Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 33

Платна робота

Ціна: 300.00грн.

Замовити роботу

ЗМІСТ

ВСТУП.. 3

РОЗДІЛ І. РОЗВИТОК БДЖІЛЬНИЦТВА В УКРАЇНІ. 5

1.1. Бджільництво на сучасному етапі розвитку. 5

1.2. Способи розмноження племінного матеріалу. 6

РОЗДІЛ  ІІ. ПЛЕМІННА РОБОТА У БДЖІЛЬНИЦТВІ 10

2.1. Технологія пасічникуванння із карпатськими та українськими бджолами. 10

2.2. Форми племінної роботи з бджолами. 13

2.3. Організація та особливості племінної справи у бджільництві 20

АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ ДОСЛІДЖЕННЯ.. 25

ВИСНОВКИ.. 26

ЛІТЕРАТУРА.. 28

ВСТУП

Нині загальна кількість бджолиних сімей на Україні досягає 4 млн. Від бджіл одержують такі цінні продукти як мед, віск, квітковий пи­лок, маточне молочко, вони відіграють провідну роль при запиленні ентомофільних сільськогосподарських культур. В середньому від однієї сім'ї бджіл одержують 10—12 кг то­варного меду. Однак на деяких пасіках цей по­казник значно вищий і досягає 40—50 кг і більше меду від бджолиної сім'ї.

В умовах інтенсивного землеробства, де великі площі займають сільськогосподарські культури, що не виділяють нектар, важко розраховувати на значне збільшення вироб­ництва меду за рахунок поліпшення кормо­вої бази. Проте у багатьох районах Ук­раїни склалися сприятливі умови (теплий клімат, цінні породи бджіл, відповідні медо­носні угіддя тощо) для розвитку - матко-вивідної справи. На жаль, районовані на більшості пасік степові українські та кар­патські бджоли дуже метизовані іншими по­родами, зокрема кавказькими. В цих умовах зростає значення систематичної племінної роботи з районованими породами бджіл на пасіках.

Одержати від бджіл якнайбільше продук­ції — закономірне прагнення пасічника. Але од­ного лише бажання для цього мало. На думку деяких вчених, на збір меду бджолами вплива­ють близько 40 факторів.

Бджоли відомі людині з давніх-давен. Але завжди людина прагнула дізнатися про них якомога більше: звідки походить назва бджола, чому бджоли живуть сім'ями, що означають бджолині танки, чому мед такий цінний, як довго живе бджола...

Світ бджоли - джерело пошуків і "великих натхнень" ентомологів та бджільників, філологів та літераторів, поетів і прозаїків, драматургів і акторів, а також тих, хто цікавиться світом комах.

Шанобливе ставлення людини до бджоли цілком зрозуміле. Адже бджола - це єдина комаха, яка дає людині смачну і поживну їжу. Біологія (ентомологія) давно і ретельно вивчає бджолу, її будову, розвиток, закони бджолиної сім'ї. Коли ближче знайомишся з цими комахами, розумієш людей, які присвятили життя їх вивченню, а також поетів, які оспівують бджолу як символ працелюбності та мудрості.

Відомо, що племінна робота в будь-якій галузі тваринництва у тому числі і в бджільництві, є найдешевшим і найшвидшим способом значного підви­щення ефективності виробництва. Тільки відселекціонований матеріал здатний нести в собі та передавати нащадкам ком­плекс цінних задатків, які формувалися природою та відбиралися селекціонерами протягом багатьох років, а то і десятиліть. Особливістю племінної роботи у бджільництві є те, що матки спаровують­ся з трутнями в повітрі. Зазвичай це відбу­вається раз в житті за один або декілька шлюбних вильотів. За різними даними, матка в більшості випадків парується з 5-12 трутнями, що залежить від кількості трутнів на пасіці та їх якості. Парування матки з декількома трутнями - якщо не втру­чається людина - є природним запобі­ганням інбридингу.

Мета наукової роботи: дослідити як результати племінної роботи впливають не тільки на кількість продукції, одержаної від бджіл, але й на продуктивність праці пасічника.

Актуальність дослідження. Наявність відповідної літератури та дослідження вчених на дану тему, свідчать про те, що це питання є надзвичайної актуальним і в наш час, час реформ сільськогосподарських господарств і комплексів.

Головне завдання. Розглянути і проаналізувати технологію племінної роботи у бджільництві, дослідити особливості процесу племінної роботи із різними породами бджіл.

Надалі автори наукової роботи планують продовжити роботу над дослідженням даної теми — шукатимуть і досліджуватимуть нові методи і методики роботи із бджолами.

Тож матеріали дослідження в подальшому можуть бути застосовані під час семінарів-практикумів пасічників, а також для приватних пасічницьких господарств, зокрема пасічників-початківців. 

Закрити

Племінна робота в бджільництві

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.