Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 52

Платна робота

Ціна: 300.00грн.

Замовити роботу

План

Вступ. 3

1. Роль тренажерів в фізичній культурі 6

1.1 Виникнення снарядів, тренувальних пристосувань, інвентаря і тренажерних пристроїв. 6

1.2 Поняття, цілі і завдання, функції, принципи використання тренажерів у фізичній культурі 8

1.3 Застосування тренажерів у фізкультурі 10

2. Класифікація тренажерів. 14

2.1 Для розвитку витривалості 14

2.2 Реабілітаційне устаткування. 15

2.3 Для розвитку сили. 16

2.4. Магнітні і ремінні велотренажери. 16

2.5 Велоергометри. 17

2.6 Велотренажери і велоергометри : в чому різниця?. 18

2.7 Особливості бігових доріжок. 21

2.8 Вибираємо тренажер. 22

2.9 Велотренажери. 24

3. Методики застосування тренажерів в рекреативній і реабілітаційній фізичній культурі 27

3.1.Загальна спрямованість застосування тренажерів. 27

3.2.Занятия на тренажерах в рекреативній фізичній культурі 28

3.3.Тренажери у реабілітаційній фізичній культурі 34

3.4 Метод "пасивних рухів" і фізичної допомоги людини. 37

3.5 Основні положення вчення про моторно-вісцелярні рефлекси. Які з цих положень використовуються при заняттях на тренажерах. 45

Висновок. 49

Список літератури. 52

Вступ

Технічні засоби в спорті - це пристрої, системи, комплекси і апаратура, вживані для тренуючої дії на різні органи і системи організму, для навчання і вдосконалення рухових навичок, а також для отримання інформації в процесі учбово-тренувальних занять з метою підвищення їх ефективності.
Тренувальні пристрої - це технічні засоби, що забезпечують виконання спортивних вправ із заданими зусиллями і структурою рухів без контрольованої взаємодії.
Тренажер (від англ. train - виховувати, навчати, тренувати) - учбово-тренувальний пристрій для навчання і вдосконалення спортивної техніки, розвитку рухових якостей, вдосконалення функцій аналізаторів організму. Завдяки наявності зворотного зв'язку тренажери ефективніші, ніж тренувальні пристрої.
Тренувальні пристрої і тренажери можуть бути індивідуального і колективного користування, а їх дія на організм - локальним, регіональним або загальним.
Тренажери розрізняються по своєму конструкторському рішенню. Їх технічні особливості визначаються необхідністю переважного розвитку тієї або іншої рухової якості або одночасно декількох. Наприклад, такі технічні пристрої, як доріжка, що біжить, велогребні тренажери і подібні до них, дозволяють напрямлено розвивати загальну, швидкісну і швидкісно-силову витривалість стосовно своїх видів спорту. Різні тягові пристрої, еспандери, ролери сприяють розвитку динамічної сили і гнучкості. Використовуючи міні-батут, можна удосконалювати спритність і координацію рухів. Різні по спрямованості дії на організм тренажери можуть бути об'єднані в одному пристрої. Такі тренажери називаються універсальними. Так, наприклад, за допомогою гімнастичного комплексу "Здоров'я" можна розвивати практично усі рухові якості.
Нині є ряд класифікацій технічних засобів в спорті: за призначенням, структурі, принципу дії, формі навчання і контролю, логіці роботи і т. д.
За принципом дії технічні засоби підрозділяються на светотехнические, звукотехнические, електромеханічні, цифрові моделюючі, електронні моделюючі, кібернетичні та ін.
За формою навчання і контролю їх можна розділити на засобу індивідуального, групового і потокового використання.
За логікою роботи технічні засоби можуть бути з лінійною або розгалуженою програмою, тобто вони можуть впливати як на окремі органи і системи, так і бути комбінованими. А залежно від характеру сигналів зворотного зв'язку технічні засоби можуть бути з альтернативним вибором рухової дії і з вільним конструюванням програми відповіді.
Існує безліч видів тренувальних пристроїв і тренажерів по педагогічній спрямованості і конструкторському рішенню : з регульованим зовнішнім опором, імітаційні, полегшеного лідирування, керованої взаємодії та ін.
Тренувальні пристрої для навчання рухам з'явилися ще в глибокій старовині. Вже тоді люди прагнули прискорити процес навчання шляхом використання різноманітних технічних пристосувань. Наприклад, техніку захисту від ударів супротивника і одночасно напади на нього гладіатори Древнього Риму удосконалювали за допомогою спеціального пристосування у вигляді мечів, що безперервно оберталися. Лицарі середніх віків освоювали техніку володіння списом за допомогою спеціальної мішені, яка при точному ударі падала, а при неточному - завдавала лицареві чутливого удару по спині.
Спроби конструювати тренажери, сприяючі навчанню техніці рухів у ряді видів спорту, робилися ще в період першої сучасної олімпіади. Надалі тренажерні пристрої поступово ускладнювалися. Особливо інтенсивним цей процес став з початку 60-х рр., коли стало ясно, що загальноприйняте спортивне устаткування не дає бажаного ефекту.
На цьому етапі розвитку широкі дослідження проводяться по використанню примусового формування рухової дії з переміщенням ланок тіла.
Технічні засоби нині застосовуються не лише в навчанні і тренуванні спортсменів, але і у фізичному вихованні школярів і студентів.

Закрити

Застосування спортивних тренажерів в фізичній культурі

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.