План

1. Креативність в менеджменті

2. Функції менеджменту управління людськими ресурсами

3. Роль внутрішнього навчання і підвищення кваліфікації в реалізації стратегії підприємства

4. Системи оцінки досягнень

Використана література

1. Креативність в менеджменті

Термін «креативність» походить від латинського слова «creatura», що означає створення, творіння. Не випадково, кажучи про креативність людини, в першу чергу, мається на увазі творча особистість, нестандартна і оригінально мисляча. У це поняття входять і такі якості як гнучкість, навченість, самостійність, прагнення знаходити вихід з самих безвихідних ситуацій і так далі

Креативність стає все актуальнішою не лише для працівників творчих професій, але і для менеджерів. Вся справа в швидкому темпі і багатоплановості сучасного життя, які вимагають уміння гнучко і творчо реагувати на зміни, що відбуваються. Сьогодні жодна компанія не може дозволити собі розслабитися: конкуренція надзвичайно жорстока. Саме тому працедавці так зацікавлені в людях, які здатні нестандартно мислити, знаходити нові ідеї і підходи до управління.

Спочатку креативність менеджерів зв'язувалася з сферою їх професійної діяльності. Наприклад, вважалося, що менеджери приватних фірм креативніші від управлінців крупних державних підприємств, а рекламщики найбільш креативні, ніж фінансисти. Проте проведені західними фахівцями дослідження довели відсутність зв'язку між креативністю і сферою діяльності фахівця. Креативність – це внутрішня якість людини, залежна від її особових характеристик. Адже і фінансисти незрідка впроваджують інновації, що оптимізують діяльність співробітників.

Чим відрізняється креативний менеджер? В першу чергу, відсутністю страху перед стереотипами. Він сміливо руйнує устояні традиції і впроваджує інноваційні рішення. Такий підхід до повсякденної діяльності дозволяє компанії не лише перебувати «на плаву», але і обходити своїх конкурентів. Адже креативний менеджер розуміє, що будь-яка технологія, новий продукт або вид послуги дуже швидко відстають від життя. Тому він не бореться із змінами, а передбачає їх, приймаючи нестандартні рішення і виводячи, тим самим, компанію на передові позиції.

Приймаючи на роботу нового менеджера, працедавець оцінює не лише перераховані в резюме ділові якості і професійний досвід, але і особові характеристики. Для цього кандидата запрошують на співбесіду. Перевірити креативність фахівця творчої професії досить просто: досить подивитися його портфоліо. Це відноситься до менеджерів по рекламі, дизайнерів, журналістів і так далі А ось як бути з фінансистами, менеджерами з продажу і іншими професіоналами, здавалося б, далекими від творчості? Насправді, теж не складно. Запропонуєте кандидатові як тестове завдання яку-небудь типову для вашої компанії ситуацію, що вимагає оперативного рішення. Якщо менеджер діє за стандартною схемою, прийнятою у вашій фірмі, – це вже добре. Значить, він міцний професіонал. Якщо ж пропонує несподівану схему дій, яка до того ж дозволяє вирішити ситуацію найбільш оперативно або з найменшими затратами, то перед вами креативний професіонал.

З вищесказаного виходить, що креативність повинна базуватися на твердих знаннях і професійному досвіді, до яких додаються гнучкий розум і творче мислення. Поглянувши на завдання з різних точок зору, креативний менеджер зможе запропонувати нестандартне вирішення його. Крім того, креативні люди, як правило, надзвичайно харизматичні, а значить, зможуть захопити своїми ідеями колектив, що теж дуже важливе для менеджера.

Навіть спочатку креативні люди можуть зіткнутися з бар'єрами, блокуючими прояви креативності. До таких бар'єрів, наприклад, відноситься навколишнє оточення, що не розташовує до творчості. У колективі має бути сприятливий психологічний клімат. Нервозність і стреси не сприяють розвитку креативності. Крім того, менеджер має бути упевнений в надійності і стабільності компанії. Жодна людина не здатна творчо мислити в ситуації невідомості або страху перед завтрашнім днем. Інший бар'єр - неправильна оплата праці, коли менеджер боїться допустити помилку і позбутися бонуса. Не можна оплачувати кожен крок фахівця. Це автоматично блокує здатність мислити креативно, оскільки стримує ризиковані вчинки, без яких неможливі революційні зміни. Менеджер повинен розуміти, що його праця оплачується справедливо. Тоді він, не думаючи щодня про розмір компенсації, зможе видавати творчі ідеї. Блокує креативність і недолік часу. В умовах цейтноту людина не може концентруватися на поставленому завданні, а відповідно, проникнути в його суть. Втім, дуже велика кількість часу теж негативно позначається на креативності, оскільки викликає нудьгу. Необхідно знайти «золоту середину» і усунути всі відволікаючі від рішення задачі чинники.

Негативний вплив на креативність надає і атмосфера змагання. Для здобуття найбільш успішного результату необхідна командна діяльність і співпраця. Якщо команда йде до однієї мети, вона швидше досягне успіху, ніж кожен прагнутиме тягнути ковдру на себе. Тому якщо в команді, наприклад, 2 креативних співробітника, краще направити їх діяльність в різні напрями. І обов'язково заохотити роботу кожного з них.

Креативність, як і будь-яку якість характеру можна розвивати і стимулювати. У кожному з нас закладені потенційні здібності, які при грамотному підході можна розкрити. Що для цього потрібно? По-перше, сприятливий психологічний клімат в колективі. Людина може працювати творчо лише там, де добре себе відчуває. Для цього їй потрібно якомога більше свободи і самостійність. Необхідно максимально задіювати знання і навики співробітників, надати їм можливість самореалізації. Не можна забувати про навчання персоналу. Для розвитку креативності постійно потрібна нова інформація, яку можна отримати на конференціях, тренінгах і семінарах. Вдалі пропозиції і ідеї обов'язково повинні заохочуватися. І не слід боятися похвали – для креативних людей дуже важлива оцінка їх праці. Деколи навіть важливіше, ніж матеріальні стимул-реакції. Вищесказане відноситься не лише до потенційно креативних співробітників, але і до тих менеджерів, нестандартне мислення яких не викликає сумнівів. Працедавець повинен чітко усвідомлювати, що креативність співробітників багато в чому дозволяє компанії залишатися конкурентоздатною. А значить, цю якість необхідно всіляко розвивати і культивувати.

Характеристики работы

Контрольная

Количество страниц: 23

Бесплатная работа

Закрыть

Менеджмент трудовых ресурсов

Заказать данную работу можно двумя способами:

  • Позвонить: (097) 844–69–22
  • Заполнить форму заказа:
Не заполнены все поля!
Обязательные поля к заполнению «имя» и одно из полей «телефон» или «email»

Чтобы у вас была возможность удостовериться в наличии вибраной работы, и частично ознакомиться с ее содержанием,ми можем за желанием отправить часть работы бесплатно. Все работы выполнены в формате Word согласно всех всех требований относительно оформления работ.