План

1. «Ознаки літа» (2 клас). Зміст та методика опрацювання. 

2. «Різноманітність рослин» (3 клас). Зміст та методика опрацювання. 

3. «Тіла і речовини» (4 клас). Зміст та методика опрацювання. 

4. «Із чого виготовляють папір?» (1 клас). Зміст та методика опрацювання. 

5. «Коли ліс дяку, а коли ображається» (2 клас). Зміст та методика опрацювання.

«Ознаки літа» (2 клас). Зміст та методика опрацювання.

Мета: дати учням первинне уявлення про Україну як державу, про усвідомлення своєї приналежності до України; розповісти про столицю України, про гори, моря і річку Дніпро; сприяти розвитку спостережливості, мислення, уяви, пам'яті, активності; виховувати громадянські почуття, любов до Батьківщини.

ХІД УРОКУ

І. Хвилинка спостережень за природою. Повторення вивченого. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.

— Сьогодні _______, день тижня _________. Надворі __________ погода. Небо _______. Опади _______. Вітер ________.

— Як змінилася погода за цей тиждень?

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми і завдань уроку.

►► Робота над загадкою І. Січовика Красивий, щедрий рідний край, І мова наша солов’їна. Люби, шануй, оберіга Усе, що зветься... (Україна).

— Діти, як називається країна, у якій ми живемо?

— Україна — наша земля. Ми називаємо Україну нашою Батьківщиною, тому що тут народжувалися, жили та вмирали наші далекі пращури. Це велика, багата і прекрасна країна. Ми здійснимо мандрівку Україною, про яку ви мрієте.

ІІІ. Сприйняття та усвідомлення нового навчального матеріалу

1. Робота над фотографіями

Учні розглядають фотографії різних куточків України, складають речення.

— Чим багата Україна?

— Якого кольору пшениця, зерно?

— Щоб родила пшениця, що потрібно?

— Якого кольору мирне тихе небо?

— Ми живемо в Україні. Це наша держава, це наша Батьківщина. Батьківщина — це земля не лише ваших батьків, але й дідів й прадідів. Батьківщина — це край, де здавна звучать наша рідна мова і материнська пісня. Наша Батьківщина зветься Україною. Україна — це безкраї лани пшениці, квітучі поля льону, вишневі сади. Це гори Карпати і шахти Донбасу. Це широкий Дніпро-Славутич, що несе свої води в Чорне море. Україна — це і той край, де ви живете і зростаєте. Україна славиться хлібом, пшеницею. В Україні Чорне й Азовське моря, багато річок, на яких ви відпочиваєте. Україна — мирна країна, її народи хочуть жити в мирі й злагоді.

— Як називається наша держава?

— Чим багата Україна?

— Які гори є в Україні?

— Які моря є в Україні?

— Яка річка протікає через усю Україну?

— Як народ прославляє Дніпро?

— Чому говорять, що Дніпро — гордість України?

— Яке місто є столицею України? Де воно розташоване?

Учні розглядають фотографії, складають речення про пам’ятні місця Києва.

2. Фізкультхвилинка

ІV. Закріплення та систематизація набутих знань про об’єкти і явища природи

1. Робота в групах

Учитель пропонує учням об’єднатися у групи по 5-6 осіб за принципом «Квіти» (дзвіночки, конвалії, барвінки, ромашки, айстри).

Кожна група отримує набір карток зі словами: країнастбоук, мтеквітчизна, убатьківщина, оземлякронті.

Завдання: знайти слова, близькі за значенням до слова «Україна».

2. Робота над прислів'ям

  • Людина без Батьківщини, що пташка без домівки.
  • Нема без кореня рослини, а нас, людей, без Батьківщини.
  • Та земля мила, де мати народила.
  • 3. Творча вправа «Скажи своє слово про Україну»

    — Розкажіть, якою ви хочете бачити нашу державу. Що для неї можете зробити сьогодні?

    Учитель пропонує учням працювати у «Колі», що дає можливість усім присутнім на уроці дітям дати свій варіант відповіді, хоча під час цієї форми роботи відповіді обов’язково повторюватимуться.

    Щоб Україна стала прекрасною державою, ви маєте дбати про її зміцнення й процвітання. Ваша любов до України виявляється у старанному навчанні, повазі до людей праці, до українських традицій, любові до природи.

    — Чим славиться Україна?

    — Батьківщина багато означає для кожного з нас. Це, передусім, місто або село, де ви народилися. Рідним краєм ми називаємо місце, де минуло наше дитинство. Батьківщиною українці називають Україну — країну, у якій разом живуть.

    Усі жителі Землі складають світову спільноту землян. Отже, кожен із нас є водночас членом суспільства свого міста або села, громадянином України і землянином.

    — Назвіть рідні вам місця.

  • Моє рідне місто (село) _________.
  • Моя Батьківщина _____________.
  • Моя планета ________________.
  • V. Підсумок уроку

    — Як називається наша Батьківщина?

    — Чим вона багата і славна?


    «Різноманітність рослин» (3 клас). Зміст та методика опрацювання.

    Мета: ознайомити учнів з різноманітністю груп царства рослин; виділити їх характерні особливості; розвивати мовлення, мислення; виховувати допитливість, любов і дбайливе ставлення до навколишнього світу.

    І. Хвилинка спостережень за природою. Повторення вивченого. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.

    Діти, який сьогодні день?

    Який день тижня?

    Яка пора року?

    Що ви бачите за вікном?

    Відкрийте середину свого зошита, запишіть число. Тож яке сьогодні небо?

    Чи є сильний вітер чи дощ?

    Чи замітили ви щось на траві вранці як йшли до школи?

    Характеристики работы

    Контрольная

    Количество страниц: 16

    Бесплатная работа

    Закрыть

    Методика преподавания естествознания 16

    Заказать данную работу можно двумя способами:

    • Позвонить: (097) 844–69–22
    • Заполнить форму заказа:
    Не заполнены все поля!
    Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

    Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.