План

«Горизонт. Сторони горизонту» (4 клас). Зміст та методика опрацювання. 

«Яку будову має рослина» (1 клас). Зміст та методика опрацювання. 

«Ознаки зими» (2 клас). Зміст та методика опрацювання. 

«Поняття про гірські породи, їхня різноманітність» (3 клас). Зміст та методика опрацювання. 

«Природа океанів. Тихий океан» (4 клас). Зміст та методика опрацювання.

«Горизонт. Сторони горизонту» (4 клас). Зміст та методика опрацювання.

Мета: удосконалювати навички групової роботи при вивченні нової теми: «Компас. Орієнтування за компасом» самостійно, при підготовці міркувань, розв'язування ребусів, кросворду; розвивати діалогічне мовлення в ході роботи в групах, монологічне мовлення при складанні міркувань; пізнавальну активність під час підготовки повідомлень; спостережливість; учити міркувати, аналізуючи об'єкти природи; знання роботи з компасом застосовувати на практиці.

Обладнання: картки (ребуси, кросворд, компас, сторони горизонту); ілюстрації місцевостей; глобус, компас.

Хід уроку

I.Хвилинка спостережень. Повторення вивченого. Актуалізація опорних знань

► Вправа «Погода»— Яка зараз пора року? — Який місяць? — Яке число? — Тепло чи холодно надворі? — Який стан неба? — Яка температура повітря? — Чи були сьогодні протягом дня опади?

3. Повідомлення учнів.

Слухання повідомлень учнів «Уявлення людей про Землю».

II. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми і завдань уроку

1. Бесіда.

— Пригадайте уроки образотворчого мистецтва — малювання пейзажу. З чого слід починати малюнок? (З лінії горизонту).

— Сьогодні ми більше дізнаємося про горизонт, його сторони, будемо вчитися роботі з компасом.

2. Робота у групах. Відгадати ребуси.

(Обрій) (Горизонт) (Компас)

III. Сприйняття та усвідомлення нового навчального матеріалу

1. Словникова робота.

Горизонт — частина земної поверхні, яку ми можемо охопити оком.

Лінія горизонту — уявна лінія, по якій небо ніби з'єднується із поверхнею землі.

2. Слово вчителя з елементами бесіди.

Частина земної поверхні на відкритих для нашого погляду місцях, де добре видно лінію горизонту, називається відкритою місцевістю, а горизонт — видимим, у лісах, горах і містах лінію горизонту не видно, тому таку місцевість називають закритою. До лінії горизонту неможливо наблизитися: вона постійно віддаляється.

— Поміркуйте, на яких ілюстраціях місцевість можна назвати відкритою, а на яких — закритою. Чому?

Горизонт має основні сторони: північ, південь, схід, захід.

Між основними сторонами горизонту знаходяться проміжні сторони: північний схід, південний схід, північний захід, південний захід (Пн.-Сх.; Пн.-З.; Пд.-Сх.; Пд.-З.).

3. Завдання учням.

Спробуйте розмістити проміжні сторони горизонту між основними.

4. Розповідь учителя. (Демонстрування ілюстрацій).

— Де знаходиться північ?

Ви вже знаєте, що Земля має властивості магніту, і на Землі два магнітних полюси — північний і південний. Від одного полюсу до другого йдуть силові магнітні лінії. Існує прилад для визначення сторін горизонту — компас. Магнітна стрілка компасу завжди вказує на північ.

IV. Закріплення та систематизація набутих знань про об’єкти і явища природи

5. Робота у групах. Опрацювання за підручником будови компаса і правил користування компасом. Кожна група має 1—2 компаси.

1) Підписати частини компаса.

2) Продемонструвати правила роботи з компасом. Зробити по 5 кроків на північ (І група), південь (II група), захід (III група), схід (IV група).

IV. Оцінювання і самооцінювання Робота в зошитах. Взаємоперевірка.

V. Підбиття підсумків уроку Робота у групах.

Розгадування кросворду на швидкість.

1. Яка планета має властивості магніту? (Земля)

2. Прилад для визначення сторін горизонту. (Компас)

3. Синонім до слова обрій. (Горизонт)

4. У який колір фарбується кінець стрілки компаса, що вказує на північ? (Синій)

5. Стрілка компаса завжди вказує на.... (Північ)

6. Спеціальний важіль, який фіксує стрілку. (Аретир)

VI. Домашнє завдання

1. Опрацювання статей підручника.

2. Календар спостережень за погодою.

3. Індивідуалізоване завдання. Підготувати повідомлення про орієнтування на місцевості без допомоги компаса.


«Яку будову має рослина» (1 клас). Зміст та методика опрацювання.

Мета: ознайомити дітей з будовою рослин, з’ясувати значущість кожного органа рослини; розвивати мовлення, мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи.

ХІД УРОКУ

Хід уроку

І. Хвилинка спостережень. Повторення вивченого. Актуалізація опорних знань

► Вправа «Погода»— Яка зараз пора року? — Який місяць? — Яке число? — Тепло чи холодно надворі? — Який стан неба? — Яка температура повітря? — Чи були сьогодні протягом дня опади?

II. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми і завдань уроку

— Відгадайте загадки.

На дошці з’являються картинки-відгадки.

  • Навесні цвітуть, мов свічі,Заглядають сонцю в вічі,А під осінь ті свічки
  • Вдягнуть з голок кожушки. (Каштан)

  • Я на сонце дуже схожа —Золотиста, ніжна, гожа.Рано-вранці розквітаю.Відгадати вам неважко,Що за квітка я?.. (Ромашка).
  • На кущах росте низенько Оця ягідка кисленька. Рвеш, так не подряпай ручки,
  • Бо на тих кущах колючки. (Аґрус)

    — Яку загальну назву можна дати всім цим відгадкам? (Рослини) — Назвіть рослини, які ви знаєте. — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, з чого складаються рослини.

    III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

    1. Робота за підручником (с. 58-59)

    — Високий дуб і низенька ромашка, колючий аґрус і блакитні дзвоники — все це рослини. Вони різні, проте складаються з однакових частин: корінь, стебло, листки, квітки, плоди. Ці частини називають органами рослини.

    — Розгляньте фото на с. 58. — До якої квітки прилетіло Сонечко Семикрапочка? Що нового воно дізналося про будову рослин?

    — Знайдіть на малюнку органи рослини: корінь, стебло, листки, квітки, плоди з насінням.

    Робота в групах

    — Поміркуйте: з яких частин складаються рослини? — Роздивіться зображення купальниці і назвіть усі її частини. — Рослини виглядають по-різному. Але всі вони мають корінь, стебло, листя, квітку, плід і насіння. — Якщо у рослин є квітка, то їх називають квітковими. — Розгляньте фото на с. 59.

    — Назвіть квіткові рослини.

    Характеристики работы

    Контрольная

    Количество страниц: 16

    Бесплатная работа

    Закрыть

    Методика преподавания естествознания 14

    Заказать данную работу можно двумя способами:

    • Позвонить: (097) 844–69–22
    • Заполнить форму заказа:
    Не заполнены все поля!
    Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

    Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.