Зміст

Вступ

Розділ І Смертна кара: історія і сучасність

1.1 Різновиди смертної кари

1.2 Страти у сучасному світі

Розділ ІІ У якій мірі є моральним існування смертної кари?

2.1 Противники смертної кари

2.2 Прихильники смертної кари

Розділ ІІІ Скасування смертної кари в Україні та світі

3.1 Погляди сучасної України на скасування смертної кари

3.2 Відношення світу до смертної кари

Висновки

Список використаних джерел та літератури

Вступ

Дана робота написана на актуальну тему, оскільки останнім часом все наполегливіше лунають голоси про заборону смертної кари, тобто скасування або, у всякому разі, обмеження смертної кари у всьому світі. Так законодавство багатьох держав взагалі не передбачають застосування даного виду кримінального покарання.

Активна дискусія про смертну кару ведеться значно давно, в тому числі і на сторінках журналів. Частина авторів виступають за збереження смертної кари, а частина авторів – за її скасування. І здається, що до спільної відповіді на питання: «за» чи «проти» смертної кари? Вони не дійдуть ніколи.

Судова статистика щодо застосування смертної кари на території колишнього СРСР залишається фактично втаємниченою по теперішній час. Лише деякі знайомі з масштабами і реаліями її застосування, інші ж змушені задовольнятися особистими емоціями, уявленнями про роль смертної кари в суспільстві, зокрема, про зв`язки між її застосуванням і рівнем правопорядку.

Тривала політика секретності і умовчань призвела також до того, що багато людей в нашій країні, в тому числі і судді, які застосовували смертну кару – взагалі не замислювались над цією проблемою. Для них смертна кара – лише один із ступенів звичної сходи кримінальних покарань. Проблему скасування або збереження смертної кари вони вважали досить вузькою і другорядною.

Потрібно помітити, що скоротилося число осіб, засуджених до смертної кари, тобто в самому загальному плані можна констатувати, що на порозі ХХІ століття людство послідовно почало йти до її помітного обмеження.

Статистичні дані прямо вказують на це явище. Так, з 1990 року страту скасували понад 30 країн. 1998-2000 роки певною мірою стали переломними. У 1998 році число засуджених до страти складало 3899, а в 1999 – 3857, в 2000 році – 3058. Навіть за цими даними видно зниження числа засуджених до смертної кари. На даний момент можна сказати з упевненістю, що в більшості країнах смертну кару відмінили. А в тих країнах де смертна кара залишилась як вид покарання, найчастіше застосовують помилування, ніж страту засудженого. Однак потрібно сказати, що масові помилування ведуть до негативних наслідків. Людська історія нагадує нам про те, що питання про смертну кару не приватне і не другорядне. Якщо заповідь «не убий» - головне у відносинах між людьми, то жодне суспільство не може ухилитися від відповіді на питання: чи буде воно право на вбивство? І не тільки наше моральне почуття піднімає цю проблему, не тільки масштаби страт і їх роль в історичних подіях надають їй особливої гостроти.

Як пояснити той факт, що настільки багато представників людства, якими пишаються і яким вдячна їх країна та народи світу, деяких з них вони називали своїми пророками – виступали проти смертної кари? Ф. Достоєвський, Л. Толстой, В. Гюго і т.д. Список можна продовжувати. Адже вони знали самі похмурі сторони життя, а багато хто на собі відчули міць людського зла.

Смертна кара це питання про етичні основи і моральної позиції держави, про межі повноважень, якими суспільство наділяє своїх чиновників, про те, чи можуть ці повноваження настільки радикальним чином перевищувати норми між людського спілкування?

І в сходах кримінальних покарань смертна кара – не щабель, а прірва. Її неможливо порівняти ні з яким терміном позбавлення волі – навіть з довічним. Таке покарання не лише для засудженого, але й для усіх членів його родини. Її виконання завжди пов`язане з болісними моральними проблемами.

Кожен, хто відчуває свою відповідальність за дано суспільства, повинен розуміти – Що ж таке смертна кара? Які цілі вона переслідує? До яких наслідків призводить?

Отже, в даній роботі розглянемо більш докладно страту: історію і сучасність.


