Зміст

1. Рівненський парк культури та відпочинку імені Тараса Шевченка

а) Магнолія Суланжа

б) Самшит

в) Катальпа розкішна

г) Слива Піссарда

д) Каштан Благородний

е) Оцтове дерево

є) Бархат Амурський

ж) Ялина Срібляста

з) Акація Біла(Робінія Звичайна)

2. Заповідне лісове урочище “Бармаківське”

а) Валеріана висока

б) Герань Робертова

в) Орляк Звичайний

г) Крем'яник гарний

д) Анемона лісова

е) Нонея

є) Куряча сліпота(Жовтець багатоквітковий)

ж) Материнка Звичайна

з) Гадючник Звичайний

и) Тирлич Хрещатий

і) Вероніка Довголиста

ї) Дрік красильний

к) Амброзія

л) Грицики звичайні

м) Полин Гіркий

н) Розхідник Звичайний

о) Стократки Багаторічні

3. Висновок 

Рівненський парк культури та відпочинку імені Тараса Шевченка

- парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва занальнодержавного значення в Україні. Розташований у центрі міста Рівне.

Площа 32 га. Статус надано згідно з Постановою колегії Держкомприроди УРСР від 25.07.1973 року № 14 (Постанова Держкомприроди УРСР від 30.08.1990 року № 18). Перебуває у віданні: Державне комунальне п-во міського об'єднання парків культури та відпочинку. В кінці XVIII ст. у фільварку Любомирських «Гірка» був заснований сад-парк. У жовтні 1939 року після встановлення в Рівному радянської влади було прийнято рішення про створення на території колишнього фільварку «Гірка» міського парку культури та відпочинку. Ім'я Тараса Шевченка парк отримав у 1940 році з нагоди 125-річчя з Дня народження поета. Навесні 1941-го року у зв'язку з 80-річчям з дня смерті Тараса Шевченка в парку було встановлено перший пам'ятник Великому Кобзареві. У 1947 році площа парку збільшилася до 11 гектарів, а на початку 1950-х рр. парк ще значно розширив свою територію.Із розваг на початку 1960-х на території парку діяли планетарій, стрілецький тир, кімната сміху, читальна і телевізійна зала, танцювальний майданчик, літні театр та ресторан. В ці ж роки були проведені заходи з упорядкування території центрального міського парку. Його межі були розширені до сучасних. За документами міського виконавчого комітету, у 1966 році площа парку становила 33 гектари.У 1977–1984 рр. проводилася реконструкція парку, в результаті чого він поповнився новими видами. Був створений каскад басейнів з фонтанами, оточеними вербами. Навесні 2000 року було посаджено 670 дерев (ялини, сосни, туї, берези, липи, клени) та 50 кущів. Станом на 2016 рік парк займає 32 га і має 5 зон: тихого відпочинку, активного відпочинку, видовищних споруд, спортивний та дитячий сектор.

Станом на 2017р. На території парку росте близько 150 видів кущів та дерев: каштани, липи, дуби, акації, клен, береза, берест, дика яблуня, горіх грецький, верба, ясень. Цінні види: півонія деревовидна, катальпа розкішна, слива Піссарда, каштан благородний, оцтове дерево (сумах оленерогий) та інші.

Магнолія Суланжа

Магнолія Суланжа (лат. Magnolia soulangeana) - вид квіткових рослин, що входить до роду Магнолія (Magnolia) родини Магнолієві (Magnoliaceae). Цю рослину ще називають чашоподібною магнолією, деревом тюльпана, а також магнолією гібридною. Виведена у Франції в 1820 році колишнім дипломатом французької армії Етьєном Суланжем.

Листопадне невисоке, густе, щільне деревце чи кущ висотою від 2-3 м до 8 м, з круглою кроною. Кора стовбура гладка, сіра, гілок - сірувато-коричнева з восковим нальотом, молоді пагони коричнювато-оливкові, злегка махрові, пізніше голі. Бруньки шовковисто-махрові. Листя магнолії Суланжа велике світло-зелене, обернено-яйцеподібної форми з коротким вістрям на верхівці, зверху голі, знизу мають легкий ворс.

Рослина має лікувальні властивості. Препарати, у складі яких присутні листя магнолії, знижують тиск, зменшують серцебиття, а також допомагають позбутися болю в серці.

Самшит

Самши́т (Buxus, народні назви - бушпан, букшпан) - рід рослин родини самшитових (Buxales). Самшит в природі зустрічається в Південній та Західній Європі, Східній, Південній та Західній Азії, Африці, на Мадагаскарі, півночі Південної Америки, в Центральній Америці, Мексиці. Більшість видів тропічні або субтропічні, лише деякі європейські та азіатські види стійки до морозів.

Це вічнозелені кущі й деревця, що повільно ростуть і виростають до висоти 2-12 м (зрідка 15 м). Наукова родова назва роду походить від грец. buxe - щільний - і вказує на виняткову щільність й твердість деревини.

Листя - супротивне, від еліптичних до майже круглястих, цілокрайні, шкірясті.

Квіти - дрібні, однополі, в пазухових суцвіттях, ароматні.

Плоди - тригніздова коробочка, яка при достиганні розтріскується та розкидає чорне блискуче насіння.

Самшит - одна з найдавніших декоративних рослин, яку використовують для озеленення та в декоративному садівництві. Цінують за густу красиву крону, блискуче листя та здатність добре переносити стрижку, що дає створювати з них живоплоти та бордюри, а також вигадливі фігури, що довго зберігають форму.

Катальпа розкішна

Катальпа (лат. Catalpa) - рід рослин сімейства бігнонієві; природний ареал яких - Китай, Японія, Північна Америка, Вест-Індія.

Деякі види вирощують як декоративні рослини в багатьох регіонах світу, в тому числі на Україні і на півдні Росії.

Представники роду Катальпа - дерева або чагарники; листя у них широкояйцевідниє або серцеподібні; квітки двостатеві з двураздельной чашкою і з двураздельним віночком; тичинок п'ять, з них тільки дві з пильовиками; товкач один, зав'язь з безліччю семяпочек. Плід - багатонасінні коробочка. Насіння крилаті.

Слива Піссарда

Невеликі листяні дерева 6-12 (14) м у висоту і 6-12 (17) м в ширину. Річний приріст до 25 см. Батьківщиною вважається Абхазія, Аджарія і Західна Грузія. Вперше в Європу була привезена ботаніком Піссарда з Ірану. У дикому вигляді росте на добре освітлених, відкритих гірських схилах Західної Азії. Зростає також на Північному Кавказі. Живе до 100 років.

Крона щільна, широко-яйцеподібна, сільнообліственная. Молоді пагони червонуваті, пізніше стають світло-коричневими.Листя неопушені, еліптичної форми, в довжину досягають 7 см, глянцеві. Верхня частина листа червонувато-бурого кольору з металевим відтінком, нижня - інтенсивно-червона. Колір листя восени не змінюється.

Цвіте в квітні, до розпускання листя і закінчує в травні, вже з листям. Квітки рожеві, до 2,5 см в діаметрі, ростуть на тонких квітконіжках світло-рожевого кольору. До кінця цвітіння стають темно-червоні. Тичинки яскраво-малинового кольору.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 35

Безкоштовна робота

Закрити

Звіт з ботаніки

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.