Лугові собачки

Лугові собачки - це такі маленькі балакучі створіння, які живуть в підземних "містах" з населенням, що сягає іноді до сотень і тисяч, а в деяких випадках і мільйонів особин. Вони спілкуються з допомогою гучного гавкоту і повизгування. "Мова" лугових собачок настільки складна, що у ній є окремі "слова", що позначають не тільки хижака, що наближається, але і позначають його вид. Тобто у них є специфічні звуки, які перекладаються як "людина йде!" Мало того - у сигнали, які видають лугові собачки, може бути закладена інформація і про те, яка це людина. В ході одного експерименту з'ясувалося, щоїхні сигнали змінюються в залежності від кольору сорочки на людині, від того, висока вона чи низька, як близько йде і як швидко рухається. Тобто ці маленькі гризуни із сімейства білячих спілкуються на більш просунутому рівні, ніж дельфіни і шимпанзе! Професор Університету Північної Арізони Кон Слободчиков вивчав поведінку лугових собачок цілих 30 років і прийшов до висновку, що вони цілком можуть вимовити на своїй мові фразу, яка в перекладі звучала б приблизно як "До нас біжить худий високий тип в зеленій сорочці, і він вже близько ".

Писаний малюр

На цих чарівних австралійських пташок з яскравим оперенням люблять полювати чимало пернатих хижаків, але найбільшу небезпеку для них створюють флейтові птахи. Ці крилаті садисти люблять наколювати свою ще живу здобич на шипи колючих рослин - так їм чомусь смачніше. І що робить малюр при зустрічі з таким страшним ворогом? Ховається? Тікає? Аж ніяк! Коли флейтовий птах вилітає на полювання, виглядаючи, чим би таким поживитися, і заводить свою передобідню трель, самець малюр відразу відгукується і починає підспівувати. Причому так спритно підлаштовується, що дует з можливим вбивцею здається ідеальним - важко повірити, що співають два зовсім різні птахи. Навіщо він так підставляється? З тієї ж причини, за якою більшість самців у природі робить будь-що - щоб справити враження на самку. Таке кричуще нахабство та ще стосовно страшного убивці - свідчення упевненості в собі, а жінки, як відомо, люблять упевненість і нерозсудливість. Вчені пояснюють цей феномен так: «Коли хижак знаходиться поблизу, самка писаного малюра затаюється і напружено прислухається до звуків, які виходять від небезпеки. Її увагою в цей момент цілком володіє страшна флейтова смерть. Ось самці і намагаються скористатися моментом, опинитися в центрі їх уваги, та ще і козирнути своєю безстрашністю.»

Розрахунок, до речі, справджується - самки з готовністю удостоюють сміливців своєю прихильністю. Якщо, звичайно, ті залишаються в живих.

Гусінь метелика-голуб'янки

Гусениця метелика-голуб'янки володіє феноменальною здатністю - вона вміє влаштуватися за чужий рахунок, видаючи себе за когось іншого. Зовсім, здавалося б, людська тактика. Як може якесь членистоноге без добре розвиненого мозку проробляти такі афери? А ось як:

На тілі гусениці, біля самої її голови, розташована крихітна "губа". Коли цій тварюці набридає добувати собі їжу, вона починає шкрябати цієї "губою" - в результаті виходить "пісня" дуже схожа на ту, що "співає" мурашина матка. Настільки схожа, що мурашки миттю перетягують гусеницю у свій мурашник, де вона і живе розкошуючи аж до моменту перетворення на метелика.

Весь цей час мурахи її годують, захищають від небезпеки, тягають за собою, якщо виникне необхідність перебиратися на нове місце, і віддають воістину королівські почесті. Їй навіть не доводиться обтяжувати себе жуванням - робочі мурашки відригують вже пережовану і присмачену своїми корисними ферментами їжу просто до рота гусіні. А в найголодніші часи мурашки згодовують паразиту навіть своїх власних ненароджених братів і сестер (теж попередньо пережованих). Справжніх королев, при цьому, мурахи або виганяють, або і зовсім вбивають - така сила злих чар шахрайки.

Перуанські співочі мурахоїдки

Перуанські мурахоїдки проживають парами на чітко розмежованій території. Коли на їх територію випадково залітає якийсь сторонній птах, вони затягують злагоджений дует, щоб дати зрозуміти чужинцеві, що місце зайняте щасливою і дружною родиною. Це дуже зворушливо, але тільки до тих пір, поки на горизонті не з'являється самотня самка мурахоїдки і не починає снувати туди-сюди буцімто не помічаючи, що місце зайняте. Як тільки таке відбувається, самець вмить змінює свою пісню на "холостяцьку", намагаючись залучити нову самку. Ну так, по-сусідськи. Законна дружина, помітивши, що її шлюб тріщить по швах, починає активно підспівувати своєму благовірному - але аритмично і голосно, щоб заглушити його хтиві трелі. Самець, звичайно, теж так просто не здається і намагається співати ще голосніше. Незабаром виникає справжній сімейний скандал.

Гекон

Як і більшість з нас, мадагаскарські гекони обожнюють, коли їм подають вже готову їжу. І вони навіть знайшли тих, хто готує їх улюблену страву - крихітних зелених комах, яких звати Горбатки. Ці істоти проникають всередину дерев і п'ють деревний сік. Потім вони цей сік пертравлюють і виділяють солодкувату рідину, так звану "падь". Для геконів це - улюблені ласощі, і горбатки завжди раді прийняти замовлення. Ось як це відбувається:

Гекон наближається до комахи і починає методично кивати головою. Горбатка спочатку відповідає тремтінням, мовляв, "замовлення прийняте, чекайте", а потім вистрілює струменем напівпрозорої рідини прямо в рот ящірці.

Характеристика роботи

Реферат

Кількість сторінок: 6

Безкоштовна робота

Закрити

Як спілкуються тварини

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.