Зміст

Вступ 

Розділ I. Вирощування і розведення Золотого вуса 

Розділ II. Золотий вус - домашній лікар і засіб від тисячі хвороб 

2.1. Свіже листя, водні настої 

2.2. Спиртова настоянка 

2.3. Олії 

2.4. Мазі 

Розділ III. Наскільки небезпечний прийом рослини Золотий вус 

Розділ IV. Наші дослідження 

Висновки 

Список використаних джерел і літератури


Вступ

Свідоме засвоєння екологічної культури має розпочинатися ще з дитинства, одночасно з формуванням загальної культури.

Природне середовище було, є і буде незмінним партнером людей в їх повсякденному житті. Ми черпаємо зі скриньки природи всі наші багатства. Природа, її краса і велич залишаються нашим головним скарбом, нашою святинею, що непідвладна часові, моді...

Екологічна культура — культура всіх видів людської діяльності, так чи інакше пов'язаних із пізнанням, освоєнням і перетворенням природи, — складається зі знання та розуміння екологічних нормативів, усвідомлення необхідності їх дотримання, сформованого почуття громадянської відповідальності за долю природи, виражається у розробленні природоохоронних заходів та безпосередній участі у їх проведенні.

Екологічна культура займає одне з провідних місць у світі, тому варто розпочати її вивчення саме зараз.Кімнатні рослини — давня галузь декоративно-квіткового і обмежено натурального чи комерційного господарства.Багато людей недооцінюють значення кімнатних квітів, думаючи про них лише як про прикрасу будинку, ліки або засобі поліпшення мікроклімату квартири, і навіть не припускають, що квіти здатні відкрити перед людиною цілий світ гармонії, очистити будинок і захистити його від неприємностей. Квіти допомагають розвинути творчі здібності, благотворно впливають на серцево-судинну систему і на фізичний, психологічний та енергетичний стан людини в цілому. Такою рослиною і є Золотий Вус.

У листі, вусах і стеблі каллізії запашної були виявлені унікальні за складом діючі речовини, на думку вчених саме поєднання цих речовин і дає такий приголомшливий цілющий ефект. Вміст у різних частинах рослини біфенолів дозволяє використовувати золотий вус як потужний антисептик, а бетаситостерин, що володіє гормоноподібною активністю, має протиракову дію.

Мета роботи: з’ясувати цілющі властивості Золотого вуса (речовини) та їх використовування у косметології (спиртові настоянки, олії, масла).

Актуальність роботи: екологічна культура займає одне з провідних місць у культурах всього світу. Поряд з нами існують рослини, які мають як і цілющі властивості, так і небезпечні речовини. Варто з’ясувати дане питання, на прикладі, рослини Золотий вус. Дана рослина є у кожній квартирі, але не кожен досконало знає її позитивне життя у нашому житті.

Обєктом дослідження: рослина Золотий Вус.

Предмет дослідження: цілющі властивості( речовини), їх використання у косметології( спиртові настоянки, олії, мазі).

Методологічну основу дослідження склали принципи об’єктивності, суб’єктивності, нейтральності, а також методи аналізу, синтезу, порівняння і співставлення.

Для реалізації поставленої мети були виділені такі завдання:

1.З’ясувати періодизацію вирощування і розведення Золотого вуса.

2. З’ясувати важливість рослини Золотого вуса як домашнього лікаря.

3. Визначити рецепти створення водних настоїв зі свіжого листя.

4. Визначити відсоток небезепки прийому рослини Золотий вус.

5. Провести власні дослідження і аналіз щодо даної рослини.


Розділ I. Вирощування і розведення Золотого вуса

Золотий вус — домашній лікар і засіб від тисячі хвороб

Золотий вус, дихоризандра, домашній женьшень, далекосхідний вус, живе волосся — все це назви однієї рослини, яку за цілющі властивості називають диво-рослиною.

Ця кімнатна рослина, яку ще називають “кукурудзкою”, “домашнім женьшенем”, родом з Мексики. Офіційна назва “каллізія духмяна”, бо її дрібненькі білі квіти, зібрані в китиці, мають ніжний гіацинтовий запах. Правда, цвіте вона далеко не завжди і не у всіх.

Ця рослина прийшла до нас з Південної Америки, а саме з Мексики, знайшла розповсюдження від краю до краю колишнього Союзу, має близько п'ятнадцяти народних назв: «кукурудзка», «домашній женьшень», «Венерин волос», «живе волосся», а ось з ботанічною назвою їй не повезло: воронежский гомеопат в своїй анотації назвав її дихоризандра, має бульбоподібне коріння і її стебло відмирає, а у Золотого вуса або «живого волоса» корінь мичкуватий, стебло багаторічне. [2, с. 338]

В інших джерелах ще одна офіційна назва «каллізія духмяна», бо її дрібненькі білі квіти, зібрані в китиці, мають ніжний гіацинтовий запах. Правда, цвіте вона далеко не завжди і не в усіх, але у нас все-таки зацвіла. Це щось схоже на те, як цвіте верба. Але це тільки на перший погляд...А приглянувшись видно, що його цвіт нехай і невишуканий, але ексклюзивний.

Характеристика роботи

Курсова

Кількість сторінок: 24

Безкоштовна робота

Закрити

Диво рослина - Золотий Вус

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.