Народний художник СРСР і України. Член-кореспондент Академії мистецтв СРСР, заслужений діяч мистецтв, один з ініціаторів створення Товариства діячів образотворчого мистецтва на Підкарпатській Русі, фундатор Ужгородської художньої школи

Народився 2 жовтня 1891 у с. Кобилецька Поляна Рахівського району Закарпатської області. Перші юнацькі спроби майбутнього майстра помітив і підтримав викладач ма­люнка Мукачівської гімназії Тібор Калмаром, а також друг батька, художник І. Рошко- вич. Упродовж 1910-1914 рр. Йосип Бокшай навчався в Будапештській академії образо­творчих мистецтв у класі відомого угорського живописця Імре Ревеса (Чебрая).

Із початком І Світової війни Йосипа Бокшая мобілізували рядовим вояком австро- угорської армії, а 24 березня 1915 року він потрапив у російський полон. Після півтора­річних поневірянь у Туркестані його перевели в Центральну Україну.

Осінній мотив. Скалка. Полотно, олія, 85x100. 1937

Повернувшись навесні 1918 р.із полону, жив в Ужгороді й вчителював в Ужгородській міській школі, а з 1919 р. — в Ужгородській реальній гімназії, в якій пропрацював без­перервно до 1945 р. Увесь цей час він активно і плідно займався пейзажним живописом, виконував натюрморти, фігуративно-декоративні композиції з народного життя, писав портрети релігійних і громадських діячів, досягав особливих успіхів у церковному маляр­стві. Перша персональна виставка митця була організована 1926 р. у Празі, а потім про­демонстрована в Ужгороді.

З метою вдосконалення майстерності здійснював поїздки в Італію, Німеччину, Югос­лавію (Далмацію), Францію. Найбільше захоплення в Йосипа Бокшая викликали твори Джованні Баттісти Тьєполо та Фріца фон Уде. Підсумком творчих пошуків художника цього періоду стали персональні виставки в 1926 р. у Празі та Ужгороді.

Бокораші. Картон, темпера, 74x100. 1930-1933

Для багатьох відомих художників України, що навчалися в Ужгородській реальній гімназії, Публічній школі рисунка, а пізніше в Ужгородському училищі прикладного мис­тецтва, Йосип Бокшай був улюбленим учителем. Серед них — такі відомі митці, як Золтан Шолтес, Василь Габда, Антон Кашшай, Іван Шутєв, Юрій Герц та інші. Вимоги, які він ста­вив до своїх учнів, він сформулював так: «Щоби створити справжнє полотно, художник має бути, по-перше, майстром, по-друге — громадянином». Цих вимог Йосип Бокшай пе­редусім дотримувався сам.

Значним є внесок Бокшая у справу розвитку художньої освіти у Львові, де він працю­вав на посаді доцента Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва протягом 1951-1957 рр. У цей період, а також у 60-70-ті роки твори майстра виставлялися практично на всіх значних виставках, що відбувалися в Україні та за її межами.

Характеристики работы

Реферат

Количество страниц: 3

Бесплатная работа

Закрыть

Бокшай Иосиф Иосифович

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.