План

1. Родина Селерові (Зонтичні)

2. Родини Березові. Макові.

3. Розвиток пагона з бруньки. Типи галуження пагонів

4. Рослинний покрив земної кулі. Рослинність холодного поясу

5. Рослинність екваторіально-тропічного поясу

6. Рослинність помірного поясу

7. Рослинність субтропічного поясу

8. Світло як екологічний фактор

1. Родина Селерові (Зонтичні)

Налічує близько 300 родів і 300 видів, поширених по всій земній кулі, а у флорі України – близько 150 видів.

Через зонтичних переважають трав’янисті рослини, дуже рідко напівкущі і кущі. Листки прості, чергові, без прилистків, черешки біля основи розростаються в піхви, які охоплюють стебло. Квітки актиноморфні, п’ятичленні, двостатеві, зібрані в характерне для родини суцвіття складний зонтик; інколи біля основи променів суцвіття утворюють обгортку і обгорточку, чашечка редукована до зубців. Віночок роздільнопелюстковий. Пелюсток 5; тичинок 5; маточка одна з двома стовпчиками, зав’язь нижня. Плід - двосім’янка, після достигання розпадається на два плодики, що висять на ниткоподібній плодоніжці.

Серед численних представників родини зонтичних є важливі харчові (яглиця, морква, петрушка), ефіроолійні (фенхель, коріандр), лікарські (дягель, болиголов), кормові (борщівник), декоративні (миколайчики, любисток) рослини.


2. Родини Березові. Макові.

Березові — родина однодомних рослин, що включає близько 150 видів дерев, рідше кущів, розбитих на 6 родів. Найпоширенішими родами цих рослин є береза і вільха. Березові поділяються на дві підродини: березові, до якої входять роди береза та вільха, і ліщинові, що включає роди ліщина, граб, хмелеграб і остріопсис.

Листя чергове, з перистонервним жилкуванням, з більш-менш довгими черешками або майже сидяче, частіше з пилчастим або зубчастим краєм, іноді лопатеве або розсічене. Листя, прилистки, черешки, бруньки та молоді пагони бувають голими, покритими восковим нальотом або опушеними більш-менш інтенсивно аж до повстяного опушення. Молоді гілки березових покриті корком. Чоловічі суцвіття довгі, циліндричні, сережкоподібні, складні, тому що в пазусі кожної покривної лусочки розміщується група з 2-3 квіток. Жіночі суцвіття коротші і теж складні. Квітки дрібні з простою оцвітиною. Тичинок 1-12. Зав'язь верхня, з 2 приймочками. Формула квітки:; Плоди — горіх, горішок або крилатка. Коренева система досить потужна, у багатьох видів поверхнева. Характерна наявність мікоризи.

Більшість березових дає якісну деревину, що використовується в столярно-меблевому виробництві, для різної переробки і як паливо. Бруньки і листя беріз використовують у медицині як бактерицидний і жовчогінний засіб.

Макові — родина дводольних рослин порядку жовтецевоцвіті.

Однорічні та багаторічні трави, містять нерідко молочний сік; листки чергові, зрідка протилежні. Квіти або одиночні, або утворюють китицеподібне суцвіття. Вони двостатеві, правильні або неправильні; в чашечці здебільшого 2 листочки, у віночку 4 пелюстки, але бувають винятки; тичинки, яких багато, розташовані в 2 або 4 кола, рідше тільки 4 або 2.

Гінецей містить від 2 до 16 маточок, зрощених до верхівки і утворює одну цілісну зав'язь, здебільшого одногніздну. Плід сухий, коробчатий, одногніздний або розділений на неповні гнізда, рідко горіхоподібний. Насіння з маслянистим білком і маленьким зародком, який у шишконосних забезпечений тільки однієї сім'ядолею замість двох. Запилення відбувається переважно за допомогою комах.

Характеристика роботи

Контрольна

Кількість сторінок: 11

Безкоштовна робота

Закрити

Ботаніка 12

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.