План

1. Сучасний тероризм

1.1 Міжнародний тероризм на сучасному етапі.

1.2. Перша катастрофа XXIст.

1.3. Особливість сучасного тероризму.

2. Політичні конфлікти

Список використаної літератури

1. Сучасний тероризм

1.1. Міжнародний тероризм на сучасному етапі

Під терором ( лат. „ страх ”, „ жах ”) мають на увазі політику страхання противника і придушення його насильницькими методами аж до фізичного знищення.

Міжнародний тероризм направлений проти громадян, об’єктів, окремих країн і підриває стабільність міжнародних відносин. Він передбачає, наприклад, вбивства, викрадення політиків, дипломатів, вибухи в суспільних місцях тощо.

У XXст. було здійснено безліч терористичних актів. Основні вимоги терористів зводяться, як правило, до звільнення з ув’язнення лідерів і членів своїх організацій, отримання великих сум викупу за заручників, а останнім часом – до політичних вимог.

Найбільші терористичні акти у ХХ ст.:

1956 р. – вибух військових вантажівок і загибель 1200 чоловік в Колумбії;

1970 р. – захоплення палестинськими терористами чотирьох авіалайнерів з пасажирами на борту в Йорданії;

1983 р. – вибух вантажівки на території військової бази в Лівані і загибель 298 морських піхотинців США і французьких солдат;

1985, 1988 рр. – вибухи на борту літаків індійської та американської авіакомпаній;

1994 р. – захоплення алжирськими терористами фрнцузького літака з 230 пасажирами і спроба перетворити його на літаючу бомбу для вибуху в центрі Парижа;

1995 р. – захоплення чеченським терористом Шамілем Басаєвим заручників у лікарні м. Будьонівська і вбивство 130 чоловік;

1999 р. – вибухи житлових будинків і загибель 289 чоловік у російських містах:

Москві, Буйнакську, Волгодонську.

Штаб-квартири терористичних організацій обкутали всю планету ( США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Японія, ПАР тощо ). Філіали таких організацій мають власні назви і своїх ледерів.Найбільшими в світі терористичними організаціями вважаються „ Ісламський джихад Палестини”, „ ФАТХ”, „ХАМАС”,

„ Аль-Каїда”, „ Хезболлах ”тощо.

Своєю метою найбільш небезпечні екстремістські організації вважають боротьбу з неісламським світом, війну з „ невірними ”.

Додаткова інформація

Організація „ Ісламський джихад Палестини ” виникла наприкінці 70-х рр. ХХ ст. У Сирії. Має філіали в Англії, Німеччині, США, на Кіпрі; створені бойові бази з числа біженців. За кожну акцію бойовики отримують велику винагороду. Спеціальний загін смертників з 70 чоловік призначений для терористичних акцій проти Ізраїля і США.

„ ФАТХ ” – найбагатша терористична організація в світі – користується особистою підтримкою колишнього президента Іраку Саддама Хусейна. Організація діє в режимі глибокої конспірації, бойовики різних осередків не знають один одного. „ ФАТХ ” має в своєму арсеналі найсучаснішу зброю.

Афганська інтернаціональна організація „ Аль-Каїда ” створена у 1988 р. Усамою бен Ладеном. Мета діяльності – вбивство американських громадян у всьому світі і підтримка інших терористичних організацій. Організація має новітнє озброєння, яке придбане за рахунок прибутків бен Ладена. Бойовики „ Аль-Каїди ” беруть участь в операціях на території СНД, у колишній Югославії, Індії, країнах Азії.

„ Терористом № 1 ” у світі вважається уроженець Саудівської Аравії 45-річний Усама бен Ладен. Саме його вважають організатором жахливих терактів в США 11вересня 2001 р. У цей день терористи-смертники направили літаки з пасажирами на борту на Всесвітній Торговий Центр в Нью-Йорку, будівлю Пентагона і будівлі в передмісті Вашингтона і Атланти. Загинуло біля 4 тис. чоловік.

Американці не вперше відчувабть на собі дії міжнародних терористів. Навесні 1995 р. була висаджена бомба в торговому центрі Оклахома-Сіті, а в літку 1998 р. внаслідок двох вибухів у будівлях посольств у Кенії і Танзанії (Африка) загинуло 233 особи. Головним підозрюваним в організації цих терактів вважають бен Ладена.

Теракти в Америці примусили світову спільноту об’єднатися в бортьбі з міжнародним тероризмом. Країни європейської спільноти вирішили створити підрозділ по боротьбі з тероризмом в структурі Інтерполу, ввести єдині ордери на розшук і арешт осіб, що підозрюються в здійсненні терактів.

Після 11 вересня Америка завдала удару у відповідь по Афганістану, де правив режим „ Талібан”, що підтримував терористів, і переховувався бен Ладен. Великобританія і Німеччина надали військову підтримку США в антитерористичній операції в Афганістані ( кінець 2001 р. ).

Росія підтримала антитерористичну операцію США, оскільки сам,а зіткнулася з тероризмом у Чечні. „ Терористом № 1” в Росії вважається чеченець Шаміль Басаєв.

Україна засудила терористичні акти в США і підтримала ідею створення міжнародної організації по боротьбі.


1.2. Перша катастрофа ХХІ ст.

11 вересня 2001 р. лишиться у пам’яті багатьох поколінь американців і всього людства, як „ чорний вівторок ”. О 8год. 40 хв. за місцевим часом у верхню частину одного з двох хмарочосів Всесвітнього Торгового Центру в Нью-Йорку врізався пасажирський літак, який був захоплений терористами-камікадзе.

Через 20хв. другий літак врізався у середні поверхи другого будинку. Вибух знищив кілька поверхів. Розпочалась пожежа, яка відрізала шлях людям до рятувальних сходів. Трохи менше ніж за годину обидва будинки-гіганти рухнули. Висота завалів сягала 60 м. Під уламками загинули приблизно 20 тис. осіб. Загальна вартість будівель становить 400 млн. доларів.

Ще через годину була атакована столиця США – Вашингтон. Захоплений терористами літак врізався в приміщення міністра оборони США. Тут, за останніми даними, загинуло 190 чоловік.

Четвертий літак був збитий у штаті Пенсільванія. Найстрашніше те, що американські військові наважилися збити літак з приреченими пасажирами, щоб врятувати величезні маси людей.

Америка стала жертвою подвійних стандартів. З одного боку, вона фінансувала моджехадів, талібів і косовських сепаратистів, з другого – активно боролася з тероризмом. Саме це спричинило потужний вияв агресії в бойовиків-камікадзе. На сьогодні розглядаються кілька версій катастрофи. Серед них антиглобалістська і близькосхідна. Символічно, що терористи атакували ВТЦ і Пентагон – символи економічного процвітання і військової сили. Тому з’являються підстави, що це справа рук противників глобалізації, які не бачать перспективи у мирних формах протесту. Загострення ситуації на Близькому Сході штовхає арабів на удари проти США як основного спонсора Ізраїлю.

Спецслужби США підозрюють у терактах „ терориста № 1 ” Усама бен Ладена, який, за останніми даними, переховувався у бункері на території Афганістану.

Якщо США наважаться знищити всі відомі терористичні організації, то може розпочатися тотальна війна.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 15

Бесплатная работа

Закрыть

Современный терроризм и политические конфликты

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.