План

1. Гемолімфа, її склад і функції.

2. Гемоцити, їх типи і функції, значення для линяння, перетворення, захист організму від патогенних мікроорганізмів і паразитів. Циркуляція гемолімфи.

3. Дихання. Система трахей та їх будова. Трахеоли.

4. Будова дихальця і його функції. Залози та інкреція.

5. Гормони. Перспективи використання ювенільного гормона і ювеноїдів проти шкідників.

6. Екскреція і водно-солевий баланс.

7. Жирове тіло. Будова, склад, значення і функції на різних стадіях розвитку, розмноження, процес виділення під час анабіозу.

8. Нервова система. Будова нервової системи.

1. Гемолімфа, її склад і функції.

Кров, або гемолімфа, складається з плазми і гемоцитів.

Плазма забарвлена в жовтуватий, або зеленуватий колір, або безбарвна; у личинок комарів-дзвінців (Chiromidae), які живуть у воді, плазма забарвлена в червоний колір за рахунок речовини близької за будовою до гемоглобіну хребетних.

Плазма містить неорганіфчні солі у вигляді катіонів (Na+, K+, Ca+, Mg+) і аніонів (соляної, фосфорної, вугільної кислот), поживні речовини, сечову кислоту, ферменти, гормони і пігменти; вміст води мінливий в межах 75-90%. Реакція гемолімфи слабкокисла або нейтральна ( рН 6-7).

Гемоцити мезодермального походження. Форма різна, є рухливі і нерухомі гемоцити. В 1 мм3 гемолімфи, напр. Сонечка, міститься 80 тис. гемоцитів.

Розрізняють три типи гемоцитів:

хромофільні лейкоцити, амебоцити;

гемоцити з зернистою плазмою;

фагоцити – гомогенна плазма.

Склад форменнних елементів і хімічних речовин в гемолімфі, її рН, змінюються в залежності від розвитку комахи і дії довкілля, є показниками фізіологічного стану комахи. Так, співвідношення між іонами натрія і калія в гемолімфі відображає інтенсивність обміну в організмі. Зміна даного співвдіношення на користь натрія вказує на пониження обмінних процесів, наприклад, при зменшенні рухової активності, в період діапаузи, під дією інсектицидів.

Функції гемолімфи:

транспортна – транспорт поживних речовин до тканин, поглинання з тканин продуктів метаболізму, і переніс їх до органів виділення;

гуморальна – містить гормони залоз внутрішньох секреції, які регулюють фізіологічні процеси;

дихальну – незначна і обмежена фізично розчиненим в ній киснем; лише у личинок комарів – дзвінців, кров містить хімічний переносник кисню – червоний пігмент, ці личинки живуть у воді з непостійним вмістом кисню, і цей пігмент відіграє особливу роль в добуванні та транспорті кисню при його нестачі.

Механічна – створення внутрішнього тиску, або тургору; завдяки цьому у комах з м’якими покривами, наприклад у личинок, підтримується форма тіла; шляхом скорочення м’язів може виникати підвищення тиску крові, що сприяє виконанню тої чи іншої роботи органів (розправлення крил у молодих особин, розрив кутикулярного покриву у личинок під час линьки);

Імунна;

Захисна; вибризкується при самозахисті – це автогеморрагія – спостерігається у деяких саранових, коників і інших; в інших випадках кров має сильно діючі біологічно активні речовини, які виділяються назовні при небезпеці (у жуків-наривників Meloidae), в крові яких є кантаридін, що визиває на шкірі людини і теплокровних пухлини.


2. Гемоцити, їх типи і функції, значення для линяння, перетворення, захист організму від патогенних мікроорганізмів і паразитів. Циркуляція гемолімфи.

Гемоцити мезодермального походження. Форма різна, є рухливі і нерухомі гемоцити. В 1 мм3 гемолімфи, напр. Сонечка, міститься 80 тис. гемоцитів.

Розрізняють три типи гемоцитів:

хромофільні лейкоцити, амебоцити;

гемоцити з зернистою плазмою;

фагоцити – гомогенна плазма.

Гемоцити — це клітини мезодермального походження. Усі вони безбарвні й мають ядра. Розрізняють кілька типів гемоцитів (рис. 135): одні з них можуть утворювати псевдоподії й здійснювати фагоцитоз, інші — нагромаджують поживні речовини, наприклад глікоген, і транспортують їх у тканини. У різних ділянках тіла, переважно в жировому тілі, є скупчення недиференційованих клітин, які перетворюються на гемоцити й потрапляють у плазму.

Характеристика роботи

Контрольна

Кількість сторінок: 10

Безкоштовна робота

Закрити

Ентомологія 4

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.