РОЗДІЛ І СМЕРТНА КАРА: ІСТОРІЯ І СУЧАСНІСТЬ

1.1 Різновиди смертної кари

Смертна кара-знищення життя людини державою відповідно з законом,після винесення смертного вироку компетентним судом. Є одним із найдавніших покарань відомих кримінальному праву України, та існує вже багато століть: починаючи з давніх часів. Я розглядала різні види смертної кари які існують в світі. Одним із видів є повішання. Сучасна технологія його така: засудженого вішають на мотузці,обвиваючи шию, і смерть настає в результаті тиску мотузки на тіло під дією сили тяжіння. Смерть приходила в результаті пошкодження спинного мозку або здавлення трахей. На практиці повішання зберігається як єдиний вид вищої міри покарання в законодавстві таких країн як, Бірма, Англія, Японія, Ізраїль, Ірландія, Турція, Малайзія, Гренада, Нова Зеландія, Сінгапур, Сент-Вінсент і Гренадіни. На практиці лідерство по повішанню тримає Південно-Африканська Республіка: тут за період 1985 року-перша половина 1988 року було повішено 537 чоловік. Ще як вид смертної кари є кара на електричному стільці. Вперше вона була введена в США. При карі електрострумом відбувається видима руйнуюча дія,так як обвуглюються внутрішні органи, часто після включення рубильника формально вже стримані ремнями, кидаються вперед; можуть мати місце дифікації, мочеспускання, рвота кров’ю. На короткий проміжок часу подається електричний струм великої напруги. Смерть наступає в результаті зупинення серця й параліча дихання. Проте як і інші види покарання,екзекуція електричним струмом також немає абсолютної надійності. Хоча до цих пір в США електричний стілець є найбільш поширеним способом приведення вироку в дію. Також ми можемо розглянути кару в газовій камері. Цей вид кари застосовується в США. Її технологія кари така: засудженого прив’язують до крісла в герметичній камері,на груди закріплюють статоскоп з’єднаний з навушниками в сусідньому приміщенні для свідків. В камеру подається газ, цианід, який отруює засудженого при вдиханні. (Також одним із видів є гільйотинування/відрубування голови/. Тут все залежить від сили і вміння палача. Коли велика французька революція прийшла до ідеї масового терору, з’явилась хронічна нехватка катів і необхідність постійно гострити тупі мечі. Тоді на ешафоті історії з’явився доктор Жозеф Гільотен(1738-1814 рр.) депутат національного збору,котрий винайшов механізм відсікуючи голови тяжким лезом /приблизно 160 кг/, падаючи зверху направляючим лезом.

Якщо людство ще не дозріло до відміни смертної кари,то воно намагається зробити цей процес менш болісним. Саме тому з’явилась ідея введення смертної ін’єкції засудженому. В Техасі,в одному з 19 штатів США,де способом виконання кари являється смертельна ін’єкція,використовується комбінація трьох речовин: натрія теопек пала,брому і хлористого калію. Крім цих видів смертної кари існували і кваліфіковані. До них належали: спалення,четвертування, саджання на кіл,закопування живим у землю, під вішання на гак за ребро, розп’яття, кастрація.


1.2 Страти у сучасному світі

У розвинених країнах страті завжди передує тривалий судовий розгляд на різних рівнях,підсудному надаються можливості для подачі апеляцій. Часто це наводить до того,що між виголошенням вироку і його виконання проходять роки або навіть десятки років. Наприклад,в США Джек Олдермен був засуджений до смерті за вбивство своєї дружини 14 червня 1975 року у віці 24 років, а страчений лише 16 вересня 2008 року у віці 57 років,більш ніж через 33 роки.Страту може виробляти уповноважений представник держави,інакше ця дія вважається вбивством і карається законом.

У більшості сучасних держав страта виконується не публічна,тобто на ній мають право бути присутні лише визначені законом особи(наприклад,згідно кримінально-виконавчому кодексу Росії - прокурор,представник в’язниці,в якій проводиться страта, і лікар). У ряді випадків страта може бути змінена довічним висновком або привабливим терміном позбавлення волі за рішенням суду. Засуджений судом до страти також може бути помилуваний вищою посадовою особою держави.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 28

Безкоштовна робота

Закрити

Смертна кара - за і прот

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.