План

1. Основні етичні проблеми сучасних цивілізацій

2. Моральні цінності сучасного суспільства

3. Етика спілкування загальний огляд проблеми.

4. Відкритість і замкненість,моно логічність і діалогічність людської особистості

5. Совість. Гідність. Честь.

6. Толерантність. Повага. Співчуття

7. Совість. Гідність. Честь.

8. Благодійність і милосердя 

1. Основні етичні проблеми сучасних цивілізацій

Все частіше ми стаємо свідками появи таких технологій, які дозволяють людині вирішити будь-які проблеми, поліпшити якість життя і навіть врятувати життя. Та проблема прогресу наукових знань та технологій не лише дарує людству надію, а й ставить перед людством нові надзвичайно гострі проблеми, які занадто далеко виходять за рамки морального досвіду людства. Що в цілому свідчить про ріст актуальних проблем сучасності, особливо ціннісного аспекту адже в умовах планетарної ринкової економіки знання та наукові технології стають "товаром" перетворюючись в головне джерело не лише потенційних благ, а й глобальних екзистенційних загроз існуванню людини.

У суспільстві та культурі сучасності ми є свідками своєрідної "поверхневості", "непотрібності", яка в свою чергу породжує "чужу мораль" (В.Распутін), що ще раз наголошує на моральній кризі сьогодення та на гострому дефіциті моральних цінностей у суспільстві. Нажаль, сьогодення демонструє таку відносність моральних норм та сягає такої безмежності релятивізму, що всі загальнолюдські цінності не просто втрачають, а взагалі позбавляються суті. Знецінення зайшло так далеко, що справжні моральні цінності розглядають як прості "раціоналізації", як "висновки" або як "речові реакції", що маскують егоїстичні матеріальні та користолюбні мотиви особистості. Складається враження, що в самій цивілізації сучасності закладено абсолютно неправильні ідеї, стимули та мотивації, адже все "те що протягом тисячоліть становило світ людини, сьогодні немовби зазнало краху". Особлива актуальність моральних проблем сучасності визначається насамперед наступними факторами:

по-перше: бурхливий розвиток науки і техніки та превалювання людини над природою;

по-друге: сучасні досягнення у сфері біотехнологій, що не лише "дарують" життя, "керують життям", "контролюють" смерть, а й маніпулюють процесами зародження та "завершенням" людського життя;

по-третє:, зміни в духовному житті людства призвели до конфлікту з традиційними цінностями, до разючої зміни міри відповідальності людини за будь-яке Інше життя та за своє власне.

Внаслідок чого людина впритул підійшла до усвідомлення необхідності вибору між добром і злом, буттям і небуттям, смертю та безсмертям, що в свою чергу вимагає сутнісного взаємозв'язку науки і моральності, свободи та відповідальності для подальшого розвитку людського роду.

Адже сьогодні нагальним питанням залишається питання як залишитися людиною за наявних умов нашого спільного існування? Як вберегти в собі міру людського? Як вберегти здатність до самообмеження, вміння відкривати себе Іншим, сприймати Іншого?


2. Моральні цінності сучасного суспільства

Неймовірна кількість людей ставить наболіле питання: «Які моральні цінності сучасного суспільства?» Але, на жаль, однозначної відповіді на може дати не кожен. І дійсно, кожен з нас, розмірковуючи над серйозною проблемою моральних та духовних цінностей, дає різні відповіді. Моральні цінності теперішнього суспільства, перш за все залежить від цінностей кожного з нас.

Світ, де ми існуємо, дуже не простий та жорстокий, і як це неболісне, треба все ж таки відмітити, що у сучасному суспільстві моральні цінності стоять на останній сходинці. Сучасне покоління людей, а точніше основна його частка, на перше місце ставить матеріальні блага, зовсім забувши про такі моральні принципи як, співчуття, справедливість, дружба, щирість. Нинішнє покоління практично повністю майже зовсім позбавилося відчуття довіри один до одного. Спостерігаючи прояви жорстокості у відношенні один до одного, можна відмітити, що на даний час відбувається різкий спад моральних цінностей суспільства. Живучи у неймовірно не простий час різноманітних подій, люди просто забули, про те, що крім матеріальних благ, існують і інші цінності, такі як родина, друзі. Бідніє, та втрачається й духовний світ людей, мало хто з нас насправді щиро, замислюється над своїми вчинками, головна проблема сучасних людей – це отримання вигоди. Але люди, переймаючись матеріальними проблемами, зовсім забувають про моральну сторону свого буття.

