План

1. Родина Бобові

2. Родина Букові

3. Родина Гарбузові

4. Родина Гречкові

5. Родина Губоцвіті

6. Родина Жовтецеві

7. Родина Злакові (Тонконогові)

8. Родина Лілійних

9. Родина Льонові

10. Родина Осокові

11. Родина Пасльонові

12. Родина Розові

1. Родина Бобові

Це одна з найбільших родин серед квіткових. Налічує близько 12 тис. видів, широко поширених в усіх зонах земної кулі. У флорі України представлено понад 300 видів. Однорічні й багаторічні трави – дерева й кущі. Листки чергові, найчастіше складні, перисто- й пальчастоскладні, рідко прості з прилистками. Квітки двостатеві, зигоморфні, здебільшого зібрані в головку, зонтик, китицю. Чашечка – з 5 зрослих чашолистків. Пелюсток 5 (2+2+1); верхні непарна велика пелюстка – парус, дві нижні частково зрослі – човник і два весла, або крила. Тичинок найчастіше 10Ю з яких 9 зрослі, інколи, багато або 4-5-9. Маточка утворена одним плодолистиком, зав’язь верхня. Плоди – боби, що розкриваються двома стулками. В деяких рослин боби маленькі, з однією насіниною. Насіння без ендосперму.

Родина має дуже велике народногосподарське значення. Роль цієї родини як нагромаджувача азоту в грунті важлива як для сільського господарства, так і для природних угруповань. Завдяки симбіозу з бульбочковими бактеріями у вегетативних органах і насінні бобових високий вміст білка. Особливо велике народногосподарське значення мають горох, сочевиці, кінські боби, соя, конюшина, люцерна, люпин та багато інших. Серед представників є багато лікарських (софора, буркун, астрагал), декоративних (робінія, чина, золотий дощ, альбіція), та інших корисних рослин.


2. Родина Букові

Букові — родина однодомних рослин, що включає близько 800 видів дерев, рідше кущів, розбитих на 9 родів. Найвідомішими родами цих рослин є дуб, каштан і бук.

Родина букових містить 8-9 родів більше 900 видів. Листки чергові або дуже рідко кільчасті, перистонерівні, з лінійними прилистками, що зазвичай рано опадають. Членики судин зі ступінчатою, зі ступінчатою і простою або частіше тільки з простою перфорацією. Квітки дрібні, однодомні, в верхоквіткових суцвіттях різного типу — колосоподібні, сережкоподібні, гроноподібні або кулясті, рідше поодинокі. Плюска утворена видозміненими кінцевими стерильними гілками суцвіття. Вона зазвичай забезпечена придатками різноманітної форми — лусочками, шипами, горбками, щетинками, гомологічними приквітками. Число лопатей плюску зазвичай залежить від числа квіток у діхазії.

Квітки букових часто бувають з рудиментами органів іншої статі. Чашолистків зазвичай 6, рідше менше (до 2) або більше (до 8), чашоподібні, більш-менш зрощених. Тичинок здебільшого 6-12, з тонкими, вільними нитками, що перевищують чашечку; пильовики інтрорзні, прикріплені до тичинкової нитки у середини або в підстави. Пилкові зерна трьохборонові або трьохборонові -порові. Гінецей з 3 (2-9) плодолистків; зав'язь 3 (2-9)-гніздова з двома висячими насіннєвими зачатками в кожному гнізді, з яких розвивається тільки один. Стовпчики вільні або зрослися в колонку, іноді редуковані до коронки.

Плід — односім'яний горіх з твердим околоплодником, укладений повністю або частково в дерев'яніючому плюску.

Квітки одностатеві. Рослина однодомна. Тичинкові квітки зібрані в пониклі сережки, кожна квітка має 68-роздільну зеленувату оцвітину і 6-10 тичинок. Маточкові квітки зібрані по 2-5 у пазухах верхніх листків на довгих квітконосах, дрібні (до 2 мм у діаметрі) з редукованою оцвітиною. Маточка одна з червонуватою трилопатевою приймочкою і нижньою зав'яззю. Плід - горіх (жолудь) голий, бурувато-коричневий.

У науковій медицині використовують кору дуба, в якій, крім дубильних речовин, містяться елагова й галова кислоти, слиз, цукор, крохмаль, білки, мінеральні речовини. Вона має в’яжучі і протизапальні властивості. Відвар кора використовують для полоскань при гінгівітах, стоматитах, ангінах та при запаленні слизової оболонки глотки й гортані, а також для лікування опіків і при отруєннях алкалоїдами і солями важких металів.


3. Родина Гарбузові

Об’єднує біля 700 видів і приблизно 90 родів. Переважна більшість видів – однорічні трави, рідко кущі або невеликі дерева є стебло лежаче – батоги, що чіпляються за допомогою вусиків. Листки прості, чергові, великі без прилистків. Квітки актиноморфні, роздільностатеві, однодомні або дводомні, з подвійною п’ятичленною, часто зрослою оцвітиною. Чашечка і віночок зростаються біля основи у спільну трубку. Тичинок 5. У більшості видів тичинки зрослися по дві нитками або пиляками. Маточка одна з двох-трьох або п’яти плодолистиків, зав’язь нижня. Плід соковитий – гарбузина, рідко коробочка.

Господарсько цінними є такі види: гарбуз звичайний, кавун їстівний, огірок посівний, диня, переступень білий, люфа. В народній медицині застосовується корінь переступеня білого як болезаспокійливий і кровоспинний засіб, а також при кашлі.

Характеристика роботи

Контрольна

Кількість сторінок: 10

Безкоштовна робота

Закрити

Ботаніка 11

Замовити дану роботу можна двома способами:

  • Подзвонити: (097) 844–69–22
  • Заповнити форму замовлення:
Не заповнені всі поля!
Обов'язкові поля до заповнення «ім'я» і одне з полів «телефон» або «email»

Щоб у Вас була можливість впевнитись в наявності обраної роботи, і частково ознайомитись з її змістом, ми можемо за бажанням відправити частини даної роботи безкоштовно. Всі роботи виконані в форматі Word згідно з усіма вимогами щодо оформлення даних робіт.