У зв’язку з цим виникає необхідність максимально використовувати сучасні засоби відновлення спортивної дієздатності, які сприяють зняттю втоми і профілактиці травматизму. Найбільш ефективний і простий з них – масаж. Ось чому посилився інтерес до масажу, як до немедикаментозного засобу реабілітації волейболістів[1, 3-5].

Отже, масаж є ефективним засобом зняття втоми, підвищення спортивної дієздатності, нормалізації психоемоційного стану, профілактики перевтоми, виникнення травм і захворювань у спортсменів, в тому числі і у волейболістів.

Мета дослідження: допомогти нашій волейбольній команді за допомогою масажу реабілітуватися у процесі підготовки до наступних змагань.

Об’єкт дослідження: жіноча волейбольна команда “Регіна”.

Предмет дослідження: масаж, як засіб реабілітації волейболістів.

Для досягнення мети я ставила перед собою такі завдання:

1. Ознайомитися з результатами досліджень вітчизняних і зарубіжних авторів, наведених у науковій і методичній літературі.

2. Вивчити механізм дії масажу на організм волейболіста, його функціональний стан.

3. Теоретично та практично обгрунтувати техніку і методику проведення сегментарно-рефлекторного, точкового, періостального та сполучнотканинного масажу, як засобів реабілітації волейболістів у процесі підготовки до змагань.

4. Підібрати найефективніші препарати для проведення масажу.

5. Розробити техніку проведення підготовчого масажу.

6. За результатами досліджень підготовити висновки і рекомендації.

Закрити

Масаж як засіб фізичної реабілітації в процесі підготовки волейболістів (на прикладі команди Регіна)

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22 та (050) 297–73–76
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.