Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 40

Платна робота

Ціна: 300.00грн.

Замовити роботу

ЗМІСТ 

ВСТУП.. 3

1. ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ.. 7

1.1. ВПЛИВ ОЗДОРОВЧОЇ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ НА ОРГАНІЗМ.. 7

2. ФОРМИ ФІЗИЧНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ.. 12

2.1. ОСНОВНІ НАПРЯМИ ФІЗИЧНОГО САМОВ ДОСКОНАЛЕННЯ:  РАНКОВА  ГІГІЄНІЧНА ГІМНАСТИКА.. 12

2.2. ХОДЬБА НА ЛИЖАХ.. 12

2.3. ЗАГАРТУВАННЯ.. 13

2.4. ОЗДОРОВЧА ХОДЬБА.. 14

3. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ОРГАНІЗАЦІЇ САМОСТІЙНИХ ЗАНЯТЬ ФІЗИЧНИМИ ВПРАВАМИ.. 16

3.1. ОСНОВНІ ЗАДАЧІ ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ. 16

3.2. ФІЗИЧНІ ВПРАВИ ДЛЯ ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ.. 17

3.3. ФІЗКУЛЬТУРНІ ЗАНЯТТЯ НА ПОВІТРІ 20

3.4. СПОРТИВНІ РОЗВАГИ.. 23

3.5. ПЛАВАННЯ ДІТЕЙ.. 26

ВИСНОВОК.. 32

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ.. 34

ДОДАТОК.. 35

ВСТУП

Здоров'я - безцінне надбання не тільки кожної людини, але і всього суспільства. При зустрічах, розставаннях з близькими і дорогими людьми ми бажаємо їм доброго і міцного здоров'я оскільки це - основна умова і застава повноцінного і щасливого життя. Здоров'я допомагає нам виконувати наші плани, успішно вирішувати основні життєві задачі, долати труднощі, а якщо доведеться, то і значні перевантаження. Добре здоров'я, що розумно зберігається і зміцнюване самою людиною, забезпечує йому довге і активне життя.

Наукові дані свідчать про те, що в більшості людей при дотриманні ними гігієнічних правил є можливість жити до 100 років і більш.

На жаль, багато людей не дотримують самих найпростіших, обґрунтованих наукою норм здорового способу життя. Одні стають жертвами малорухливості (гіподинамії), викличної передчасне старіння, інші вживають надмірно в їжі з майже неминучим в цих випадках розвитком ожиріння, склерозу судин,а в деяких - цукрового діабету, треті не уміють відпочивати, відволікатися від виробничих і побутових турбот, вічно стурбовані, нервові, страждають безсонням, що зрештою приводить до численних захворювань внутрішніх органів. Деякі люди, піддававшись згубній звичці до куріння і алкоголю, активно укорочують своє життя.

Фізична культура - невід'ємна частина життя людини. Вона займає достатньо важливе місце в навчанні, роботі людей. Заняттям фізичними вправами грає значну роль в працездатності членів суспільства, саме тому знання і уміння по фізичній культурі повинні закладатися в освітніх установах різних рівнів поетапний. Чималу роль в справу виховання і навчання фізичній культурі вкладають і вищі учбові заклади, де в основу викладання повинні бути встановлені чіткі методи, способи, які в сукупності шикуються в добре організовану і налагоджену методику навчання і виховання студентів.

Складовою частиною методики навчання фізичній культурі явилася система знань по проведенню занять фізичними вправами. Без знання методики занять фізкультурними вправами неможливо чітко і правильно виконувати їх, а отже ефект від виконання цих вправ зменшитися, якщо не зовсім пропаде. Неправильне виконання фізкультурних занять приводить лише до втрати зайвої енергії, а отже, і життєвої активності, що могло б направлено на більш корисні заняття навіть тими ж фізичними вправами, але в правильному виконанні, або іншими корисними справами.

Розробка методики занять фізичними вправами повинна вироблятися високопрофесійними фахівцями в області фізичної культури, оскільки неправильна методика виконання може привести і до більш серйозних наслідків, навіть до травм. Тим більш у вищих учбових закладах, де навантаження повинне бути більш ускладнене - методика занять фізкультурними вправами повинна бути більш чітко, правильно розроблена і деталізується.

Самою найважливішою задачею шкільного фізичного виховання явилося виховання міцних, здорових молодих людей, що повною мірою оволоділи навиками і умінням, визначеним учбовою програмою по фізичній культурі.

В даний час навчання в школі, приготування уроків удома збільшують навантаження на організм дитини, діти зовсім мало бувають на повітрі, а дні виходів проводять біля телевізора, «відика» або грають в малорухливі «сидячі» і комп'ютерні ігри. Діти мало рухаються, більше сидять, унаслідок чого виникає дефіцит м'язової діяльності, і збільшуються статичні напруги. Діти, що додатково займаються музикою, живописом, вільний час яких скорочений, а статичний компонент збільшений, мають більш низький рівень рухової активності. Крім того, виникає необхідність засвоєння і переробки інформації, а, отже, і напруга зорового апарату (читання, лист, малювання). Недостатня рухова активність школярів в повсякденному житті несприятливо позначаються на стані їх здоров'я.

Великі розумові і статистичні навантаження в школі відсутність додаткової рухової активності, малорухливий спосіб життя, нераціональне живлення, приводять до того, що в більшості школярів погіршується зір, діяльність серцево-судинної і дихальної системи, порушується обмін речовин, зменшується опірність організму до різних захворювань, що приводить до погіршення стану їх здоров'я.

Наукова профілактика в педіатрії своїм корінням йде в далеку історію народної медицини. В Росії із стародавніх часів дітей привчали до холоду, до фізичної праці. Народна мудрість убачала в цьому головний, а може бути і єдиний на ті часи, джерело здоров'я. Російські лікарі XVIII століття Н. М. Амбодік, С. Г. Зибелін, А. И. Полунін вже тоді відзначали необхідність використовування природних чинників для зміцнення здоров'я дитячого організму.

Видатні дитячі лікарі Н. Ф. Філатов, А. А. Кисель, Н. П. Гундобін, Г. Н. Сперанській бачили в гартуванні дитячого організму невичерпне джерело здоров'я дітей. Ще в 1910 р. Г. Н. Сперанській публікує першу в Росії книгу про гартування дітей. Наукова розробка проблеми гартування стала можливою лише завдяки фізіологічним дослідженням.

Гартування організму — це формування і вдосконалення функціональних систем, направлених на підвищення імунітету організму, що зрештою приводить до зниження «простудних» захворювань. Причому гартування дітей дає подвійний позитивний результат — зниження їх захворюваності і підвищення корисної зайнятості батьків на виробництві, що має не тільки соціальне, але і істотне економічне значення. Можна без перебільшення сказати, що науково обгрунтовані методи гартування явилися невичерпними джерелами примноження здоров'я дітей різного віку.

Організм дитини-дошкільника знаходиться в періоді становлення функцій, їх безперервного вдосконалення, тому весь комплекс засобів фізичного виховання (режим, гігієна, гартування, активні рухи, жваві ігри, спортивні вправи) повинен забезпечити рішення головної задачі — виховання здорової, гармонійно розвинутої дитини, здатної легко пристосовуватися в умовах шкільного навчання.

Закрити

Виховання в учнів потреби до фізичного самовдосконалення

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.