Тому, дивлячись на сучасний світ, можна сказати, що спостерігається повний занепад моральних цінностей сучасного суспільства. Мабуть ця проблема завжди буде в нашому світі, але все одно треба пам’ятати, що ми все ж таки люди, і повинні бути більш добрішими, стриманішими, та поважати людину не тільки за її соціальний статус, чи положення у суспільстві, а перш за все, за її моральні цінності. Може тоді, ми зможемо зробити наш світ трішечки добрішим


3. Етика спілкування загальний огляд проблеми.

Етикет спілкування має значення для кожної людини. Завдяки правильному спілкуванні ми можемо показати себе такими, якими ми хочемо бути; стати лідером в колективі; уникати конфліктних ситуацій та інше. Звісно культура мовлення в кожного різна, можна навіть сказати, що вона індивідуальна, але етикет спілкування залежить від багатьох факторів такі як: країна в якій проживає особистість, національність, соціальні норми країни, виховання, вплив однолітків та інше.

Етикету спілкування потрібно навчати з дитинства, оскільки саме в дитячому віці діти сприймають і поглинають все хороше та погане.

Етикет спілкування особливо повинен бути між членами сім’ї. Культура спілкування в кожної родини різна, але вона повинна мати певні стандарти в залежності від соціальних норми країни в якій вони проживають.

Етика спілкування виражається у людини під час її комунікації з іншими людьми. Головним етикетом в сімейних відносинах є мopальний аспект, який полягає в тому, що хоч ти і у власному домі, але не можна спілкуватися «як захочеться, бо це ніхто не бачить і це не стосується нікого». Навпаки, вживання слів подружжя в сім’ї, їхня поведінка у побуті є важливим аспектом гарного спілкування між собою.

В наш час в багатьох українських родинах є проблеми зі спілкуванням, оскільки найчастіше просто не має належного прикладу для наслідування. Зазвичай, таке явище відбувається в неблагополучних сім’ях. Невміння правильно висловлюватись між подружжям чи звертатись одне до одного може призвести до частих сварок, а згодом і до їх розлучення.

Нас всіх навчають привітанню, вибаченню, подяки, прощання і порушення цих норм може призводити до негативних явищ. Особливо якщо це спілкування відбувається в діловому стилі. Етикет ділового спілкування має свої особливості та класифікації, які відрізняються від звичайного неформального спілкування. Є багато різних трактувань ділового спілкування, проте в них є дещо спільне це те, що в такому спілкуванні обов’язково є спільний предмет обговорення який стосується суспільства або має інше велика значення.

Завдяки певним нормам професійного(ділового) спілкування можна досягти своєї мети, встановити гарний зв’язок із співрозмовником, збільшити продуктивність праці та інше. Але такій гарній комунікації потрібно навчатися. В діловому спілкуванні також є певні психологічні механізми та прийоми, які потрібно не тільки знати, а й вміти їх правильно використовувати.

Важливими ознаками як в діловому спілкуванні, так і в звичайному є гарний тон та манери. Адже можна сказати будь-яке гарне слово так, що інший співрозмовник образиться на вас і більше не захоче спілкуватися з вами. Наприклад, якщо сказати людині «дякую» в грубій формі, вона розцінить це так, що її поміч вам не потрібна і в наступний раз не відгукнеться на ваші порхання.Етикет спілкування повинен бути не лише, коли ми спілкуємося на пряму з людиною, а й в письмовій формі. При написанні листа також є певні правила та норми етикету. Лист завжди починається зі шанобливого звернення до його адресату, особливо, якщо це діловий лист. Етикет спілкування має бути завжди і всюди. Людина повинна прагнути досягти ідеальності у цій сфері. В наш час мало хто володіє досконалим мовленням, тому виникають певні проблеми у етиці спілкування такі як невміння правильно донести свою думку та свої наміри; неправильне звертання до людей; часто відчувається непривітність людини та інше.

Характеристика роботи

Контрольна

Кількість сторінок: 14

Безкоштовна робота

Закрити

Етика і естетика 8

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.